• Головна
  • Комунальники обіцяють безперебійно подавати воду тернополянам
12:00, 12 грудня 2014 р.

Комунальники обіцяють безперебійно подавати воду тернополянам

Воду тернополянам комунальники обіцяють подавати безперебійно, але наголошують, воду треба економити. І найлегше це зробити, встановивши індивідуальний лічильник. Такі мають вже 93% городян, решті ж радять також почати заощаджувати на воді.

Тут арифметика проста. Маєш лічильник – платиш менше.

- Людина, яка має квартирний лічильник, як правило, споживає приблизно 2,5 куб.м на місяць. Це приблизно до 20 гривень вартість споживання на 1 людину. Відповідно, сім’я з трьох чоловік отримує рахунок біля 60 гривень, – пояснює тв4 директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

- Тим, що не мають лічильника, ми нарахування проводимо або згідно затверджених норм споживання води, або, якщо в будинку є загально будинковий лічильник, то згідно даних такого лічильника. Так ось абоненти, яким нарахування проводяться по нормі споживання води, в середньому їм нараховують десь 7 м.куб. на одну особу. Тобто ви бачите, скільки різниця складає. В свою чергу, ті абоненти, де нарахування проводяться по загальнбудинковому лічильнику, ми їм нараховуємо в середньому 9 м. кубічних, – розказує начальник відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал” Руслан Бурмас.

Аби встановити індивідуальний лічильник, потрібно звернутись до організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт. Опісля – за адресою Танцорова, 7, 3 поверх, кабінет №17 для реєстрації водоміра. Він буде зареєстрований з дня опломбування представником Водоканалу. Хоч і встановлюють лічильники за рахунок споживачів, проте окупиться він для однієї особи за 9 місяців, для трьох – за 3-4 місяці. Проте навіть тим, хто їх встановив, варто бути ощадливими.

- Якщо бачок протікає, якщо змішувачі несправні. Це також напряму впливає на розмір нарахувань за водопостачання та водовідведення. Тобто, в нас неодноразово були випадки, коли абоненти, в яких є індивідуальні лічильники, за місяць сплачували суму в розмірі кількасот гривень, навіть кілька тисяч гривень, через те, що вони не слідкували за станом санітарно-технічних приладів, вода просто витікала, – радить Руслан Бурмас.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #економія #лічильники на воду

Коментарі

ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
Оголошення
live comments feed...