• Головна
  • Влада проти продовження маршруту: вже третій рік люди добиваються, щоб з їхнього села відкрили рейс до Тернополя
12:25, 27 листопада 2014 р.

Влада проти продовження маршруту: вже третій рік люди добиваються, щоб з їхнього села відкрили рейс до Тернополя

Чому влада Монастириського району не хоче допомогти мешканцям села Горигляди? — з таким запитанням за дорученням громади звернулася до газети Любов Прокопчук.

«Уже третій рік мешканці Гориглядів добиваються, щоби з їхнього села відкрили рейс до Тернополя, оскільки не мають з обласним центром прямого зв’язку, — йдеться в листі. — Є автобус «Коропець—Тернопіль».

Його власник на прохання громади погодився вранці починати маршрут із Гориглядів. Людям він дуже вигідний, бо в багатьох діти навчаються в Тернополі. Також ним зручно добиратися на роботу в Монастириську, Бучач і Теребовлю. Важливо, що цей автобус повертається в село ввечері. Він єдиний їде з Монастириської в напрямку Гориглядів після обіду Вільне життя плюс.

Тільки виходить якийсь парадокс: люди зібрали 120 підписів із проханням продовжити маршрут «Коропець—Тернопіль» до Гориглядів, його власник погодився, а влада району — проти…

У серпні перевізник В. В. Яцків із допомогою жителів с. Горигляди підготував усі необхідні документи для того, щоб у його маршрут «Коропець—Тернопіль» додали заїзд у Горигляди. Два місяці чоловік оббивав пороги районної та обласної адміністрацій, щоб зібрати всі необхідні документи. А це звернення жителів, рішення виконавчого комітету Гориглядівської сільської ради, клопотання голови РДА, довідка ВДАІ, техніко-економічне обгрунтування внесення змін до маршруту.

Зібравши документи, перевізник подав заяву в департамент розвитку інфраструктури, транспорту і туризму облдержадміністрації. У жовтні мав відбутися конкурс на маршруті «Коропець—Тернопіль», і до того часу в схему його руху мали внести зміни. Та без будь-яких пояснень голова РДА М. Ю. Павлік відкликала своє клопотання. І нині автобус у Горигляди не заїжджає. На численні дзвінки обурених жителів села керівництво району не реагує. Ми опинилися перед глухою стіною нерозуміння».

Сільський голова Гориглядів Анатолій Соловій підтверджує: селу конче потрібний автобус прямого сполучення з Тернополем. Близько двадцяти дітей, котрі навчаються в профтехучилищі в Коропці, добиралися «незаконним» рейсом на заняття. Тепер вони приїжджають раніше й мусять блукати годину містечком.

П’ятнадцять молодих людей із села навчаються і працюють у Тернополі. Для декого приїхати зайвий раз додому — розкіш. Тому батьки часто передавали дітям харчі. А тепер везуть передачі за вісім кілометрів до Коропця.

Багато людей, за словами голови, їздять до Тернополя на лікування. Незручно, особливо з хворими дітьми чи старенькими, пересідати. Така ж ситуація з поверненням із обласного центру. Ті, котрі дістаються до Гориглядів, приїжджають у Коропець о 17 годині й ще дві з половиною мусять чекати на автобус до села.

Люди, з якими вдалося поспілкуватися телефоном, скаржаться, що лише двічі на тиждень за маршрутом «Горигляди—Монастириська» ходить великий, новий автобус. У решту днів — маленький і старенький. Ним люди їдуть до Вістря, заплативши зайвих дві гривні, бо на зворотному шляху вже нема місця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Влада проти продовження маршруту #рейс до Тернополя

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...