Як двоє хлопчиків із дитсадочка опинилися в тернопільській лікарні?

Двоє хлопчиків шестирічного віку із дитсадочка опинилися на лікарняних ліжках. Вони отримали серйозні опіки. Один із потерпілих навіть потрапив у реанімацію.

Трагедія сталася 2 грудня у дошкільному навчальному закладі №2. Помічник вихователя (далі - няня - прим. ред.), порушуючи правила техніки безпеки, поставила гріти елетрочайник на підвіконня, поруч із диваном, де гралися діти. Медики та батьки дітей розповідають, що вихователь мила діткам ручки після заняття з аплікації. Тим часом няня була у групі з дітьми. Усе сталося несподівано. Один із хлопчиків зачепив чайник рукою. Окріп вилився на спину та шию іншому хлопчику, який у той момент сидів на дивані. Зрештою, малюків госпіталізували в обласну дитячу лікарню. Дмитрик, який отримав більше опіків, день пробув у реанімації. Наступного дня дітей перевели у відділення опікової травми і пластичної хірургії, що у міській комунальній лікарні швидкої допомоги №1.

Обом хлопчикам потрібна пластика

- Стан обох хлопчиків наразі стабільний, - розповідає 20хвилин завідучий відділенням Андрій Ковальчук. - Дмитрик отримав опіки другого А, Б ступеня, ураження складає 15% поверхні тіла - попечені спина, плечі, поперек. Окрім того, у малюка розвинулася опікова хвороба. У Сашка опіки також другого А, Б ступеня. Постраждала права ручка. Площа ураження тіла складає 5%.  Обох хлопчиків прооперували. Їм зробили операції.  Ми видалили уражені фрагменти шкірних покривів із наступним закриттям біологічними пов'язками. Це є консервована ксеношкіра (шкіра тварин - прим. ред.), яка проходить ряд обробок і накладається на ділянки ураження. Вона виконує тимчасову функцію шкіри. Через два-три тижні, коли відновиться власна шкіра, ці імплантанти самі відшаруються з ділянок ураження.

На хлопчиків чекає довготривала реабілітація. За словами лікаря, можливо, їм робитимуть повторні перев'язки під наркозом. Адже дуже непросто лікувати таких дітей.

- Ми плануємо проводити поетапне очищення ран із використанням синтетичних пов'язок, - продовжує заввідділенням. - На ксеноімплантанти накладаємо спеціальні сорбенти, які прискорюють процес регенерації ран.

Ціна ксеноімплантантів нині становить 160 грн за 200 кв. см. А попечена ділянка у Дмитрика - декілька тисяч квадратних сантиметрів. Тому вартість матеріалів істотно збільшується. Плюс витрати на сорбенти, антибіотики, антисептики тощо. Вимальовується доволі кругла сума.

Втім, за словами батьків потерпілих дітей, лікування оплачують вихователь та няня, через халатне ставлення яких сталася біда.

- Вони щодня нас провідують, - розповідає тато Дмитрика Ярослав (прізвище не вказуємо з етичних міркувань - прим. ред.). - Плакали, видно, що дуже переживають через те, що сталося. З одного боку, нам шкода їх. Але, з іншого, ми привели в садочок здорову дитину, а потрапили в лікарню. У дошкільних навчальних закладах повинні мати якісь елементарні поняття про техніку безпеки. Невже так конче потрібно було ставити той чайник у кімнаті, де граються дітки?

"Завідувач перекладає вину на працівників"

Дмитрик відвідує цей садочок уже півтора року. Його батько, пан Ярослав, пригадує той день, коли сталася трагедія. Йому зателефонували вихователі і сказали, що Дмитрик попікся.

- Я був у закладі вже через 20 хвилин, тоді ж приїхала швидка, - говорить чоловік. - Бачив, що в Дмитрика вся спина червона, він дуже плакав. Ми одразу поїхали в лікарню. Йому зробили операцію. Та від болю він не може ні нормально спати, ні сидіти, ні рухатися. Лікарі дають знеболювальне. Ні Дмитрик, ні ми з дружиною досі не можемо оговтатися від того, що сталося.

Тато другого хлопчика, пан Ігор, (прізвище не вказуємо з етичних міркувань - прим. ред.) обурюється через халатне ставлення працівників дошкільного закладу до своїх обов'язків.

- Як можна впороти таку дурницю? - каже він. - Адже у цьому садку багато дітей з особливими потребами. Заклад відвідують гіперактивні діти, які мають затримку мовлення, вони потребують додаткової уваги.

Чоловіки підозрюють, що електрочайником у групі вихователі користувалися не вперше.

- Нам здається, трагічний випадок чекав свого виходу, - додає пан Ігор. - У садочку є спецкімната, де вихователі можуть ставити гарячий чайник чи влаштовувати собі чаювання. Зараз вони пояснюють, що хотіли зробити чай для дітей. Але навіщо було це робити, якщо за годину чи півтори до цього малеча поснідала?!

За словами батьків, завідувач садка, яка приходила до дітей у лікарню, перекладає усю провину на вихователя та няню. Але рідні впевнені, що винен кожен із цих працівників, а тим паче - керівник.

- Я не вірю, що той чайник з'явився у групі того ж дня, - каже тато Сашка. - Сьогодні вони поставили чайник з окропом, а завтра що? У групі почнуть борщі варити? Куди дивилася завідуюча? Невже працівники не знають елементарних правил безпеки? Ми переконані, що за цю трагедію повинні спільно відповідати не тільки ті особи, які були на зміні, а й керівництво закладу.

У садку не було навіть «Пантенолу»

Мама Сашка, пані Наталія, здивувалася, що в дитсадку не було найнеобхідніших препаратів, які потрібно використосувати у таких випадках.

- Я приїхала дуже швидко, через кілька хвилин під'їхала і бригада швидкої, - продовжує жінка. - У Саші вся рука аж до плеча була вкрита пухирями, дуже червона. До приїзду медиків працівники садочка мастили уражені ділянки збитим яєчним білком. Я здивувалася, що в їхній аптечці не було такого простого засобу, як «Пантенол». Діти отримали страшенний стрес. Кожен із нас хоча б раз у житті обпікав принаймні палець і знає, як це боляче. А тут обпечена уся рука і далі - спина, плечі, шия. Безумовно, вихователі не хотіли, щоб таке трапилося. Але вони порушили правила техніки безпеки. Добре, що ще так все обійшлося. А не дай Боже, той окріп потрапив комусь із малюків на обличчя чи в очі. Так можна й калікою на все життя стати! А скільки випадків відомо, коли через сильні опіки та великі ураження шкіри діти навіть помирали. До того ж можна мати нормальну аптечку в дитсадку, а не викачувати по шкірі яйця! Будь-який лікар знає, що ні яєць, ні олії не можна використовувати при опіках. Тим паче, медсестра повинна знати, як діяти, щоб надати першу медичну допомогу своєчасно.

Журналіст зустріла в лікарні вихователя та няню. Жінки і справді були в пригніченому настрої. Коментувати ситуацію відмовилися.

Завідувач дитсадка №2 Надія Безкоровайна каже, що стався дуже прикрий інцидент у їхньому закладі. Не тільки у батьків, а й у всіх працівників закладу - великий шок.

- Після випадку, який стався у нас, потрібно бити у всі дзвони, - каже вона. - На таких ситуаціях повинні вчитися всі розумні люди, всі організації, які займаються вихованням дітей. У нашому садочку сум, розпач, велике горе. Чому няня це зробила? Пояснити не може ніхто. Ми забороняли користуватися електрочайником, усі працівники ознайомлені з правилами техніки безпеки, ставили підписи в інструкції. Правоохоронці мали змогу ознайомитися з усіма документами одразу після того, як стався нещасний випадок.

За словами пані Надії, 2 грудня вона приходила на заняття в ту групу. Жодного чайника тоді не було. Згодом вона пішла на заняття в іншу групу.

- У нас є кімната психологічного розвантаження, де всі вихователі та їхні помічники можуть спокійно попити чаю чи підігріти їжу у неробочий час, - додає вона. - Після того, як ми викликали швидку, батьків і відправили малюків у лікарню, я відразу звільнила цю няню з роботи. Вихователь написала заяву за власним бажанням. Наш заклад відвідують діти з особливими потребами - гіперактивні, гіпоактивні, меланхоліки, з вадами мовлення. Вони потребують особливого догляду та піклування. Тому те, що сталося, пробачити не можна. Слідчий запитав мене, чому я звільнила няню того ж дня. Я йому прямо відповіла: «А що ви хочете, щоб вона ще когось ошпарила?!»

Садок відвідують діти з особливими потребами

Завідувач наголосила, що вона співчуває батькам та дітям і не відмовляється від відповідальності. Вона разом з іншими працівниками згідна допомагати матеріально та морально родинам потерпілим. За словами завідуючої, увесь колектив закладу осуджує тих працівників, через халатну поведінку яких сталася така велика прикрість.

Водночас вона зауважує, що няня, яка порушила техніку безпеки, була сумлінним працівником. І батьки, і колеги знають її як добру, чуйну, охайну людину. Чому вона таке зробила? Ніхто не знає.

У той же час Надія Безкоровайна каже, що до приїзду швидкої дітям надали першу медичну допомогу. Старша медсестра Емілія Дмитерко пояснює, що «Пантенолу» в їхній аптечці і справді не було. Адже раніше такого ніколи не траплялося. Вона мала тільки гель «Спасатель», який також можна використовувати при опіках тіла.

- Ми одразу змочили дітей холодною проточною водою, потім мастили тіло збитим яєчним білком, - розповідає вона. - Лікарі швидкої нанесли на уражені ділянки тіла «Пантенол».

Після трагічного випадку, який стався, медсестра пообіцяла поповнити аптечку закладу більшим арсеналом медзасобів, принаймні придбати хоча б «Пантенол». Прикро, звісно, що такий відомий та справді важливий препарат у закладі з'явиться вже після того, як сталася біда.

За інформацією сектору зв'язків із громадськістю управління МВС України в Тернопільській області, за цим фактом порушили кримінальне провадження за Ч1. ст. 137 Кримінального Кодексу України «Неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей». Триває слідство. Використання електрочайників у дошкільних навчальних закладах заборонене. У цьому випадку передбачена така відповідальність: штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Коментар експерта

Ольга ПОХИЛЯК, начальник управління освіти та науки міськради:

- Ми створили спецкомісію для перевірки цього факту в дитсадку. Для всіх нас діти - це найсвятіше. Тому ми, освітяни, не маємо права допустити повторення таких інцидентів у закладах, які займаються вихованням дітей.

У даному випадку спрацював і людський фактор. Няня зробила помилку, яка є неприпустимою. Адже спричинила серйозні наслідки для здоров'я дітей. Ми постійно проводимо інструктажі з усіма працівниками як дошкільних, так і інших навчальних закладів щодо дотримання техніки безпеки. Нині управління ініціювало додаткові навчання в решті закладів, аби ще раз наголосити на тому, що життя та здоров'я дитей - найважливіше. Ми дуже сподіваємося, що надалі працівники обов'язково дотримуватимуться всіх правил, прописаних в інструкції з техніки безпеки.

Тернопіль діти опіки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
На черговому засіданні виконавчого комітету прийняли рішення про надання дозволу на встановлення на території Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги пам’ятного знаку захиснику від епідемій та чуми. Памя’тний знак розміщуватиметься перед входом у будівлю  інфекційного відділення лікарні, що на вул. Пирогова, 16. Після встановлення пам’ятний знак буде переданий на утримання комунальному некомерційному підприємству «Тернопільська міська к...
Суспільство
Вихованці Хоростківського сільськогосподарського ліцею на Тернопільщині створили особливий макет трактора, який не тільки має вигляд справжньої машини, але й може їздити. Як повідомляє "Погляд", макет транспорту працівники та учні закладу представили в Тернополі 17 травня, у парку Шевченка під час форуму закладів профтехосвіти області. "Перед нами трактор Т150 з гусеницею. Відлив, свердління металу було здійснено вручну. Потім зробили два мотори – правий т...
Суспільство
"У 2016 році ніхто не вірив, що тут буде підприємство з німецько-японськими інвестиціями, тому що тут були руїни Чортківського ремзаводу. У 2016 році спільними зусиллями обласної державної адміністрації, Президента України Петра Порошенка ми зробили кроки разом з інвесторами, щоб створити у Чорткові нові робочі місця і вже в грудні 2016-го нам вдалося відкрити завод СЕ Борднетце, на якому сьогодні працюють 1700 осіб", - наголосив голова ТОДА Степан Барна,...
Суспільство
30 тисяч гривень вже зібрали тернополяни на апарат імпульсної магнітотерапіі для дітей реабілітаційного центру з вадами опорно-рухового апарату. Проте повна його варість – 50 тисяч. Гроші, яких не вистачає, збиратимуть 22 травня під час Благодійного марафону у Тернополі. Раніше організатори події вже купували діагностичне обладнання для безкоштовного обстеження дітей області, а також апаратуру для пологового будинку, повідомляє тв4. Тепер знову запрошують...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу зловмисника, якого підозрюють у крадіжці гаманця з квартири на вулиці Винниченка. Подія трапилась 17 травня близько 18 години. Невідомий скористався незачиненими дверима  та викрав з коридору помешкання гаманець з грошима. Камери відеоспостереження, розміщені на сходовій клітці, зафіксували підозрюваного. Поліцейські звертаються до краян: якщо ви впізнали дану особу або знаєте йо...
Суспільство
Історія маленької знайди - продовження: дівчинку, яку мама підкинула у "Вікно життя" сьогодні перевели з пологового. Багато небайдужих тернополян,  прийшли провідати дитину. Принесли багато одягу, іграшок, сумішей і памперсів. А були й такі пари, які цікавилися як можна усиновити дитину. Одяг та речі спаковані, дівчинка одягнена і чекає, коли її переведуть з пологового відділення. За її долею спостерігає увесь Тернопіль. Нагадаємо, дитинку підкинули у "Ві...
Бізнес
Об’єднаний агрохолдинг CFG/«МРІЯ» завершив посадку картоплі на своїх полях. Загалом під цю культуру в поточному виробничому сезоні компанія відвела 2 тис. га своїх площ у Тернопільській та Львівській областях. В агрохолдингу повідомляють, що протягом наступних двох сезонів мають намір збільшувати площі під посадку картоплі в середньому на 300-500 га щороку. Нагадаємо, що до злиття бізнесів і Continental Farmers Group (CFG), і «МРІЯА грохолдинг» тривалий ча...
Суспільство
Сьогодні жителі села Боричівка Теребовлянського району перекрили дорогу у Теребовлі. Люди ходили пішохідним переходом на трасі Тернопіль-Чернівці та на шляху місцевого значення в напрямку села Іванівка. Так люди вчинили, бо місцеві депутати прийняли рішення ліквідувати сільську школу. Пише Медіатор. – У нашій школі навчається 33 дитини. Шестеро дітей відвідують дитячий садочок при навчальному закладі. Та його ліквідовують. Чиновники пропонують довіз дітей...
Бізнес
Головне управління ДФС у Тернопільській області спільно з інформаційним порталом 0352.ua продовжує цикл Інтернет-конференцій з питань роз'яснення основних положень Податкового кодексу України та інформування про діяльність Головного управління ДФС у Тернопільській області та Тернопільської митниці ДФС. Зокрема, 24 травня з 11.00 до 12.00 год. триватиме Інтернет-конференція на тему «Податкове оскарження» за участю начальника юридичного управління Головного...
Новини по темі
Пам’ятний знак захиснику від епідемій та чуми планують встановити поблизу тернопільської лікарні
Тернопільські школярі створили "диво-трактор" (ФОТОФАКТ)
Степан Барна на СЕ Борднетце в Чорткові: Ще три роки тому ніхто не вірив, що тут буде потужний завод, а сьогодні на ньому уже працюють майже 2 тис. осіб (фото)
У Тернополі організовують благодійний марафон (відео)
"Історія маленької дівчинки": десятки тернополян прийшли відвідати немовлятко, яке мати підкинула у "Вікно у життя" (ВІДЕО)
На Тернопільщині люди перекрили дорогу в двох напрямках: вимагають не закривати сільську школу (ФОТО, ВІДЕО)
Для атовців у Тернополі відкриють "Дім ветерана", якому немає аналогів в Україні (ВІДЕО)
Як у Тернополі борються із стихійною торгівлею?
Небайдужих тернополян просять долучилися до проекту "PRO_Милосердя"
Тернопільські зоозахисники просять про допомогу
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!