• Головна
  • У Тернополі вулицю 15 Квітня перетворять в суцільний базар?
11:30, 24 листопада 2014 р.

У Тернополі вулицю 15 Квітня перетворять в суцільний базар?

Останнім часом у Тернополі як гриби після дощу з’являються кіоски, або малі архітектурні форми (МАФи), як їх офіційно називають чиновники.

Свого часу скандал навколо одного з них виник на зупинці, що на вулиці Київській. Минулого ж тижня на вулиці 15 Квітня «виросли» близько десяти кіосків, дозволу на встановлення яких, як стверджують у мерії, ніхто не давав.

Першими незаконні об’єкти виявили представники муніципальної міліції.

– Невідомими особами самовільно без дозвільних документів міської ради на вулиці 15 Квітня, навпроти автозаправки, встановлено шість кіосків, – повідомив начальник мініципалів Сергій Волков.

Депутат міської ради з округу №27 Михайло Сиротюк розповів, що кіоски почали встановлювати 7 листопада ввечері.

– Про якісь незначні зміни на окрузі №27 я можу не знати, але про істотне розширення ринку я точно мав би мати інформацію. Це питання на сесії не розглядалось і не приймалось. Окрім того, декілька разів я різко засуджував розширення ринку на вул. 15 Квітня – Київська, – зауважив депутат.

10 листопада Михайло Сиротюк зареєстрував депутатське звернення щодо перевірки законності встановлення даних МАФ та вжиття заходів щодо їх усунення і приведення території до належного стану. Даний запит він направив як в управління ЖКГ, так і начальнику міського відділу УМВС України в Тернопільській області.

– В управлінні торгівлі міської ради та земельному відділі, як мені вдалось дізнатися, нічого не знають про розширення ринку та жодних дозволів не надавали на встановлення МАФ, – каже Михайло Сиротюк.

Слова депутата підтвердив й начальник управління торгівлі, побуту і захисту прав споживачів Богдан Ясеновський. За його інформацією, кіоски встановлено на комунальній землі міста щодо якої не підписаний договір оренди, відповідно такі дії порушують закон.

«Номер один» володіє неофіційною інформацією, що адміністрація офіційного ринку, що знаходиться неподалік незаконно встановлених кіосків, уже давно виявляє бажання розширити ринок ледь не до збаразького КПП. Передбачалося облаштування торговий точок ринку на «зелених» зонах під вікнами у людей, але міські депутати це питання «зарубали». Можливо, вони вирішили піти іншим, не зовсім законним шляхом. Підтвердити це чи спростувати журналістам «Номер один» не вдалося, адже жоден телефон цього ринку, який вдалося відшукати в публічних джерелах, протягом кількох днів не відповідав.

Разом з тим наші припущення до певної міри підтвердив начальник муніципальної поліції Сергій Волков: «Нам вдалось дізнатися, що кіоски встановлювало ТОВ «Українська торгова компанія», яка веде господарську діяльність на ринку, що на розі вулиці 15 Квітня – Київська. З даних, які нам надали у відділі земельних ресурсів, стало відомо, що кіоски встановлено самовільно. Більше того, є інформація, що таких МАФ мало бути не менше 50-ти. Але і це ще не все. Виявляється, незаконно встановлені кіоски вже почали продавати та віддавати в оренду. З цього приводу ми написали заяву в міліцію, щоб правоохоронці перевірили, чи не є такі дії шахрайством».

На даний час є звернення начальника управління муніципальної поліції до керівництва міста про демонтаж даних самовільно встановлених об’єктів. Це питання повинно бути винесено на чергове засідання виконавчого комітету міськради.

– Хочу застерегти тернополян не укладати договорів та не оплачувати рахунків за оренду кіосків, які не мають дозвільних документів. Якщо ми хочемо жити по-європейськи, то повинні, перш за все, дотримуватись законів та порядку, тому таке свавілля є неприпустимим, – резюмує Михайло Сиротюк.

Коментар

Сергій Надал, міський голова Тернополя:

– Міська рада жодних дозволів на встановлення цих об’єктів не давала. На ці факти ми оперативно реагуємо. Розглядатиме їх комісія з земельних спорів, до складу якої включено фахівців юридичного управління, управління містобудування, земельних ресурсів, житлово-комунального господарства. Працюватиме вона виключно в публічній площині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #вулиця 15 Квітня #суцільний базар
Останні новини
Оголошення
live comments feed...