• Головна
  • Освітяни Тернопільщини після зимових канікул можуть вдатися до масового страйку
11:30, 28 листопада 2014 р.

Освітяни Тернопільщини після зимових канікул можуть вдатися до масового страйку

До кінця 2014 року на виплату зарплати працівникам бюджетної сфери не вистачає більше 50 мільйонів гривень. Із них 27 мільйонів бракує для оплати праці освітянам.

Це сума, як зазначила Людмила Мокей – заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки, з врахуваннямнадбавки за престижність професії у 20% розмірі. Але з вересня до кінця року у кількох районах її припинили виплачувати. Щоб відновити виплату надбавки педагоги області провели ряд переговорів з владою районів та області, на початку жовтня організували масові акції протесту. Однак питання вирішити не вдається, тому освітяни Лановецького, Підволочиського, Бережанського районів готуються до страйків.

- Наразі маємо заборгованість по зарплаті у Тернопільському районі за жовтень, – зазначила Людмила Мокей. – Не виплачується аванс за листопад. Так без авансу за листопад залишились освітяни Підволочиського та Козівського районів. Надзвичайно загострюється соціальна напруга через припинення виплати надбавки за престижність праці. У Лановецькому, Козівському, Підволочиському, Бережанському районі з вересня припинено виплату цієї надбавки повністю, хоча постанова говорить, що надбавка за престижність встановлюється. З листопада, через недостатнє фінансування, виплату надбавки зменшено у Кременецькому районі. У грошовому еквіваленті учительські доходи зменшилися на 278 гривень у молодого спеціаліста і на 475 гривень у спеціаліста вищої категорії. Надто болюча її відміна на тлі постійного росту цін на продукти харчування, медикаменти, комунальні послуги.

Щоб повернути виплати надбавки у правовому полі, освітяни вдаються до колективних трудових спорів. Та найбільше дивує та обурює працівників освіти те, що влада не хоче шукати компромісного вирішення проблеми. Саме через це представники освітянської, наймасовішої в Тернопільській області, профспілки, а також представники інших профспілок вийдуть з пікетом до Тернопільської обласної ради та облдержадміністрації 4 грудня, пише зз. Якщо чергова акція протесту також не дасть результату, то освітяни області, як зазначив голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний, можуть вдатися до масового страйку після завершення зимових канікул.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #освітяни #страйк

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...