• Головна
  • В Україні найближчим часом реформують ДАІ: на вулицях Тернополя буде менше патрулів зате побільшає відеокамер
18:00, 14 грудня 2014 р.

В Україні найближчим часом реформують ДАІ: на вулицях Тернополя буде менше патрулів зате побільшає відеокамер

Найближчим часом Державтоінспекція не зможе видавати водійські посвідчення і автомобільні номери. На вулицях міста стане менше патрулів, а порушення правил будуть фіксувати фото- і відеозйомкою.

Загалом, же реформу ДАІ планують проводити в рамках реформування усього Міністерства внутрішніх справ. Зміна в роботі ДАІ передбачає основні чотири кроки. Основний із них – це об'єднання функцій ДАІ та патрульно-постової служби для забезпечення охорони правопорядку у населених пунктах.

Власне, тестування цього пункту реформи з 26 листопада уже розпочали у Хмельницькому.
- Патрульно-постової служби і Дорожньої патрульної служби у Хмельницькому уже нема, - розповідає інспектор сектору взаємодії громадськістю управління ДАІ у Хмельницькій області Андрій Лужняк. - Натомість є одна патрульна служба. В екіпаж патрульної служби входить один працівник ДАІ і два працівники патрульно-постової служби. Спільно вони несуть службу по забезпеченню громадського порядку у місті.

Як повідомив 20 хвилин Андрій Лужняк, Хмельницький поділений на шість секторів. У кожному секторі цілодобово працює один екіпаж патрульної служби. Ці екіпажі першими прибувають на місце події – це можуть бути побутові конфлікти, хуліганство тощо, розбираються по суті і викликають слідчо-оперативну групу. На місці події перебувають до прибуття слідчо-оперативної групи, а далі знову відправляються на патрулювання.

- Якщо трапляється ДТП без травмованих, екіпаж патрульної служби оформляє протокол про скоєння аварії, - розповідає Андрій Лужняк. - Якщо ДТП із травмованими, екіпаж забезпечує порядок і організацію дорожнього руху до прибуття слідчо-оперативної групи. Також екіпаж патрульної служби може зупинити водіїв, які порушують правила дорожнього руху.

Усі екіпажі обладнаня GPS-навігаторами. Диспетчер постійно бачить їх переміщення і в разі необхідності, може направити один з екіпажів у сусідній сектор для підстрахування іншого.
Усі учасники експерименту зараз паралельно з роботою іще й проходять навчання. Працівники ДАІ вивчають особливості роботи патрульно-постової служби. Працівники колишньої патрульно-постової служби вивчають особливості роботи ДАІ.

Про перші результати експерименту поки що говорити зарано, однак у Хмельницькому переконані, що реформа повинна пройти успішно, оскільки здійснюється вона за європейським зразком. Експеримент у сусідньому обласному центрі триватиме до кінця лютого і після цього аналогічний принцип роботи ДАІ запроваджуватимуть по всій країні.

Об'єдання функцій ДАІ та патрульно-постової служби у населених пунктах – це основний пункт реформи, але не єдиний. За Державтоінспекцією планують залишити патрулювання автострад державного значення. У нас в області є п'ять таких доріг. Основні з них це частина дороги Умань-Львів-Краковець (від Підволочиська через Тернопіль і до Зборова) і частина дороги Ковель-Чернівці-Мамалига (від Кременця через Тернопіль до Заліщик).
Також планують запровадження фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Це повинно сприяти подоланню корупції в рядах ДАІ.

Ще один важливий пункт реформи – ДАІ перестане відповідати за видачу водійських посвідчень, реєстрацію та перереєстрацію автомобілів. Як це виглядатиме на практиці, поки що невідомо. Наразі планується, що видавати водійські посвідчення будуть самі ж автошколи. Наразі учні здають спочатку іспит в автошколі, а потім цей іспит іще дублюють в ДАІ і тільки після цього отримують водійські посвідчення. Пропонується, що посвідчення видаватимуть після складання іспиту в автошколі, однак ці заклади нестимуть відповідальність за своїх випускників і навіть можуть бути позбавлені ліцензії, якщо їхні водії-випускники будуть грубо і систематично порушувати правила.

Для реєстрації та перереєстрації автомобілів планують створити єдині центри, щось на зразок “прозорих офісів”. Можливо, що ці прозорі офіси будуть створюватися на базі МРЕВ. 

КОМЕНТАР
Ігор ВАСИЛІВ, голова Тернопільського осередку ВО “Автомайдан”:
- Представники нашої громадської організації входять в експертну раду при МВС, яка вивчає питання реформування МВС, і в тому числі ДАІ. У нас є ряд пропозицій по реформуванню ДАІ, однак насправді все це просувається дуже повільно. У Міністерстві внутрішніх справ кажуть, що йде війна і реформу проводити важко. Та на мою думку за рік часу реформу уже можна було провести навіть у тих умовах, що зараз є. Нам звітують, що в ДАІ відбулося скорочення на 10% особового складу, але це скорочення відбулося за рахунок Криму та Донбасу.

Згідно з одним із проектів реформи передбачається, що у ДАІ заберуть функцію реєстрації та переєстрації автомобілів і віддадуть у приватні руки. Багато людей кажуть, що це погано. Однак, що тут поганого. Якщо держава не справляється, значить нехай пробують приватники. Якщо бізнесмен побачить, що у нього черги, то він поставить не один, а два комп'ютери і проблема буде вирішена. Також ми підтримуємо ідею об'єднання патрульно-постової служби і ДАІ в одну структуру – патрульну службу. Наразі ж робота експертної ради при МВС триває, ми вважаємо, що цю реформу можна провести у якнайкоротші терміни. 

thumb_53274_news_m

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформа ДАІ

Коментарі

ТОП новини
"Хлопці, як тільки зможуть, навідаються у військкомат": у Тернополі повістки прислали чоловікам, які більше року без відпусток воюють на передовій (ФОТО)
"В Україні разом із повісткою почали видавати ще один папір": експерт сказав, що тепер чекає на призовників
"Потужна гроза рине прямо на ці області з сильним вітром, люта злива вперіщить у цьому регіоні України": синоптики сказали про погоду
Скандал на Тернопільщині: поранений боєць на милицях долав біль, але не мав де сісти на автовокзалі (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...