• Головна
  • Чи потрібно тернопільським вчителям перевіритися в психіатра?
10:40, 28 липня 2011 р.

Чи потрібно тернопільським вчителям перевіритися в психіатра?

З наступного року вчителі в обов’язковому порядку проходитимуть огляд у психіатра, - такі повідомлення з'явилися в ЗМІ. Один міністр обов'язковість таких оглядів не підтвердив, а інший визнав бажаними не лише для вчителів. То чи повинні тернопільські педагоги мати 1 вересня офіційне підтвердження стійкого психічного здоров'я?

З наступного року педагогічні працівники України обов’язковому порядку проходитимуть профілактичний огляд у психіатра. Така інформація швидко поширилася вітчизняними ЗМІ.

"Про це повідомила міністр освіти і науки, молоді і спорту Криму Віталіна Дзоз. За її словами, наказ передбачений постановою Кабінету Міністрів України" - інформує, зокрема ТСН. Як стало відомо, постанова викликала неоднозначну реакцію серед педагогів, які почасти сприйняли це як особисту образу, хоча процедура відвідування психіатра нічим не відрізняється від візиту до інших лікарів.

Але директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько повідомив, що інформація про необхідність для всіх українських вчителів пройти  на перевірку у психіатра виявилася невірною. Хоча перед кожним навчальним роком педагоги проходять медогляд в спеціалістів - окуліста, дерматолога, фтизіатра, терапевта тощо,  в визначеному списку фахівців психіатрів поки що немає і найближчим часом не передбачається подібних нововведень.

Вчора ефірі одного з телеканалів очільник міністерства Д.Табачник висловився про те, що таке розпорядження не є централізованим і не виходить з Міносвітимолодьспорту, а, ймовірно, є суто кримською ініціативою.

В свою чергу міністр охорони здоров'я О.Аніщенко прокоментував кримську ініціативу цілком лояльно і запевнив, що кожному з громадян необхідно слідкувати за станом здоров'я, проходити профілактичні огляди, і відвідування психіатра не повинно стати надзвичайною подією.

Відвідини психіатра для педагогів Крима мотивують тим, що навряд чи батьки захочуть, щоб учителем їх дитини виявилася людина з нестійкою психікою.

Зрештою, негативна реакція на підвідування психіатра в педагогів є доволі красномовною, адже якщо інтелігенція з таким обуренням сприймає візит до лікаря, чого чекати від інших, пересічних громадян. Чого власне бояться кримські вчителі, можливих діагнозів чи зайвих витрат часу, поки що не повідомляється.
А тернопільським вчителям для того, щоб 1 вересня розпочати новий навчальний рік, поки що офіційного підтвердження стійкого психічного здоров'я не потрібно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...