• Головна
  • Тернополянам на замітку: морська засмага змивається швидше за рiчкову та гірську
20:00, 7 серпня 2011 р.

Тернополянам на замітку: морська засмага змивається швидше за рiчкову та гірську

Медики радять приймати ванну не довше нiж 15 хвилин, а душ -- не довше як п'ять. I не пускати надто гарячої води, бо через це тiло втратись багато вологи...

Прокоментували це Галина Шперун, дерматокосметолог Львівського обласного шкiрно-венерологiчного диспансеру, та Наталiя Кризина, доцент кафедри нервових хвороб Київського медичного iнституту Української асоцiацiї народної медицини.

- Хiба варто обмежувати себе в бажаннi прийняти душ чи ванну?

Г. Шперун: - Коли людина вiдчуває в цьому потребу, особливо якщо йдеться  про лiтнiй сезон, вiдмовляти собi в такому задоволеннi, звiсно, не слiд. Але впродовж дня раджу просто сполiскуватися "лiтньою" водою (не дуже теплою). При цьому застосовувати гелi чи мило не рекомендую. Адже часте миття з використанням засобiв для душу може призвести до порушення водно-лiпiдного балансу шкiри (що слугує захистом). В результатi вона стає вразливою до зовнiшнiх чинникiв (наприклад, збудникiв хвороб). На цьому тлi виникає загроза розвитку дерматиту, нейродермiтiв, екзем. Адже шкiра втрачає iмунний захист.

- Як часто можна робити звичнi воднi процедури?

Г. Шперун: - Увечерi приймайте душ або ванну iз застосуванням гелiв i мила. Але при цьому не раджу захоплюватися гарячою водою, бо через це шкiра пересушується (так само, як i тривале приймання ванни). Любителям гарячої води варто перейти на контрастний душ - це сприятиме тонiзуванню шкiри i позитивно впливатиме та судини. До речi, якщо застосовуєте скраби - знайте мiру, робiть це не частiше, анiж раз на тиждень.

Н. Кризина: - Вода витягує з нашого органiзму негатив i втому. Але при цьому майте на увазi, що душ кориснiше приймати, анiж ванну. Бо пiд час таких процедур ми змиваємо з себе увесь бруд (в тому числi й
"соцiальний"), яким буквально просочуємося упродовж дня. Тому, аби порелаксувати у ваннiй, варто спершу прийняти душ. А вже пiсля цього обов'язково сполоснiть тiло прохолодною водою, що позитивно вплине на стан органiзму в цiлому.

До прийому гарячого душу можна вдаватися, якщо надокучає безсоння чи вiдчуття тривоги. Якщо ж через протяг нагадала про себе невралгiя, можна зробити масаж ураженої дiлянки гарячим струменем води, що сприятиме покращенню кровопостачання. Завдяки цьому можна полегшити бiль у суглобах.

- А що порадите тим, хто щойно повернувся з курорту, аби засмага довше не змивалася?

Г. Шперун: - Процедура миття не має жодного стосунку до змивання засмаги. Бо вода змиває лише мертвий епiдермальний шар, а засмага є в глибинних шарах шкiри (клiтинах, що вiдповiдають за пiгментацiю).
I завдяки тому, що злущується верхнiй шар, шкiра починає краще дихати. Також при цьому лiпше всмоктуються креми.

До речi, довше зберiгається рiчкова i гiрська засмага. Морська ж зникає швидше. Тож варто "закрiпити" ефект на мiсцевому пляжi. Але робiть це обережно - не перестарайтесь, пише "Експрес".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...