• Головна
  • Тернопільські студенти готуються до війни
09:00, 15 листопада 2014 р.

Тернопільські студенти готуються до війни

Війна – не мир. І чимало добровольців, що зараз воюють на Сході країни, перед там, як вирушити в зону АТО навіть не вміли тримати у руках зброї. Тому на всяк випадок студентів педагогічного вишу навчали, як поводити себе на війні.

Уже більш, як півроку в педагогічному університеті діє військово-патріотичний клуб. Його організатор Володимир Броцлавський каже, ще донедавна ніхто і подумати не міг, що в Україні буде війна. Та сидіти, склавши руки, не вихід. Воювати теж треба уміти. Тому для студентів педагогічного вишу зорганізувати своєрідний вишкіл, передає ІНТБ

ВОЛОДИМИР БРОЦЛАВСЬКИЙ, організатор військово-патріотичного клубу «Патріот», викладач ТНПУ

«Якщо подивитися на такий аспект підготовки як допризовна підготовка молодді, тобто мінімальні базові знання, які потрібні для служби в армії і здатності воювати, вони були не востребовані. І допризовна підготовка в школах як така була знищена повністю. Воювати потрібно вміти, потрібно цьому вчитися, тому що лише людина, яка вміє воювати, вона має шанси залишитися після бою живою, здоровою».

Аби навчити студентів, як збирати і розбирати автомат, надавати долікарську допомогу, та й, взагалі, як поводити себе в умовах війни, на вишкіл запросили компетентних у цій справі людей.

МИКОЛА БІЛЬЧУК, організатор патріотично-військового вишколу «Захисти свій дім»

«З метою навчання студентів основам військової справи, поводженню з вогнепальною зброєю, штатною, яка зараз використовується в конфлікті в цій війні, основи тактичної медицини наші спеціалісти будуть показувати».

Як правильно надати долікарську допомогу, молодь навчала ще також студентка медичного вишу Ірина Токарчук. Дівчина кілька місяців перебувала на Сході і знає, які поранення найчастіше бувають у військових.

ІРИНА ТОКАРЧУК, член ГО «Білі берети»

«Звичайно, вогнепальні, осколкові поранення, переважно це комбіновані травми. Спеціалістів – ні, а медикаменти забезпечені досить непогано».

Аби навчитись воювати, на вишкіл прийшов колишній студент і вже працівник педагогічного університету Ярослав. Хлопець каже, зброю у руках він тримає вперше.

ЯРОСЛАВ, випускник історичного факультету, працівник студентського профкому

«Ви бачите, яка ситуація в країні. І кожен повинен захищати свій дім і свою країну. Тому кожен повинен вміти працювати зі зброєю».

Такі вишколи, кажуть організатори, для студентів готові проводити систематично.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #студенти #війна

Коментарі

Оголошення
live comments feed...