• Головна
  • Тернополянам радять не користуватись ліфтами
10:00, 11 грудня 2014 р.

Тернополянам радять не користуватись ліфтами

Попри пояснення Тернопільобленерго про відключення світло згідно з графіками аварійного відключення, чимало тернополян сумнівається взагалі у наявності тих графіків.

Адже люди не можуть зрозуміти, чому тоді їх обленерго не може повідомити завчасно про відключення світла саме тим чи іншим споживачам. А також – чому вимикають не усім.  Тож, за поясненням, як проходить це «веєрне відключення» та кому відключали світло 8,9 грудня, журналісти 20хвилин звернулись у «Тернопільобленерго».

- Вимкнення електроенергії проводяться згідно затвердженого Тернопільською ОДА та погодженого з інспекцією Держенергонагляду в Тернопільській області графіка аварійних вимкнень електроенергії відповідно до встановлених черг,  - кажуть у «Тернопільобленерго».  - При формуванні та затвердженні Графіків обираються ті лінії, на яких найменша кількість соціально-важливих і категорійних об’єктів.

У відповідь на скарги споживачів про вимкнення світла одним і тим же  будинкам, в обленерго кажуть - кому вимикати електроенергію вирішують не диспетчери на місцях, а головний диспетчер ДП «НЕК «Укренерго». Він дає вказівку, скільки потрібно вимкнути черг споживачів. Енергетики не мають права вимикати інших споживачів, що не залучені до Графіків, оскільки це порушення нормативних документів.

Енергетики нагадують, що графіки аварійних вимкнень  (ГАВ) щорічно складаються і вводяться в дію згідно з «Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання». 
У Графіку аварійних вимкнень електроенергії  всі лінії електропередач напругою 10-35 кВ області, з відповідними центрами керування (підстанціями),   розділені на 10 черг сумарною потужністю 80 мегаватт. Кількість черг, до яких застосовуються ГАВ, у відповідності до ситуації в енергосистемі, вказує диспетчер центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми.

Вказані черги обленерго повинно вимкнути на протязі 10-15 хвилин. Тобто, енергетики, маючи погодженні та затвердженні графіки аварійних вимкнень, не можуть передбачити, в які дні та години вони будуть застосовані.

Тому споживачам, радять в обленерго, потрібно дбати про власну безпеку, не користуватися ліфтами та, виходячи з дому потрібно пам’ятати, що електроенергія може вимкнутися і ввімкнутися в будь-який час. 

Дія  графіків аварійних вимкнень буде зупинена тільки після спеціального розпорядженням ДП НЕК «Укренерго».
     
Де вимикали світло: 

Протягом 8 та 9 грудня без електроенергії перебували частково жителі майже всіх населених пунктів Тернопільщини. У деяких населених пунктах електроенергію вимикали двічі на день, згідно вказівки головного диспетчера ДП «НЕК «Укренерго». У місті  Тернополі 8 грудня вимикали електроенергію лише один раз незначній кількості споживачів, а 9 грудня вимикали електроенергію більшій кількості споживачів.

8 грудня з 16 години 25 хвилин до 18 години 20 хвилин без електропостачання перебували споживачі по вулицях: Вербицького, Чубинського, Київська, Злуки, Тарнавського, Чалдаєва, Пушкіна, Лепкого, Коновальця, Рєпіна, Чайковського, Богуна, Стефаника, С.Бандери, Толстого, Глибока, Шопена, Польова, Дністрянського, Підкови, Пулюя, Малишка, Деповська, Дівоча, пров. Дівочий, Будного, Карпенка.

9 грудня з 16 години 15 хвилин до 18 години 25 хвилин без електроенергії перебували споживачі по вулицях: Лепкого, Київська, Тарнавського, Злуки, Вербицького, Чубинського, Чалдаєва, Пушкіна, Куліша, Симоненка, Вишневецького, Морозенка, В.Великого, Курбаса, Корольова, Купчинського, Стуса, 15 Квітня, Бойчуків, Петлюри.

9 грудня з 16 години 45 хвилин до 18 години 25 хвилин – споживачі по вулицях: Будного, Карпенка.

9 грудня з 17 години 20 хвилин до 19 години 55 хвилин – споживачі по вулицях: Текстильна, Злуки, Спортивна.

9 грудня з 17 години 28 хвилин до 18 години 45 хвилин – споживачі по вулицях: С.Бандери, Д.Галицького, Слівенська, Довженка, К.Савури, Протасевича, Л.Українки.

9 грудня з 17 години 40 хвилин до 20 години 15 хвилин – споживачі по вулицях: Набережна, Броварна, За Рудкою, Вільхова, Межова, Ділова, Н.Світ, Транспортна, Нечая, Чехова, Котляревського, Вагилевича, Білецька, Березова, Кармелюка, Наливайка.

Довідка:
Споживачі з питань вимкнення електроенергії можуть звернутися до кол-центру ВАТ «Тернопільобленерго» за номером 0-800-50-90-40 (цілодобово зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовно).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #ліфт #вимкнення електроенергії

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар сягне психологічної межі, курс валют приголомшить Україну": експерти сказали, чи українцям варто бігти в обмінники
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...