• Головна
  • Тернопільський «Автомайдан» заявляє, що ДАІ продовжує вимагати хабарі
08:30, 26 листопада 2014 р.

Тернопільський «Автомайдан» заявляє, що ДАІ продовжує вимагати хабарі

Водію-тернополянину, який порушив правила і перетнув суцільну смугу, працівники ДАІ пропонували: або складаємо протокол та платиш штраф, або «рішаємо».

Активісти тернопільського осередку ВО «Автомайдан» обурені поверненням хабарників в погонах на дороги області та вимагають у начальника обласної ДАІ негайно звільнити їх з роботи. В іншому разі погрожують пікетами, припиненням будь-якої співпраці та допомоги навіть тим працівникам ДАІ, які зараз воюють в зоні АТО

За даними «Автомайдану»,  працівники ДАІ водієві запропонували «відкупитися» 25 листопада близько 16.00 на трасі Тернопіль-Підволочиськ, поблизу с. Ступки.

Водій погоджується, що правила порушив і готовий був понести покарання, але обурився поверненням на дороги області людей у погонах, які пропонують закрити очі на порушення за окрему плату. Тому чоловік звернувся до активістів тернопільського осередку ВО «Автомайдан». Також повідомив, що разом з ним затримали ще одного водія за подібне порушення, якого працівники ДАІ чомусь відпустили. Коли чоловік поцікавився, чому так – інспектори і йому одразу віддали документи, сіли до службового авто і поїхали. 

-          Ми виїхали на місце, яке вказав водій, - розповів голова ТО ВО «Автомайдан» Ігор Василів. – Працівники ДАІ за тих 10 хвилин вже переїхали і стояли при в’їзді в с. Романівка. Коли ми під’їхали до патрульного авто, ці ж працівники ДАІ вже зупинили вантажівку і «Рено».

Водії цих авто саме просили інспекторів повернути листок, на якому вони записали їх особисті дані. Інспектори відпирались, мовляв, нічого не записували. Однак, на руці одного з них активісти помітили напис шариковою ручкою. Це були дані автомобіля водія, який раніше поскаржився автомайданівцям, що у нього вимагали хабар.

-          Нас цікавить, на якій підставі інспектори ДАІ незаконно збирають особисті дані водіїв, - каже Ігор Василів. - Збирання інформації без згоди на те власника є незаконним.

Водії також повідомили активістам, що працівники ДАІ фотографували їх на місці зупинки на мобільні телефони і погрожували, що штрафи прийдуть разом з фото додому.

-          У інспекторів ДАІ вилучені два листка з особистими даними громадян – все було записано на обкладинці книжки протоколів, - повідомили автомайданівці.  - Фото цих записів у нас є. Однак, ми не публікуємо їх через захист персональних даних.

Окрім того, патрульне авто інспектори запаркували  з порушеннями, запевняють активісти.

-          Ми звертаємось до начальника обласної ДАІ Андрія Матрифайла з вимогою звільнити цих інспекторів і провести службове розслідування щодо працівників 2-го взводу батальйону ДПС, - заявив Ігор Василів. – Вважаємо, що ми маємо повне право це робити.

Активісти «Автомайдану» нагадують керівництву ДАІ, що саме вони повернули інспекторів на дороги після погромів та ночі гніву. Саме автомайданівці чергували разом з інспекторами протягом чотирьох місяців, адже хотіли змінити щось в державі. Саме активісти «Автомайдану» постійно допомагають працівникам ДАІ, які зараз в АТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДАІ #Василів #"Автомайдан"
Оголошення
live comments feed...