• Головна
  • Депутати Тернопільської облради від ВО «Свобода» довели, що працюють за подвійними стандартами
14:00, 4 грудня 2014 р.

Депутати Тернопільської облради від ВО «Свобода» довели, що працюють за подвійними стандартами

Вкотре свою непослідовність та лукавство продемонстрували депутати облради від ВО «Свобода». Зрештою, як і інші депутати, які сьогодні голосували за звернення до керівництва держави, в якому вимагають призначити нового голову ОДА не за квотним принципом.

Адже зовсім недавно, коли головою ОДА призначали Олега Сиротюка за квотою ВО «Свобода», у них до таких принципів призначення не було жодних претензій. Чомусь тоді вони не згадували про вимоги Майдану, чомусь ті ж "свободівці" мовчали, коли їхній політичний побратим роздавав посади в ОДА не на конкурсних умовах, а за принципом однопартійності або особистих знайомств.

Зрештою, з їх уст не лунало жодної критики діяльності Олега Сиротюка, хоча було  очевидно, що той на посаді голови ОДА «ні кує, ні меле».

Тепер же, коли крісло губернатора може отримати представник конкуруючої політичної сили, облрада раптом розродилася зверненням до керівників держави, в якому хоче змінити принципи призначення керівника області.

В цьому контексті депутатів «підколов» позафракційний депутат, який свого часу покинув «Свободу» Стапан Кондира. Він зауважив, що не розуміє, хто саме виписував критерії вимог до нового голови ОДА, а також назвав дане звернені маніпуляційним.

«Мене скажімо цікавить, щоб новий голова ОДА був психічно здоровий. Давайте тоді у зверненні пропишемо, що має бути обов’язкове медичне обстеження майбутнього кандидата і тестування його психічної адекватності», – запропонував Кондира.

Загалом за звернення проголосували 61 із 74 присутніх у залі депутатів, при цьому не голосувало навіть троє «свободівців».

Текст звернення подаємо без скорочень:

«Підтримуючи позицію  громадськості  Тернопільщини у вирішенні питання призначення голови Тернопільської обласної державної адміністрації, ми, депутати Тернопільської обласної ради,  просимо врахувати наступне.

Майдан дав Україні унікальний шанс покінчити з тоталітарним минулим і стати частиною демократичної європейської сім”ї. В цей нелегкий час пріоритетним є створення не заплямованої корупцією та зв’язками з бандою Януковича чесної владної команди.

Відповідно до чинного законодавства призначення голів обласних державних адміністрацій відбувається за поданням Кабінету Міністрів України. При цьому парламентські партії відстоюють своїх кандидатів на посади у виконавчій владі, але варто взяти до уваги, що Майдан та нова коаліція  публічно проголосили неприйнятною квотну систему призначення на посади. Тобто кулуарне призначення посадовців прямо суперечить одній із головних вимог Майдану.

Вважаємо, що в умовах складної соціально-політичної, економічної, військової ситуації в країні голова обласної державної адміністрації повинен відповідати вимогам пункту 1.4.4 розділу 7 Коаліційної угоди, яким передбачено забезпечити професійність та політичну нейтральність представництв виконавчої влади на місцях».

Кандидат на вказану  посаду має бути ефективним керівником, фахово та всебічно підготовленою, соціально зрілою людиною, патріотом України і Тернопільського краю, відомою мешканцям області та користуватися підтримкою  територіальних громад. У зв’язку з цим вважаємо, що кандидат (кандидати) на посаду голови Тернопільської обласної державної адміністрації повинні провести публічну презентацію свого бачення розвитку області та запропонувати програму дій і реформ, зокрема в частині проведення децентралізації влади. Тернопільська обласна рада, як найвищий орган представницької влади в області, готова запропонувати свою трибуну  для забезпечення прозорості та відкритості цього процесу із залученням широкого кола громадськості.

 

 

 

#Кондира #звернення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...