17:00, 16 листопада 2014 р.
Під Тернополем понад 70 медиків пройшли вишкіл з роботи в умовах активних бойових дій
Сьогодні, 16 листопада, у навчально-оздоровчому комплексі поблизу Тернополя закінчився 3-денний медичний вишкіл з роботи в умовах активних бойових дій. Його пройшли сімдесят практикуючих медиків з різних регіонів України, більшість з них відправляються у зону проведення антитерористичної операції.
Як вишколюють лікарів та фельдшерів бачив репортер ZIK-Стрім Андрій Орляк.
Робота медиків на полі, де ведуться активні бойові дії, сильно відрізняється від соціальної медицини, стверджують інструктори громадської організації «Медичний загін спецпризначення «Білі берети», що організувала вишкіл. Основна мета медичного вишколу – підготувати фахівців, які б володіли навиками надання першої домедичної допомоги, зуміли організувати надання медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях та в разі необхідності керували б мобільними медичними пунктами і медичними службами на полі бою.
«Ми вивчали так звану червону зону, в якій безпосередньо ведеться вогонь. Жовта зона – це зона умовного укриття і зелена – де можна спокійно працювати стоячи на ногах. Тобто навчали військово-медичної тактичної медицини», – розповів інструктор «Білих беретів» Олександр Башта.
«Ми готуємо не лише медиків, а й санітарів-стрільців, які безпосередньо на полі бою в команді спершу виконують своє бойове завдання і якщо є необхідність – починають працювати як санітари, тобто поводять евакуацію і найпростіші маніпуляції, щоб зберегти життя собі та своєму бойовому побратимові», – додав він.
Отримані під час вишколу знання медики-волонтери відпрацьовували під час стрес-тесту. Для того, аби створили максимально наближені до бойових умови: усі від бійців, які наступають на сепаратистів, до зброї було справжнім, лише стріляли холостими набоями.
«Все відбувалось максимально реалістично, щоб під звуки гранат, під димовою завісою вони могли надати медичну допомогу. Це екзамен для людей, які пройшли навчання. Проходячи цей стрес-тест ми визначимо отримали вони необхідні навики чи ні», – розповів співзасновник «Білих беретів» Антон Рекуш.
Після стрес-тесту учасники навчань визнають – технічні помилки були, втім, з практикою вони зникнуть, а отримані знання неодмінно пригодяться.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:38, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...