• Головна
  • Лікарі розповіли про нові загрози для здоров’я жителів Тернопільщини
08:30, 24 листопада 2014 р.

Лікарі розповіли про нові загрози для здоров’я жителів Тернопільщини

Про нові загрози для здоров’я жителів Тернопільщини та в цілому України говорили лікарі-терапевти, кардіологи, ендокринологи та лікарі загальної практики – сімейної медицини під час чергових переривчастих курсів, які відбулися на базі університетської лікарні.

Перш ніж перейти до нових загроз, медики поговорили і про добре відомі нам небезпеки, зокрема, артеріальну гіпертензію, яка є однією з найпоширеніших патологій серед неінфекційних захворювань. Це, по суті, найважливіший фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань і смертності, зазначає головний терапевт департаменту охорони здоров’я Лариса Матюк. Голова обласного товариства терапевтів, професор Борис Рудик акцентував увагу на кардіологічній патології у геріатричних хворих. Він зауважив, що раціональний підхід до лікування базується, перш за все, на правильно встановленому діагнозі.

- До особливостей патології геріатричних хворих належать такі як поліпатія (поліморбідність), атиповість зі стертою клінікою, ареактивність з імунною недостатністю, коли переважають хронічні дегенеративні невиліковні хвороби, хронізація при гострих хворобах, до 75% серцево-судинної патології, злоякісні пухлини, цукровий діабет ІІ типу, хронічна обструктивна хвороба легень, остеоартроз, остеохондроз, зниження зору і слуху (глухота), наявність наступних серцево-судинних хвороб - артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, цереброваскулярної патології, - каже Борис Рудик.

Він додав, що у шістдесятирічному віці 60% людей мають артеріальну гіпертензію, а у вісімдесятирічному – 80% осіб», пише Номеродин.

Професор Олена Самогальська зосередила увагу на гастроентерології.

- Щорічно в Україні діагностується 16 тисяч випадків раку шлунка, – зазначила Олена Самогальська. - Тому на сьогодні важлива та необхідна ретельна діагностика й адекватна терапія захворювань шлунка. Важливу роль відіграє проведення антигелікобактерної терапії згідно з Маастрих-3 у регіонах з високим рівнем інфікованості.

Під час переривчастих курсів говорилося про те, що у 30% жителів Європи діагностується неалкогольна жирова хвороба печінки. Тому особливу увагу варто приділити цій проблемі і в Україні. Також насторожує поширення у світі таких захворювань, як вірусні гепатити: вірусом гепатиту В інфіковано 2 млрд.осіб; вірусом гепатиту С – 350-500 млн.осіб. Частка інфікування перинатально - до 90%.

Олена Самогальська впевнена, що у лікуванні гепатитів - майбутнє за безінтерфероновою терапією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #здоров`я #лікарі
Останні новини
Оголошення
live comments feed...