
10:30, 4 грудня 2014 р.
У Тернополі стіни багатоповерхівки тріскають через будівництво магазину?
У підвалі без дозволу людей, що проживають у цьому будинку, облаштовують магазин. Та все б нічого, якби через ремонти, стверджують жителі багатоповерхівки, у їхніх оселях не тріскали стіни.
Натомість, інспекцією держархбудконтролю жодних порушень зафіксовано не було. А підприємець, на якого скаржаться люди, каже, дозволу просити не повинен, бо приміщення його приватна власність. На чиєму ж боці правда.
Без їхнього погодження у підвалі будинку, що на вулиці Миру, розповідають жителі багатоповерхівки, розпочали ремонт. Та довгий час їх запевняли, що у приміщенні всього-на-всього прибирають. Та, коли у стінах підвалу, кажуть люди, вибили вікно, а одного дня, після робіт, в оселях почали тріскати стіни, вони запротестували, передає ІНТБ.
п. ЯРОСЛАВ, проживає у будинку, що на вулиці Миру, 4: «– Тут вікно, оце, де фанера. – Ну, навіщо там вікно? – А вихід? Вони роблять вихід».
Тоді, розповідають жителі, вони і почали з’ясовувати, хто та що там робить.
п. ЯРОСЛАВ, проживає у будинку, що на вулиці Миру, 4: «Там будівництво. Там, спочатку казали, що буде виставочний центр, потім вони нам сказали, що буде зоомагазин. А, по-третє, хто його знає, що там буде. Може то буде пивбар, а може то буде забігаловка, хто його знає».
Люди кажуть, вони б не протестували, якби роботи, що ведуться, не шкодили їхньому благополуччю та безпеці.
п. ЄВГЕНІЯ, проживає у будинку, що на вулиці Миру, 4: «Перекосилися двері, закривати замки… Якщо я закриваю, наприклад, на четвертому поверсі, то люди чують на першому поверсі, що я закриваю двері. Розумієте? І це можна подивитись, тому що коли не видно, щілина така проходить. Розумієте? Видно, що воно такий перекос. І це по всьому під’їзду».
Чи саме через ремонти у стіні будинку з’явилась тріщина, взялась з’ясовувати інспекція держархбудконтролю. А зафіксувати – управління житлово-комунального господарства. Та в обох установах запевняють, жодних порушень ними виявлено не було.
ЛЕСЯ МАРКО, головний державний інспектор інспекції ДАБК в області (телефоном): «Йшлося питання про те, що, от казала, про те, що в квартирі номер 4 піднялася підлога і тріснули двері, двері не відкриваються. Ми, коли зайшли в квартиру номер 4, двері відчинила хазяйка. Тому що я не можу зайти в квартиру, правда? Це приватна власність. Вона відкрила мені, що я ніяких претензій до забудовника не маю, і в мене нічого не трісло, в мене все нормально».
До того ж, кажуть чиновники, на проведення робіт у підвальному приміщенні приватний підприємець має всі необхідні документи.
ГАННА МУЦА, заст. начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології міської ради: «Вони мають містобудівні умови. Вони мають декларацію на початок будівельних робіт чи капітальних робіт, які вони там зараз проводять. Декларацію видає держархбудконтроль».
Аби відстояти свою позицію мешканці звернулись за допомогою до юриста. Останній переконує, заборонити робити ремонт у підвальному приміщенні жителі будинку все ж мають право. Бо підвал є їхньою спільною частковою власністю.
РОСТИСЛАВ НЕБЕЛЬСЬКИЙ, юрист: «Справа в тому, що цей будинок колись перебував в комунальній власності, пізніше він був приватизований особами, які тут проживали. Підлягають приватизації певні споруди, які мають допоміжний характер, зокрема, ці підвали. Якщо це приміщення мало такий статус підвалу, допоміжного приміщення, а на цей факт вказує те, що там знаходились різноманітні комунікації, то це говорить про те, що це приміщення теж приватизовувалось, як спільна часткова власність кожного із тих, хто приватизовував квартири, які належать до житлового фонду».
Іншої думки в управлінні житлово-комунального господарства.
ГАННА МУЦА, заст. начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради: «Приватна власність людей – це приміщення, яке вони приватизували, це їхня квартира. Все інше знаходиться у спільній сумісній власності. Це підвальні приміщення і горища, які були у спільній власності. Будь-який магазин, який вбудований є в будинку, він має також спільну сумісну власність з тими самими мешканцями».
Шукати правди городяни пішли до суду.
РОСТИСЛАВ НЕБЕЛЬСЬКИЙ, юрист (телефоном): «– Алло. – Доброго дня. – Добрий день. – Це Вам телефонують з телеканалу ІНТБ. Ми бачилися з Вами в суботу. – Так-так, слухаю. – Хотіли дізнатися про рішення суду вчорашнє. – Так, є рішення суду. Заборонено проводити будівельні роботи будь-якими особами на цьому об’єкті».
Власник спірної території на камеру говорити відмовився. Та телефоном пояснив, не розуміє, чим так нашкодив жителям дому. Бо масштабні ремонти у приміщенні не велись. Зараз, каже підприємець, він призупинив будь-які роботи в підвалі. Та не через рішення суду, а з власної волі. Пояснює, не хоче загострювати конфлікт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...