• Головна
  • Українці в Іспанії розгорнули потужний волонтерський рух і збирають допомогу для тернопільських бійців
18:30, 3 грудня 2014 р.

Українці в Іспанії розгорнули потужний волонтерський рух і збирають допомогу для тернопільських бійців

Вони - за сотні кілометрів від України, але серцем і вчинками разом із земляками.

Українці в Іспанії розгорнули потужний волонтерський рух і збирають допомогу для бійців на передовій. Ба більше, тут навіть розпочали виробництво маскувальних халатів. За ескізами діаспори вже працюють і деякі міста України.

З відходів – маскувальні сітки

Все починалося з малого. У спільноту «Армія SOS Мурсія» ( Мурсія – місто на півдні Іспанії – авт.) українці в Іспанії об’єднались не одразу. Коли над рідною державою нависла небезпека, кожен поодинці намагався допомогти землякам. Одні - грошима, інші - продуктами, треті - одягом. Так і Олег Ходзінський ще для Майдану збирав ящики допомоги та надсилав в Україну. Згодом серед співвітчизників у чоловіка з’явилося чимало однодумців, які усвідомили, що долати ворога легше разом. Об’єднатися активістам допомогла українська суботня школа святого Миколая, де навчаються діти українських емігрантів. Батьки учнів спілкувалися між собою, ділились переживаннями та, зрештою, перейшли до реальних і рішучих кроків.

– Спершу ми збирали гроші і надсилали на волонтерські організації, які допомагають бійцям. Але потім нам сказали, що краще було б, якби ми надсилали не гроші, а одяг та продукти для військових. Відомо, що речі в Європі часто можна купити дешевше, ніж в Україні. Вони якісніші та надійніші. Так на зібрані кошти ми почали закупляти та надсилати все необхідне, – каже керівник спільноти Олег Ходзінський.

Що саме потрібно нашим захисникам на передовій, українцям в Іспанії повідомляє братня організація «Армія SOS Київ». Раніше активісти закупляли речі, які були у користуванні. Зараз – лише нові та перевірені бійцями. Шкарпетки, шапки, рукавиці, термобілизну – все необхідне, аби зігрітися. Надсилали одразу на передову та блокпости. Волонтери категорично проти, щоб ці речі відстоювались на складах, пише Номер один. 

З часом активісти пішли ще далі й розгорнули власне виробництво маскувальних халатів.

– Самі шиємо маскувальні халати. Купили матеріал, зробили викрійки. До речі, нашими ескізами зараз користуються і в Києві. Матеріал не промокає. Вітер його не продуває, тому нашим бійцям буде тепло та комфортно. Халати білого кольору, тому взимку вони виконують ще й маскувальну функцію, – каже пан Олег.

До слова, початкова вартість маскувального халата німецького виробництва становить 44 євро. Собівартість того, що шиють наші земляки, - 10 євро. І за своїми властивостями вони не поступаються фабричним. Спершу активісти працювали організовано. Збиралися в ангарі, кожен виконував певну функцію. Потім процес трохи змінився.  Брали собі додому по комплекту і працювали у зручний для себе час.

– Кожен зайнятий своїми справами, тому важко організувати всіх одночасно. Зараз люди беруть собі по кілька костюмів та протягом тижня працюють. Потім зустрічаємося, складаємо все у ящики і надсилаємо хлопцям на передову. Кожну посилку підписуємо. Вказуємо, що всередині: кількість комплектів, розміри тощо, - розповідає Олег Ходзінський.

Виробництво практично безвідходне. З клаптиків тканини, що залишається, українці роблять маскувальні сітки. Нещодавно організація придбала основу, в яку вплітатимуть білі стрічки.

За одну футболку – комплект для бійця

Загалом благодійна та волонтерська діяльність «Армія SOS Мурсія» почалася з продажу футболок з українською символікою. Її вартість становила 10 євро. Рівно стільки ж коштує комплект теплого одягу для бійця. Виходить, за одну футболку волонтери одягали одного військового.

– Ми продавали футболки не для заробітку, а для того, щоб заохотити людей долучитися до доброї справи. Важко завоювати довіру людей. В основному через нашу нечесну владу та телебачення. Люди бачать, скільки грошей здавали, а наші бійці нічого не отримали. Тому доводиться доказувати, що це не для нас гроші, що ми просто хочемо допомогти тим, хто сьогодні захищає Україну, - пояснює Олег Ходзінський.

Сьогодні організація «Армія SOS Мурсія» налічує 12 постійних членів. Це наші земляки з Тернопільщини, Львівщини, Івано-Франківщини. Кожен з активістів щомісяця сплачує обов’язковий благодійний внесок у розмірі 50 євро. За ці кошти закупляють матеріал, з якого шиють халати, та комплекти одягу. Крім обов’язкових внесків, кожен допомагає по мірі можливості. Хтось купляє фурнітуру, інші – продукти, ліки – усе, що потрібно на передовій. Про свою роботу організація звітує на власній сторінці в інтернеті. Там і фото виробничого процесу, і копії чеків та рахунків. Крім того, організація регулярно оголошує доповідь у церкві.

– Хотілося б подякувати водіям, які безкоштовно перевозять допомогу в Україну. Ми стараємось рівномірно розподіляти передачі по бусах, щоб не обтяжувати перевізників, – каже пан Олег. – А також висловлюємо подяку волонтерам, які збирають гроші, та нашим швачкам.

На цьому українці не планують зупинятися. У них багато ідей, як допомогти та підтримати дух українських бійців. Зокрема, скоро в Іспанії відбудеться чемпіонат з футболу серед українських команд. Під час матчів активісти планують влаштувати ярмарок, а на вилучені кошти закупити чергову партію допомоги.

Не залишаються осторонь великих справ і маленькі українці та суботня школа святого Миколая. Тут теж організовують збір коштів. Діти малюють малюнки для бійців і відправляють на передову.

– Приємно, що ми можемо долучитися до хорошої справи і наша допомога стає у нагоді солдатам. Ми маємо світлини, на яких військові на блокпостах розпаковують наші посилки. А солдати з 29-го блокпоста передали нам український прапор зі словами вдячності, –  зазначає на завершення нашої розмови Олег Ходзінський.

#Українці в Іспанії #потужний волонтерський рух #допомога для тернопільських бійців

Коментарі

Оголошення
live comments feed...