На Тернопільщині відкрили пам’ятник Пінзелю (ФОТО)

Пам’ятник галицькому скульптору середини 18 століття, представнику пізнього бароко і рококо, зачинателю Львівської школи скульпторів Іоану Георгію Пінзелю відкрили 16 листопада на площі біля міської ратуші у Бучачі.

Участь в урочистому відкритті взяли участь представники влади, місцевого самоврядування, депутати районної та міської рад, автор пам’ятника, представники громадських організацій, жителі міста.

Про талановитого незнайомця, який появився в Бучачі на фабриках Потоцького і знайшов у цьому місці свій дім, сім’ю, свого мецената і роботодавця, розповів старший науковий співробітник районного краєзнавчого музею Микола Козак.

Важливим кроком для представлення світовій спільноті українських, культурних цінностей стала організована у каплиці Сен-Шапель, що входить у комплекс Лувру (Париж) виставка 27-ми роботами Пінзеля (з них 11 робіт він творив у Бучачі), яка проводилась з 22 листопада 2012 –го до 25 лютого 2013-го року. На офіційному закритті виставки побувала делегація з нашого міста. В складі делегації побував Василь Бабала. Саме там у нього зародилась ідея, в честь Великого Маестро Іоана Георгія Пінзеля, встановити пам’ятник.

Меценат Василь Бабала приклав багато зусиль для збереження і відновлення робіт майстра, а саме - придорожні фігури Яна Непомуки та Богоматері (Бучацької Богородиці), фігури Діви Марії на території монастиря о. Василіан. Виступаючи перед присутніми, він розповів про виникнення цієї ідеї, і її втілення через півтора року.

До слова також були запрошенні голова районної ради Олег Михайлів, який також делегував Бучаччину на виставці у Франції, міський голова Йосиф Мосціпан та автор скульптурної композиції, заслужений скульптор України Роман Вільгушинський. Відтак священики освятили пам’ятник.

pamiatnik pinzelu pamiatnik pinzelu1
Тернопільщина відкрили пам’ятник Пінзелю
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі