
13:53, 8 серпня 2011 р.
Фестиваль «Global village» у Тернополі таки відбувся (фото)
До фестивалю «Global village» у Тернополі я готувалася із очікуванням яскравих, незабутніх вражень від занурення в колорит іноземних культур. У зв’язку із трагічними подіями 31 липня, свято перенесли на 5 серпня. І от у призначений день я взялася прасувати справжнє індійське сарі (аби мій зовнішній вигляд був відповідним), прихопила з собою подругу (вона вбралася у вишиванку, привезену з Німеччини) і вирушила до літньої сцени у парку Шевченка. Однак на захід ми не потрапили через плутанину з часом. Івент відбувся не о 16:00, як повідомлялося у запрошенні в одній із соціальних мереж, а о першій годині дня.
Що ж діялося на фестивалі нам розповіли організатори заходу. Ініціатором проведення є національний комітет міжнародної молодіжної організації AIESEC в Україні. Даний івент проходив у рамках проектів Healthy Life та Green Rush. В Тернополі такий фестиваль проводиться вчетверте, попереднього разу його влаштували в ТРЦ «Подоляни». Взагалі, «Global Village» проводиться кожні півроку, наразі така тенденція змінюватись не буде (наступного разу я точно не пропущу!). Проводиться фестиваль з метою розвитку толерантності до різних націй та культур, подолання міжнаціональних бар’єрів і стереотипів.
Головними учасниками фестивалю є іноземні стажери, які представляли 8 країн світу - Польщу, Грецію, Туреччину, Італію, Чехію, Китай, Тайвань, Киргизстан. Як і обіцяли, гості змогли не тільки познайомитись з традиціями інших країн, а й поспілкуватись з їх представниками і з перших вуст дізнатись рецепти вподобаних справ.
Представники даних культур демонстрували національні страви, звичаї, ремесла, костюми, танці та співи, гості свята ж смакували польський супчик, чеське пиво та турецькі солодощі і насолоджувалися яскравим видовищем. "Родзинкою" програми було живе спілкування та обмін культурними цінностями з іноземними волонтерами. Українську культуру співами та танцями представляли наші тернополяни. Крім того, учасниками проекту «Healthy Life» була поставлена сценка з твору Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева Сім'я».
Поляк та дівчина з Греції навчали традиційних танців, чех організував конкурс, киргизстанець показував народну киргизстанську гру з овечими костями. Турчанка, італієць та дівчина з Тайваню співали, а дві дівчини з Китаю розкрили для тернополян мистецтво тай-чі. Також студенти зі Сходу на замовлення писали ієрогліфи.
"Головною проблемою організаторів стало те, що фестиваль не вдалося провести у запланований час. Саме тому виявилася друга проблема - невелика кількість гостей" - каже Остап Стець, один із організаторів. Однак результатами дійства юнак задоволений. - "Незважаючи на безліч проблем та форс-мажорів, фестиваль пройшов приблизно так, як планувалось. Принаймні, наскільки я знаю, ті люди, які відвідали наш фестиваль, залишились задоволеними - це головне».





Школа вуличного танцю "Nino"


Польська зупа



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...