• Головна
  • Чому на тернопільських водоймах гинуть люди і хто у цьому винний?
18:40, 22 липня 2011 р.

Чому на тернопільських водоймах гинуть люди і хто у цьому винний?

З початку року на водоймах Тернопільщини загинуло 42 особи, з яких 7 – діти. Більшість із цих нещасних випадків припадає на липень. Така статистика є значно кращою за минулий рік, та чи може це тішити?

- З 2007 по 2010 роки в області склалася така тенденція, що кількість загиблих людей на воді з 111 осіб зменшилась до 54-х, - зізнається начальник рятувально-водолазної служби в Тернопільській області Василь Козак. - Є спеціально розроблені правила охорони життя людей на водних об’єктах України, які створені з метою запобігання нещасним випадкам на воді і вони є обов’язковими для виконання всіма керівниками підприємвст, установ та організацій, які орендують водні об’єкти. Також вони обов’язкові і для решти громадян країни.

Про причини загибелі людей на водоймах, які за останній період неабияк почастішали, місцевій пресі розповіли в управлінні МНС. Рятувальники пояснили, що чим вища температура повітря, тим масштабніший контакт людей з водою і тим більша вірогідність нещасних випадків. Крім того, відпочивальники часто нехтують правилами безпеки та попереджувальними знаками про заборону купатися, а ще заходять у воду напідпитку.

Василь Козак розповів, що навіть сьогодні рятувальникам роботи вистачає. Ще з 5-ої ранку чортківські водолази працюють на річці Серет, де шукають потонулу людину. А в Петриках вже тернопільські водолази стараються над пошуками іншого утопленика.

- Хочу наголосити, що близько 65% - це люди, які гинуть у нетверезому стані, що виїжджають хаотично на водойми, розташовані в лісах, полях, де немає нагляду та охорони. Часто люди привозять з собою дітей. Розпиваючи спиртне, батьки втрачають контроль не тільки над собою, а й над дітьми, - зазначив начальник рятувально-водолазної служби. -  І якщо сьогодні наше населення не зрозуміє простих, елементарних правил поведінки на воді, що б ми не робили, як би не попереджували – наслідки будуть відповідними.

Фінансування недостатнє, щоб повністю підтримувати водну безпеку краю. Близько 1 тис. ставків та озер обслуговує 20 рятувальників-водолазів, що й відображається на статистиці нещасних випадків.

Головні рятувальники області також навели приклади про нещодавні пригоди на воді, які трапилися за останніх декілька діб, та розповіли, що ж стало цьому причиною.

- В Чортківському районі водолазами було знайдено 35-річного батька, який позавчора разом з 12-ти річною донькою перепливав на матраці через Дністер. Сильний пориви вітру перекинув матрац і обоє опинилися  у воді. Дівчинку знайшли за 2-3 км. від місця трагедії, а батька за ніч віднесло аж на 22 км. за течією. Отака статистика, - каже начальник рятувально-водолазної служби в Тернопільській області Василь Козак.

Застерегли працівники МНС від купання, як це вже неодноразово було згадано у засобах масової інформації, на Циганці, яка в Тернополі є лідером серед місць, де трапляються трагічні випадки на воді. Ще за Радянського Союзу для очищення ставу від намулу та поглиблення його використовували земснаряд, через що на дні Тернопільського плеса є велика кількість ям глибиною до 18 м., що є потенційною небезпекою для відпочивальників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...