• Головна
  • У тернопільському футбольному дербі – бойова нічия
19:30, 16 листопада 2014 р.

У тернопільському футбольному дербі – бойова нічия

В шостому за ліком тернопільському дербі зафіксована нічия. ФК «Тернопіль» і «Нива» показали безкомпромісний футбол, який мав би сподобатися справжнім цінителям футболу. Останнім, а не тим горе-фанатикам, які ображали учасників матчу, футболісти після фінального свистка подякували. І це правильно, адже обидві команди грали для місцевих вболівальників, не залежно по яку сторону барикад вони знаходилися.

До матчу тренери обох колективів зіштовхнулися з певними кадровими проблемами. Номінальні господарі поля не могли скористатися послугами свого кращого бомбардира Олександра Семенюка, який рішення КДК ФФУ за нецензурний жест був дискваліфікований на три матчі. Натомість муніципали втратили через дискваліфікацію одразу двох гравців основи – Ростислава Волошиновича та Степана Клекота. Отож наставники обох команд вимушено випустили на поле не бойові склади. Тим не менше гравці, які потрапили до заявочного списку намагалися показати гідну гру та довести тренерам, що вони гідні гравці основи команди першої ліги.

Перша небезпека в матчі пішла від муніципалів. Після вкидання м’яча з ауту і кількох рикошетів, смугастий дістався до Сергія Полянчука, однак півзахисникові ФК «Тернопіль» не вдався як слід поцілити по м’ячу. Далі був кутовий для муніципалів, який без проблем ліквідував воротар «Ниви» Василь  Шпук. Активність муніципалів на цьому не завершилась. І якщо після передачі Юрія Соколовського (зіграв на випередження), на нападника ФК «Тернопіль» Богдана Семенця, м’яч пройшов поруч зі штангою, то вже наступний випад муніципалів завершився голом. Віталій Богданов наважився на красивий удар метрів з 40-ка. М’яч по неймовірній траєкторії залетів за комірець Шпуку (0:1).Фактично одразу деморалізовані «нивівці» пропустили друге. Чергове вкидання м’яча з ауту від Андрія Дубчака зазвичай перетворюється на небезпечний момент. Так і сталося. Повітря виграли муніципали, м’яч відскочив до Андрія Кондзьолки, який зробив простріл вздовж воріт. Перший на м’ячі був Сергій Полянчук, який фактично заніс «шкіряного» у порожні ворота (0:2). Лише після двох пропущених м’ячів «Нива» створила першу небезпеку. Ярослав Сворак пробив з лінії штрафного майданчика, але Сергій Русан у стрибку перевів м’яча на кутовий. На цьому «нивівці» зупинилися, натомість муніципали продовжували гнути свою лінію. Ігор Курило потужно пробив штрафний з 40 метрів. Шпук з надзусиллями перевів м’яча на кутовий. А незадовго Сергій Полянчук отримав м’яча на підступах до штрафного майданчику, переклав м’яча з однієї ноги на іншу та потужно пробив – м’яч пройшов над поперечиною. Ще одна небезпека в першому таймі пішла від Романа Гаврилюка. Після передачі Віталія Богданова, Роман пробив метрів – 23-ох. На жаль, і цього разу смугастий пройшов трішки вище поперечини. Натомість останній небезпечний момент у першому таймі все таки був за номінальними господарями. Ярослав Сворак без супротиву оборонців муніципалів пробив зовсім поруч зі стійкою.

На початку другого тайму в зіткненні з Тарасом Дураєм серйозну травму отримав Роман Гаврилюк. Півзахисника муніципалів забрала карета швидкої допомоги. Натомість на його позицію вийшов молодий Тарас Гром’як. У ці хвилини «Нива» притиснула муніципалів до їх воріт. Спершу Андрій Кондзьолка прийняв на себе удар з близької відстані Сворака, потім Гудима якимось дивом не замкнув передачу з правого краю. Але все ж «Нива» таки досягла свого. Провал у центрі захисту ФК «Тернопіль» і Володимир Гудима скорочує розрив у рахунку (1:2).  А далі стався епізод, який міг кардинально вплинув на перебіг подій у матчі. Богдан Семенець проривався до воріт суперника з місця лівого крайнього. Степан Рижук зупинив прохід форварда руками , внаслідок чого отримав друге попередження, а з ним і вилучення з поля. Натомість навіть у меншості «Нива» не стала грати від оборони. У ці хвилини надійну гру демонстрував кіпер муніципалів Сергій Русан. В одних епізодах він творив чудеса, і інших, як це було після удару зі штрафного від Тараса Дурая, м’яч потрапив у сітку, але з зовнішньої сторони воріт. Ще в одному випадку Роман Гудак пробив трішки вище воріт. Але втримати ворота на замку муніципалам таки не вдалося. Після провалу оборонців Ярослав Сворак зрівняв рахунок (2:2). Так, до завершення матчу більше гольових моментів не було. У підсумку, друга нічия в тернопільському дербі цього сезону, повідомляє офіційний сайт ФК "Тернопіль".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію