• Головна
  • Рекордним врожаям Тернопільщини стає на перешкоді негода
13:14, 2 серпня 2011 р.

Рекордним врожаям Тернопільщини стає на перешкоді негода

Жнивує Тернопільщина вже понад два тижні, та жнивує через день - перешкоджають дощі, повідомляє ТВ4. - Останні три дні через мокроту в поле комбайни вийти не могли.
У Тернопільському, Бучацькому і частині Теребовлянського районів за 3 останні доби випала майже місячна норма опадів, кажуть в обласному управлінні агропромрозвитку з посиланням на Гідрометеоцентр.
Якщо врахувати, що дощі в липні були й раніше, то в окремих районах Тернопілля поля отримали до двох з половиною місячних норм дощів, стверджує Андрій Хома і пояснює: дощі - півбіди, були за останні три доби й гірші удари стихії. Збитки аграрії ще підраховують.
Андрій ХОМА  начальник управління агропромрозвитку Тернопільської ОДА:

- Крім дощів, пройшли місцями і градобої, є багато пошкоджено приміщень, є багато пошкоджено і знищено посівів. Комісії ще працюють по районах, але маєм по Бучацькому району коло трьох тисяч посіві загинуло, по Тернопільському району - знов десь біля тисячі. І чекаєм повідомлень з інших районів. Жнива проходять в дуже складних погодних умовах. Як ніколи.

У проміжках між дощами Тернопільщина вже зібрала і обмолотила весь озимий ячмінь, а загалом ранні зернові зібрані з 39% площ, каже Андрій Хома, намолотили майже півмільйона зерна, зокрема, обмолочено 47% площ озимої пшениці. Якщо ще минулого тижня аграрії Тернопілля мали сумнів, чи брати на жнива додаткові комбайни, то зараз дощі сумніви змили.

Андрій ХОМА  начальник управління агропромрозвитку Тернопільської ОД:

- Ми раніше просили беріть комбайни, бо можна більше обмолотити, то зараз всі інтенсивно беруть комбайни, беруть їх з інших областей для того, щоб вчасно зібрати ранні зернові.

Врожайність на кінець минулого тижня була не меншою, як на початку жнив, кажуть в управлінні агропромрозвитку: пшениця - майже сорок центнерів з гектара - на тонну більше як торік, ячмінь - тридцять три з половиною - на вісім центнерів краще за минулорічний показник, озимий ячмінь - краще, як торік на шість центнерів з гектара, горох - на сім. Однак дощі в останні кілька днів врожайності зерновим на Тернопільщині точно не додадуть. Наскільки саме, ясно стане, коли дощі припиняться і комбайни знову зможуть вийти в поле.

Андрій ХОМА начальник управління агропромрозвитку Тернопільської ОДА:

- Поки шо не впливає, но зараз ми будем бачити після цих дощів. Я думаю, все-таки після якісь корективи будуть зроблені в сторону погіршення, погіршення, я думаю, і врожайності, і погіршення, думаю, якості зерна. Але будем бачити, будем бачити вже в четвер-п'ятницю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...