• Головна
  • Педагоги Тернопільщини погрожують страйком
12:35, 27 листопада 2014 р.

Педагоги Тернопільщини погрожують страйком

Освітяни Тернопільщини обурені бездіяльність місцевої влади і невмінням керівників, яких понаставляла ВО «Свобода» на керівні посади у важкий для України час, діяти адекватно до викликів.

Як наслідок педагоги ведуть мови про страйк, адже бачать, що на мізерну зарплату, яку ще й почали не виплачувати, вони довго не протягнуть.

«На сьогодні профспілковий актив освітян Тернопільщини турбує незабезпеченість  видатками на заробітну плату працівникам освіти ряду районів області до кінця бюджетного року. Зокрема, Лановецького, Підволочиського, Козівського, Бережанського, Зборівського та Тернопільського  районів. Уже є заборгованість по заробітній платі за жовтень у Тернопільському районі, не отримали  аванс за листопад освітяни Козівщини, Підволочищини. Органи місцевої виконавчої влади у Лановецькому, Підволочиському, Козівському та Бережанському районах задля економії коштів взагалі з вересня цього року припинили виплату надбавки педагогічним працівникам за престижність праці, яка повинна встановлюватися відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 оку №373. Неодноразові звернення та листи до влади, переговори, акції протесту, мітинги позитивного результату не дали», – каже заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки УкраїниЛюдмила Мокей.

Вона наголосила, що Міністр Кабінету Міністрів України у листі, адресованому управлінням (департаментам) освіти і науки обласних державних адміністрацій та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів від №13675/0/2-14, зазначає, що «Кабінет Міністрів вважає неприпустимим забезпечення економії бюджетних коштів за рахунок зменшення розмірів надбавок і доплат, які встановлені працівникам закладів та установ освіти», органи влади на місцях на свій розсуд трактують вищеназвану постанову.

«В трудових колективах зберігається вкрай напружена ситуація, освітяни приймають рішення про виникнення колективного трудового спору, який може призвести до організації масових акцій протесту і, навіть, страйків. Що є небажаним  у такий складний час. Вважаю, що цього можна було би уникнути, якби влада йшла назустріч освітянам та прагнула знайти розумний компроміс у ситуації, що склалася», – зауважила Людмила Мокей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#страйк #Мокей
Останні новини
Оголошення
live comments feed...