• Головна
  • 300 чоловік з 10 країн 10 днів ідуть до тернопільської святині
20:04, 7 серпня 2011 р.

300 чоловік з 10 країн 10 днів ідуть до тернопільської святині

«Вірю, що якщо я пройду цю прощу, - Бог допоможе, і мій синочок буде здоровий», - ділиться учасниця пішої прощі із Самбора у Зарваницю, яка триває третій день.

Мати хлопчика, п. Оксана, котрий має вроджену фізичну ваду – дитячий церебральний параліч, молиться у цій дорозі за свого хворого п’ятирічного сина Артура. Упродовж усього шляху вона везе його у колясці. У своєму намірі складає жертву - піст на хлібі і воді.

«Маю велику надію і віру, мені легко іти, - говорить жінка, - трохи несу його на руках, але не маю сумнівів – Господь зробить чудо для моєї дитини». Хлопець почувається дуже добре. «Він щасливий, по дорозі співає, усміхається. Ісус іде разом з нами», - говорить мати дитини.

Участь у паломництві бере також сліпа 54-річна жінка зі своєю донькою, котра її веде. «Я собі сказала, - говорить жінка, - я зможу – і піду».

Отець Василь у духовному слові заохочує до дії, кроку, який має зробити сама людина. «Бог бажає, щоб людина віддала йому все до кінця», - говорить провідник прощі і наголошує, «що у безсиллі Господь розмножує дуже обильно».

«Господь створив сьогодні чудо для нас», - говорить о. Василь Поточняк про перехід, який довелось здійснити паломникам 6 серпня від с. Зади до с. Тершаків Львівської області. «Бог через своїх слуг провів нас цим трьохкілометровим шляхом – безпрохідними плавнями», - говорить отець Василь. Цей хід прочани розпочали у дощову погоду. Духівник звертає увагу на те, щоб людина зуміла належно оцінити Господню допомогу та Його провід у цьому паломництві, не «приписуючи» усе лише власним зусиллям. «Бог нас веде!», - говорить священик.

Упродовж прощі ми несемо із собою двосторонню ікону, що є давньою історичною галицькою традицією. Ця ікона написана  спеціально для цього паломництва. Автор – о. Михайло Олійник, іконописець, (Самбірсько-Дрогобицька єпархія). На одній із сторін зображено Богородицю «Одигітрію», (Путиводительницю), ту, котра веде. На іншій – сюжет втечі Пресвятої Родини у Єгипет. Ісус, як і сьогодні ми, був мігрантом, паломником. Його до цього змушували історичні обставини, які були на той час. «Ми ж, переважно, внаслідок економічних причин, теж змушені подорожувати світами», - говорять учасники паломництва.

Нагадаємо, що з 5 серпня стартувала шоста 10-денна піша проща із Самбора у Зарваницю. На даний час кількість учасників складає понад 300 осіб.  Як ми повідомляли, участь у паломництві беруть представники з 10 країн світу: Чехія, Естонія, Італія, Казахстан, Іспанія, Польща, Росія, Португалія, Англія, Бельгія, Ізраїль, США, Білорусія. Також з нами ідуть особи, родичі котрих працюють у 14 країнах світу: Італія, Росія, Англія, Польща, Іспанія, США, Німеччина, Португалія, Швеція, Пакистан, Естонія, Казахстан, Бельгія, острів Колумбія. З нами ідуть також і діти. Загалом є 18 юних учасників, наймолодшому з яких - 8 років. 7 серпня учасники пройдуть найдовшу відстань – близько 35 км.

 

Іванна Рижан
(для Департаменту інформації УГКЦ)

300 чоловік з 10 країн 10 днів ідуть до тернопільської святині, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
Оголошення
live comments feed...