• Головна
  • Освітянам Тернопільщини боргують майже 22 мільйони гривень зарплати
19:00, 2 грудня 2014 р.

Освітянам Тернопільщини боргують майже 22 мільйони гривень зарплати

Майже 22 мільйони гривень зарплати боргують освітянам на Тернопільщині. Заступник голови облдержадміністрації Леонід Бицюра каже, ще на початку року дефіцитними були галузі освіти та охорони здоров’я.

У рамках економії вчителі Підволочиського, Лановецького, Бережанського, Тернопільського і Козівського районів залишились без 20-ти відсоткової надбавки за престижність професії. Та навіть попри це зараз у деяких районах області не вистачає грошей на зарплати.

Складна ситуація із невиплатою зарплати склалась у Підволочиському, Лановецькому, Бережанському, Козівському і Тернопільських районах, у Чорткові. Найбільша заборгованість по зарплаті у Тернопільському районі, вісім мільйонів гривень. У Козівському ж гроші формально є, а реально немає.

- Зарплата є нарахована, але оскільки фінуправління немає коштів, то не можуть виплатити. Тобто на папері воно є, а фактично їх видати людям неможливо, бо фінуправління немає реальних коштів для того, щоб їх перерахувати для людей, – розказує tv4 директор департаментру освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.

У департаменті освіти пояснюють: є дві причини, через які виникли борги по зарплаті. Цього року вперше за історію незалежності провели секвестр бюджетів. Це скорочення витрат на окремі статті фінансового плану країни, в тому числі скоротили витрати на освіту. Проте є райони на Тернопільщині, які добре спрацювали за складних фінансових обставин, зокрема Гусятинський район, каже Любомир Крупа.

- Зуміли акумулювати і різні заходи провести, щоб перекрити цю недостачу. У них було вилучено 5 мільйонів гривень. З іншого боку якщо взяти Тернопільський район, то там ця заборгованість накопичувалася. Кожного року була дотація, яка перекривала ці статті, держава надавала і це питання закривалося. На жаль, зараз ми не можемо говорити про це, – говорить директор департаментру освіти і науки Тернопільської ОДА.

Інша причина виникнення заборгованостей – необхідність оптимізації навчальних закладів, каже Любомир Крупа. Освітню систесу в області потрібно змінювати: організовувати доїзд учнів до сусідніх шкіл, по-новому підходити до нарахування годин. Зараз керівництво області шукає вирішення проблеми в Кабінеті Міністрів.

- Ми неодноразово зверталися у Кабінет Міністрів України для того, щоб нам надали додаткове фінансування на ці витрати. Є попередня інформація про те, що Кабінет Міністрів виділив суму, але це не є 52 мільйони гривень, які ми обгрунтовували, а це понад 48 мільйонів, але це вдасться дещо зняти соціальну напругу, яка зараз поширюється особливо по освітянському середовищу, – каже заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #освітяни #борг #22 мільйони гривень

Коментарі

Оголошення
live comments feed...