• Головна
  • Тернополян запрошують у театр на трагіфарс про сьогодення
17:30, 24 листопада 2014 р.

Тернополян запрошують у театр на трагіфарс про сьогодення

Прем’єрний показ п’єси Миколи Куліша «Мина Мизайло» відбудеться у ці вихідні в драмтеатрі.

Куліш позиціонував свій твір як комедію, хоча за своєю суттю вистава ближча до трагіфарсу.

«Ми не моралізуємо з приводу того, що було 90 років тому, а задаємо питання, чи щось змінилося з того часу? А не змінилося нічого. Хоча змінювати треба. На прикладі однієї родини Куліш демонструє, що якщо рідні постійно конфліктують і не можуть домовитися, то знаходиться третя сила, яка цю родину руйнує. Це те ж, що сьогодні відбувається в нашій державі», – пояснює актуальність постановки режисер обласного драмтеатру Олег Мусійчук.

Головну роль у виставі грає народний артист України В’ячеслав Хім’як. Каже, що з огляду сьогодення не спішив би засуджувати свого героя.

«Ми бачимо складну долю. Як мав поступити чоловік, якому через прізвище відмовляли в любові жінки, його не брали на роботу? Через прізвище він став лузером, як сьогодні кажуть, невдахою. Водночас ця вистава заставить глядача замислитися над багатьма моральними аспектами», – каже В’ячеслав Хім’як.

Олег Мосійчук додав, що у виставі проглядатиметься і особиста трагедія драматурга-новатора Миколи Куліша, якого через його позицію вивезли на Соловки і через кілька років розстріляли.

«У цій виставі просився би інший фінал. Але тоді Куліш не міг написати те, що він відчував», – зауважив режисер драмтеатру.

Прем’єру можна буде подивитися 29, 30 листопада, а згодом 4, 6, 7 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хім’як #Мусійчук #"Мина Мазайло"

Коментарі

Оголошення
live comments feed...