• Головна
  • Тернополяни бояться приходити за результатами аналізів на СНІД
15:00, 27 листопада 2014 р.

Тернополяни бояться приходити за результатами аналізів на СНІД

Одинадцять людей, у яких виявився позитивний результат аналізу на СНІД, не прийшли цього року за своїми результатами в медичні заклади Тернополя.

- Люди бояться приходити за результатами аналізів, і за наданими телефонами абоненти не відповідають, - зазначає лікар-епідеміолог обласного "Центру профілактики та боротьби зі СНІД" Тамара Буртняк. – Думають, що позитивний результат – це вже вирок. Але це не так, адже підтримавши імунну систему і отримавши лікування, є можливість жити повноцінно навіть в умовах ВІЛ-статусу. Ліки не дають можливість розмножуватися вірусу. Жінки можуть навіть народжувати. А коли ці люди не звертаються по допомогу, то вірус руйнує їхню імунну систему, і потім медикам буде важче допомогти таким пацієнтам.

В Тернопільській області за період епідспостереження з 1987 року і за 10 місяців 2014 року виявлено 1752 ВІЛ-інфіковані особи, з них ВІЛ-інфекція виявлена у 126 вагітних, пише 20хвилин.147 дітей народилось від ВІЛ-інфікованих матерів, 4 дітям встановлено діагноз СНІД, повідомляють "Центрі профілактики та боротьби зі СНІД". В нашій області , як в цілому по Україні, значно активізувався статевий шлях передачі. 

В умовах війни ситуація по СНІДу в області загострюється, зазначає Тамара Буртняк, адже до нас прибувають і ВІЛ-інфіковані переселенці, і не всі стають на облік.

- От нещодавно в нас народила ВІЛ-інфікована жінка з Донецька, ще переселенці прибувають, і в умовах війни ситуація буде ускладнюватися, але таким людям потрібне тільки бажання стежити за своїм здоров’ям, - наголошує лікар. – Треба стати на облік в наш центр і періодично обстежуватися. Усі навіть вартісні обстеження у нас безкоштовні. Ліками наш центр також повністю забезпечений.

Слід нагадати, обстеження на СНІД безкоштовні, анонімні. Для обстеження на ВІЛ необхідно здати кров з вени. Обстежитись на СНІД можна в обласному "Центрі профілактики та боротьби зі СНІД" , вул. Купчинського, 8, а також в будь-якому лікувально-профілактичному закладі області.

Довідки та консультації можна отримати за телефоном: 23-18-65 або 51-15-62.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #результати аналізів #СНІД
Оголошення
live comments feed...