У Тернополі збором коштів зайнялась сумнівна організація, яку очолює людина з кримінальним минулим

Всеукраїнська громадська організація, якої юридично не існує, збирає кошти для військових АТО та офіцерів УМВС України в Тернопільській області.

На її документах підписуються та, як наслідок, отримують готівку в руки тернопільські правоохоронці. До неї надходить лист з проханням про благодійну допомогу з підробленим підписом командира військової частини, а так званий Тернопільський підрозділ даної ВГО очолює чоловік з кримінальним минулим, життя якого, як сам він стверджує, змінив вступ в релігійну громаду «Посольство Боже» відомого пастора африканського походження Сандея Аделаджі, повідомляє "Доба".

Наскільки діє в правовому полі ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» (надалі ВГО «Комітет…» – прим.), що послуговується в своїх документах печаткою іншої організації під подібною назвою ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією», намагався розібратись кореспонденти «Доби».

Нашою редакцією документи і факти про благодійну діяльність ВГО «Комітет…» збирались майже місяць, і для повноти картини ми взяли коментарі на кожен виявлений підозрілий момент безпосередньо в керівника організації в Тернополі Ігора Таловова.

Слід попередньо зазначити, що, можливо, нижче наведений опис не вказує на ознаки дій кримінального характеру згаданих дійових осіб, бо дійсно благодійна допомога від сумнівної ВГО «Комітет…», очолюваною у Тернополі Ігорем Талововим, надходила правоохоронцям УМВС та військовослужбовцям батальйону «Збруч». Проте шокує легковажність окремих офіцерів. Виявляється, нашу міліцію можна використовувати та прикриватися нею в статутній діяльності громадської організації, а документи замість комбата батальйону «Збруч» може підписати будь-хто.

І поруч з тим залишається відкритим питання, чи всі кошти, які декларуються ВГО «Комітет…» на збір для тернопільський бійців АТО, йдуть саме по призначенню, незалежно від того, як себе дана організація назве і юридично правильно оформить. Адже громадське об’єднання, яке очолює у Тернополі Ігор Таловов не має банківських рахунків, а засновники, які вправі знімати кошти з рахунків ГО «Комітет…» чи правильніше ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією», не тільки не з тернопільським корінням, а й притягалися до кримінальної відповідальності за створення організованого злочинного угрупування.

Отож, все по порядку…

ВГО «Комітет…» та командир 6-го батальйону територіальної оборони Ігор Ларін

За підписом командира військової частини В0122, підполковника І. В. Ларіна на ім’я голови Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…» Таловова Ігора Олександровича було надіслано лист зі штампом Міністерства оборони України Військової частина В0122 під вихідним номером 154 від 5 вересня 2014 року з проханням про надання благодійної допомоги для матеріально-побутового забезпечення військовослужбовців військової частини польова пошта В 0122, які знаходяться в районі виконання завдань за призначенням.

У свою чергу, як свідчить наступний документ, Координатор Західного регіону, голова Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…» І. О Таловов на підставі листа-прохання, підписаного командиром військової частини І. В. Ларіном, №154 від 05.09.2014 р., розсилає керівникам супермаркету «Сільпо» у місті Тернополі звернення №67 від 02.09.2014 р з проханням про розміщення скриньок по збору благодійних коштів біля касових апаратів мережі «Сільпо». Тобто дата звернення І. О. Таловова випереджає підставу (!), а саме листа зі штампом військової частини Міністерства оборони.2

Єдиний супермаркет «Сільпо» у Тернополі, який погодився в себе на касах встановити скриньки, розміщений в ТРЦ «Подоляни». Крім «Сільпо» в «Подолянах», після появи «листа Ларіна», скриньки «ВГО Комітет…» для збору благодійних коштів з початку вересня встановлені ще у декількох торгових закладів міста, при чому в жодному торговому закладі будь-які супровідні документи до скриньок ВГО «Комітет…» кореспонденту «Доби» не змогли надати за їх відсутності:

– ЦУМ (відділ «Коніка» та відділ «Канцтовари» на першому поверсі);
– Кафе «Пиріжкова», вул. Руська, 23;
– магазин Молоко, Майдан Волі;
– Ломбард «Алмаз», вул. Шептицького, 14
– більярдна «VIP», вул. Степана Бандери, 96.

Це ще не все щодо «листа Ларіна» і відповідного йому «звернення Таловова». Непослідовність у датах можна списати на помилковість діловодства, але підпис командира, як виявляється, – підроблений.

Справжність підпису командира військової частини польова пошта В0122 у згаданому листі не підтвердили в обласному військкомісаріаті у відповіді на інформаційний запит «Доби», посилаючись на непідзвітність військової частини. В обласному військкомісаріаті рекомендували звернутись на пряму до Ігоря Ларіна.

З відповіді Тернопільського обласного військового комісаріату №2/5783 від 06.11.2014р. за підписом ТВО військового комісара Тернопільському обласному військовому комісаріаті, полковника Володимира Катинського.

На Ваше звернення від 28.10.2014 (вх. №5527 від 29.10.2014) повідомляю наступне:

- стосовно того, чи дійсно було надіслано командиром військової частини польова пошта В0122 клопотання від 05.09.2014 р. за №154 в Тернопільському обласному військовому комісаріаті даних немає. Для вияснення даного питання та щодо оригінальності підпису рекомендую звернутись до командира військової частини польова пошта В0122.

Щоб з’ясувати чи справді підпис належить підписанту, кореспондент «Доби» зв’язався по телефону з командиром військової частини В0122.

Я не підписував листа №154 від 05.09.2014 року до голови Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» Ігоря Таловова, – заявив в телефонній розмові командир військової частини Ігор Ларін.

Благодійність неіснуючої організації

«Листу Ларіна» та «зверненню до «Сільпо» Таловова» передувала ще одна подія у Тернополі, на яку варто звернути увагу. 30 серпня ВГО «Комітет…» спільно ще з декількома організаціями та благодійними фондами провела благодійну акцію «Дітям Сходу». Кошти, вилучені зі скриньок акції, пішли не дітям сходу, а дорослим з Тернополя. В Акті №01 «Про відкриття боксу (ящика) для зібрання внесків та вилучення коштів» від 01.09.2014 р. вказано, що «усі кошти вилучені з боксу внесенні в касу ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» , із подальшою передачею їх представникам УМВС та бійцям Тернопільського територіального батальйону».   Що таке «каса ВГО «Комітет…» буде роз’яснено нижче. А от гроші отримали і підписали розписки про отримання готівки під шаблоном ВГО «Комітет…» та печаткою ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» представник 6-го батальйону тероборони «Збруч» вч ВО 0122 Горішний Владіслав та (вдумайтеся) заступник начальника міського відділу міліції Фірман Андрій.

Горішний Владіслав, зі слів ТВО начальника облвійськомату Володимира Катинського, офіційного відношення до військової частини В0122 ніякого немає, хоч і підписується її представником. Горішний В. є волонтером 6-го батальйону тероборони. Він допомагав в ремонті техніки батальйону, організовував та супроводжував продукти харчування в місця розташування частини. Від ВГО «Комітет…»   через Таловова Ігоря отримував двічі кошти на пальне для перевезення продуктів з Тернополя до військових. І начебто участі в діяльності ВГО «Комітет…» не бере, коли б не той самий «лист Ларіна».

–   Я бачив на власні очі, як підписував Ігор Ларін листа до Таловова, – сказав Владіслав Горішний при зустрічі кореспонденту «Доби».

– Нам представник 6-го батальйону привіз це звернення, після того, як ми надали йому кошти на перевезення продуктів в батальйон «Збруч», – скаже трохи пізніше Ігор Таловов. – Невідповідність у датах в тій парі документів через телефону розмову, бо нам телефоном повідомив представник, що лист вже є, і тому може трохи поспішили зі своїми відношеннями до керівників «Сільпо».

Розписка міліції міста під об’єктивом телекамери

Звичайно, що навіть закоренілий злочинець має право допомагати Збройним силам України, особливо в тій ситуації, що склалась в державі. Проте чи має право брати в руки готівку заступник начальника міського відділу міліції від громадської організації в УМВС у Тернопільській області не пояснили. Про розписки (а їх є дві!)керівного складу міського відділу міліції щодо отримання коштів від ВГО «Комітет…» стало відомо в УМВС після надсилання інформаційного запиту «Доби», який був переданий в установу 28.09.2014 року.

У відповіді від 31.10.2014 р. №11/3-2584 обласне управління міліції про розписки ні слова, але роз’яснює, що у вересні 2014 року керівництво Тернопільського МВ звернулося до ВГО «Комітет…» з проханням надати матеріальну допомогу працівникам ОВС, які несуть службу в зоні АТО.

З відповіді УМВС у Тернопільській області від 31.10.2014 р. №11/3-2584 за підписом заступника начальника Р. М. Балика

ВГО «Комітет боротьби з організованою злочинністю та корупцією» надано наступну допомогу:
– 01.09.2014 надано 1174 грн. 00 коп. на придбання необхідного екіпірування для співробітника Тернопільського МВ, який відряджався до зони проведення АТО. Придбані речі перебувають на господарському обліку міськвідділу міліції.
– 29.10.2014 р. через платіжну систему, на р/р 260……896 Тернопільського обласного благодійного фонду «Правопорядок» перераховано грошові кошти в сумі 2687 грн. 00 коп. Зазначені кошти станом на 31.10.2014 залишаються не використаними.

Крім цього, у тому ж документі обласне управління стверджує, що за викладеними в інформаційному запиті фактами проведено перевірку в межах компетенції та з приводу розміщення скриньок для пожертв у торгівельних закладах порушень чинного законодавства не виявлено.

Отже, проведена перевірка. Цікаво є те, що аж під час перевірки друга сума, зазначена у відповіді, надійшла рахунок благодійного фонду «Правопорядок». Але насправді, як свідчить розписка за підписом начальника СОГП Тернопільського МВ УМВС Кравчука Володимира та згідно слів голови так званого Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…» Ігоря Таловова, кошти для офіцерів ТМВ УМВС, які знаходяться на Сході України передані ще 9 вересня під час благодійного арт-фестивалю у Тернополі. Тобто півтора місяця благодійна допомога для офіцерів в зоні АТО у готівці від ВГО «Комітет…», була у міськвідділі міліції.

До слова, з квитанцією про перерахунок коштів від Таловова І. О. на рахунок БФ «Правопорядок» у вказаній сумі від 29.10.2014 р. кореспондента «Доби» ознайомили в УМВС на Валовій. Та от голова Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…», коментуючи свою допомогу для управління міліції, каже, що не знає, хто перерахував ці кошти.

– Я не перераховував 29 жовтня благодійному фонду гроші, – стверджує Ігор Таловов. – Коли ми передавали ці кошти в міський відділ міліції на Театральному майдані 9 вересня, нас телеканал «ZІК» знімав, а як вони там розпорядилися, це знає лише Бог і – вони знають.

Що таке «Каса ВГО» та звідки ноги ростуть

Щоб з’ясувати чи справді зареєстрована в установленому порядку Всеукраїнська громадська організація «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» кореспондентом «Доби» також був надісланий інформаційний запит в Тернопільське міське управління юстиції.

З відповіді Тернопільського міського УЮ від 11.11.2014 №12/01-10/04

     Згідно відомостей, які містяться у Реєстрі громадських об’єднань громадське об’єднання з найменуванням ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» – відсутнє. Проте, за результатами пошуку знайдено ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ ПО БОРОТЬБІ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ ТА КОРУПЦІЄЮ», яка зареєстрована Реєстраційною службою Одеського міського управління юстиції Одеської області.
Інформація щодо ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ ПО БОРОТЬБІ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ ТА КОРУПЦІЄЮ» та її відокремлених підрозділів знаходиться за місцем реєстрації даної організації.

Отже, з наявних задокументованих доказів випливає, що керівництво Тернопільського МВ УМВС отримало кошти від неіснуючої громадської організації і цей факт під час власної перевірки саме ж Управління зафіксувало, проте порушення у своїх спільних діях з ВГО «Комітет…» не виявило.

Крім цього, наразі відсутня інформація чи виявили правоохоронці, що як такої «каси ВГО» нема, хоч і в Акті №01, де зазначено поняття «каса ВГО «Комітет…», підписався заступник начальника МВ Андрій Фірман. Про відсутність «каси» та рахунків Тернопільського підрозділу ВГО «Комітету…» стверджує його керівник Ігор Таловов:

– Ми, коли організовували 30 серпня акцію, взагалі не знали, що потрібні якісь документи на збір коштів. Ми порадились з «Фондом добрих людей», і вони нам дали зразки документів. Ми просто підставили свою назву і все… Зібрані гроші наступного дня після акції передані офіцерам УМВС і представнику батальйону «Збруч»… Каса просто йшла по зразку від іншої організації. Ми тоді вперше займалися збором благодійних коштів та й мало-що знали. У нас нема відокремленого рахунку.

Процедуру відкриття благодійних скриньок Тернопільський підрозділ ВГО «Комітет…» намагався дотримуватись. Проте, якщо повністю зважати на законну схему відкриття скриньок, то кошти мали б іти не в так звану «касу», а на відповідний розрахунковий рахунок громадської організації.

Так, як Тернопільський ВГО «Комітет…» зареєстрований під найменуванням Відокремлений підрозділ ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією » у місті Тернополі, він не має окремого статусу юридичної особи, то й кошти від статутної діяльності мають надходити по місці реєстрації в Одесу. Слід також зазначити, що по довіреності Ігор Таловов, як керівник відокремленого підрозділу юридичної особи, теж має право вчиняти юридичні дії від імені ГО в цілому, в тому числі і здійснювати напрямок зібраних коштів.

Якщо не плутатись у назвах і вважати, що благодійністю і допомогою для учасників АТО та військовослужбовців займається Відокремлений підрозділ офіційно зареєстрованої організації на чолі з Ігорем Талововим, так все одно не зникає питання чи має право громадська організація на збір благодійної допомоги. Ігор Таловов по-своєму тлумачить пункти про благодійність в статуті його організації:

– Відповідно до статуту наша громадська організація організовує збір членських внесків, а також збір благодійних пожертвувань на статутну діяльність від фізичних, юридичних осіб як громадян України, так і громадян іноземних держав. В нашу статутну діяльність в одному з пунктів Статуту вказано, що організація підтримує інші громадські організації, надає допомогу в створені, встановлені та діяльності інших організацій. Зараз ми допомагаємо батальйону «Збруч», тобто іншій організації.

Отож, у скриньки ВГО «Комітет…», які розміщені по місту, збираються благодійні кошти для громадської організації 6-го батальйону територіальної оборони «Збруч». За тим самим принципом до громадської організації можна прирівняти УМВС у Тернопільській області, оскільки на окремих скриньках звучить «збір благодійної допомоги в зону АТО офіцерам Тернопільського УМВС та бійцям Тернопільського територіального батальйону»..

Але й це ще не все. Одеська прописка.

Засновником ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» є одесит Олексій Косарев.

Олексія Косарева у 2010 році в складі ще декількох осіб співробітниками УБОЗу МВС України в Миколаївській області було затримано за звинуваченнями у створенні організованої злочинної групи (ОЗГ). Згідно даних кримінальних справ, порушених проти Косарева О. А. та інших, згідно висвітленням в українських ЗМІ відповідного судового процесу, ОЗГ на чолі з Косаревим О. А. на території Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Херсонської та інших областей протягом 2009-10 років займалася вимаганням грошових коштів від власників інтернет-клубів та інших суб’єктів підприємницької діяльності.

Виправдовуючись за здійснені злочини, Косарев Олексій неодноразово через пресу заявляв , що його притягнули до кримінальної відповідальності за викриття та знищення майна начебто підпільних гральних закладів, власники яких тісно співпрацювали з Олександром Януковичем, сином тодішнього президента.

Голову ВГО «Комітет…» Олексія Косарева було відпущено по амністії в березні 2014 року.

Замість епілогу

Поки готувався матеріал ВГО «Комітет…» організував декілька зборів громадських об’єднань Тернопільщини, головною метою яких було створення так званої Ради громадського контролю та обговорення «шляхів реалізації закону України «Про очищення влади».

Саме об’єднання організацій, очищення влади і люстрацію ставлять собі за основу в організації,яку очолює Ігор Таловов, при чому з ними в діях об’єднуються громадські організації, пов’язані знову ж таки з колишнім криміналітетом. ГО «Наш рідний Тернопіль», ГО «12 сотня» – найвідоміші у Тернополі громадські організації, які часто ведуть спільну діяльність в, так би мовити, люстраційних процесах і щодо їх діяльності уже неодноразово писалося в ЗМІ.

Проте, щодо злочинного минулого людини Ігор Таловов каже так:

– Головне не те, ким ми були, а тим ким ми являємося. Мене змінив Бог. Я вже п’ять років ходжу до церкви «Посольства Божого».

Таловов «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
На Тернопільщині мешкає сім'я, яка є зразком гуманного ставлення до братів наших менших. Адже коли маленький лелека потрапив у біду, негайно кинулася рятувати його. На сторінці спільноти в мережі Фейсбук опублікувала допис, в якому розповіла історію лелеки Бусі, додавши фото птаха. "Прошу познайомитися))) Житель Лановеччини, с. Білка. Звати Буся. Народився високо в гнізді, але випадково випав з нього(((. Люди врятували ,живе в гнізді, але вже на землі)))....
Кримінал
Кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 ККУ слідчі Тернопільського відділу поліції розпочали щодо 61-річного жителя обласного центру. Чоловік, аби було за що придбати чергову пляшку оковитої, обікрав кімнату, де мешкає невістка з сином. Родичі живуть в одному будинку, проте в окремих кімнатах. Знаючи про пристрасть батька до алкоголю, діти замикають своє помешкання. Проте замки не стали перепоною. Поїхавши на декілька днів з міста, невістка, повер...
Пригоди
Рідкісне атмосферне явище могли учора спостерігати над своїм містом мешканці Заліщиків. Вогняна веселка, яка з’являється в небі дуже рідко і лише за певних умов, вразила очевидців природного дива. А дехто навіть встиг зробити фото. Пише Терен. – Вогняна веселка – рідкісне атмосферне явище. Спостерігалася біля Заліщиків, – пише Сергій Городинський. Довідка: Вогняна веселка – один з найрідкісніших атмосферних феноменів. Наукова назва «округло-горизонтальна д...
Суспільство
Кандидат у народні депутати України Степан Барна звернувся до тернополян з передвиборчим словом. Він ще раз підкреслив, що від результату парламентських виборів залежить геополітичний вектор України. Нагадав про те, що обираючи депутата до парламенту від округу, слід зважити на його реальні можливості відстоювати інтереси міста на центральному рівні. Степан Барна попросив тернополян про підтримку, зауваживши, що вірить в мудрість та розсудливість наших міс...
Екологія
У центрі смт Козова, що на Тернопільщині, був помічений чоловік, який скроплює хімікатами траву. Ця робота проводиться в присутності нічим не захищених перехожих, серед яких можуть бути і діти. Про цей факт на сторінці спільноти в мережі Фейсбук повідомила Галина Гринчук. "Ще нас мало фермери травлять. П’ятниця, центр, обід. Нема слів", – написала жінка, додавши фото із місця події. Чоловік розпилює отруту від бур'янів, яка небезпечна для здоров'я людей: у...
Політика
В ефірі ток-шоу «Свобода слова» лідер «Самопомочі» назвав умови, за яких можливий телеміст між Україною та Росією: «Коли українська студія буде у визволеному від окупантів Сімферополі, а Путін буде давати коментарі із суду в Гаазі». Політик наголошує, що через спроби провести такі телемости, а також проросійську пропаганду, якою рясніє ефір куплених соратником Медведчука медіа, їх треба націоналізувати або позбавити ліцензії на мовлення. «На це були підста...
Кримінал
Більше доби пролежало у помешканні бездиханне тіло чоловіка, допоки його виявила фельдшер. На місце події жінка викликала правоохоронців. Нагадаємо, що нещастя трапилося у селі Бриків Шумського району. Загиблий лікувався в місцевому медзакладі. Сорокашестирічний чоловік щодня приходив в фельдшерський пункт по ліки. Проте 15 липня він не з’явився і фельдшер вирішила занести медпрепарати йому додому. Вхідні двері були відчинені і коли вона ввійшла, то виявил...
Суспільство
Знаний польський політик, історик та сенатор парламенту Ян Філіп Лібіцкі записав відеозвернення на підтримку кандидата у депутати України Володимира Іванишина. Він наголосив, що завдяки багаторічному досвіду, знанням у аграрній та дослідницькій сфері Володимир Іванишин зможе стати гідним представником регіону у Верховній Раді. Чоловік переконує, таких людей, як Володимир Іванишин потребує український парламент. - Дорогі українські друзі. Мене звати Ян Філі...
Новини компаній
Із сухістю повітря щодня стикається кожна людина. Вдома, на роботі, в автомобілі. Дискомфорт при диханні, сухість шкіри - неприємні наслідки пересушеного повітря. Велика кількість побутових приладів вдома, офісної техніки на роботі, випаровування бензину в автомобілі не сприяють поліпшенню якості повітря, що вдихається людиною. Не завжди є можливість придбати дороге кліматичне обладнання і створити «оазис» свіжості і приємних ароматів. Справжньою знахідкою...
Новини по темі
Сім’я з Тернопільщини виходжує лелеку, який маленьким випав з гнізда (ФОТОФАКТ)
Степан Барна: Я не обіцяю, я пропоную вам діяти разом в інтересах міста Тернополя та України
Польський політик Ян Філіп Лібіцкі підтримав Володимира Іванишина
Дерево енергії, зупинка-перлинка та піраміда в парку Нацвідродження: що хоче побудувати в Тернополі активістка (ВІДЕО)
Із залізничного вокзалу Тернополя терміново евакуювали людей (ОНОВЛЕНО)
Володимир Іванишин: Українцям потрібна гідна зарплата і справедливе пенсійне забезпечення
На Тернопільщині молодята просили на весілля приносити подарунки не їм, а малозабезпеченим дітям (ФОТО)
"Ви ще обов'язково побачите правнуків": засуджений в Італії до 24 років тюрми нацгвардієць з Тернопільщини написав своїй бабусі відвертого листа
Село на Тернопільщині з висоти пташиного польоту показав місцевий житель (ФОТО)
«З ним ти стаєш сильнішим та відповідальнішим» - нардеп Олег Березюк про Тараса Пастуха