• Головна
  • Тернополянам доведеться викласти до 3,5 тис. гривень за штучні ялинки
15:00, 21 грудня 2014 р.

Тернополянам доведеться викласти до 3,5 тис. гривень за штучні ялинки

Фішки в новорічній атрибутиці - багато ручної роботи, використання ретро-фото в іграшках, а також все більше натуральних матеріалів в прикрасах.

Штучна ялинка за 3,5 тисячі гривень, скляні фігурки звірят, нібито снігові скульптури, натуральні матеріалів у декорі, а також хенд-мейд – такі новинки цьогорічних колекцій новорічної атрибутики.

Тернополянка Ольга Мельник щороку поповнює колекцію новорічних іграшок новинками. Кулі з ручним розписом, зірочки з дротика, дерев'яні дощечки зі сніговиком, Сантою і оленем, які можна почепити на ялинку, – новинки останніх років. Цей рік – не виняток. Малеча пані Ольги, попри все, — в очікуванні свята, тож цього року без новинок теж не обійдеться.

Традиційно, чи не найбільший вибір новорічного декору – в «Епіцентрі».

- Цього року у нас побільшало декору з натуральних матеріалів, - зазначає заступник начальника відділу із замовлень гіпермаркету «Епіцентр» Наталія Кравець. – Щороку вироби з дерева, соломи стають популярнішими, бо натуральні матеріали створюють більший затишок. Пропонуємо колекцію декоративних звірят із натуральної соломи. Іграшки - різного розміру. Вартість - від 64 до 349 грн. Їх кладуть під ялинку чи використовують для створення новорічних композицій. Також побільшало ялинкових іграшок, зроблених із гілок – це дзвоники, кулі, ялинки, вартістю від 68 грн. Також цього року навіть серед товарів китайського виробництва з’явилися іграшки з натурального дерева, наприклад, зірочки. Вони коштують від 16 грн.

Навіть китайські Діди Морози, Лісовики - з натуральних матеріалів. Так, одяг казкових персонажів виготовлений із мішковини, прикрашений натуральними хвойними гілками. Забарвлення іграшок — теж більш природнє, у коричневих тонах, а не яскраве. Такі фігурки коштують у середньому 218 грн.

Символ року – Козу чи Вівцю – можна придбати у вигляді найрізноманітніших речей – від магніта за 7,50 грн до подушки за 92 грн.

Цьогорічні моделі литих ялинок від натуральної не відрізниш, тільки не пахнуть. Метрова красуня коштує 1388 грн, а ялинка заввишки 2,30 м – 3488 грн. Та, як каже Наталія Кравець, незважаючи на ціну, їх купують, бо люди хочуть мати річ на роки.

- Хоча цього року у моді природні кольори в декорі, досить популярними є білі ялинки, - зазначає пані Кравець. - Перевага їх у тому, що на білих гілках добре видно будь-яку іграшку. Тому цей колір – найкращий варіант для тих, хто шукає альтернативу традиційним ялинкам. Біла колекція у нас представлена цього року якнайширше – починаючи від ялинок і закінчуючи світловими іграшками-звірятами для композицій. Ведмедики, олені, зайчики, білочки – від 169 до 1198 грн. Виглядають вони, як снігові скульптури.

Замість китайців - майстри з Тернополя

На Центральному ринку - свої тенденції. Торговці серед новинок називають не стільки новинки асортименту, як нові ціни. Через падіння гривні ціни суттєво виросли на багато видів товару, хоча не на все. Якщо кульки коштували 3,50, то тепер - 5,50, гірлянди були по 25 грн, а нині - 40 грн. Суттєво не подорожчало намисто на ялинку (5-12 грн) і сніжинки. Щодо карнавальних масок, то подорожчали лише дорогі варіанти, а дешеві - як були по 2 грн, так і коштують.

Серед китайської та вітчизняної атрибутики на ринку почали з'являтися речі, зроблені тернопільськими умільцями.

- Власники нашої крамнички почали співпрацювати з тернопільськими майстрами, - розповідає 20хвилин продавець на Центральному ринку Галина Крижанівська. – Один майстер робить для нас свічки. Форма різна – Дід Мороз, хатинка, конус, ялинка, ангелики. Розмір - від маленьких до середньої величини. Вартість таких свічок – від 8 до 25 грн.

Інша тернопільська майстриня постачає у цей кіоск дитячі корони зі сніжинок (20 грн), вінки зі штучної ялинки (40-70 грн), а також прикраси з шишок (10 грн). Матеріали імпортні, але дизайн і робота – місцеві, з гордістю каже продавець.

Хенд-мейд виборов премію у Києві

Альтернатива китайському чи вітчизняному масовому виробництву – хенд-мейд від тернопільських крамничок декору. Так в етномайстерні «Коза-Дереза» цього року нова колекція прикрас на ялинку і нові іграшки - символу року.

- Нова колекція називається «Від Романа до Йордана». Це вісім зірок, кожна з яких присвячена певному святу з традиційного циклу зимових свят українців – наприклад, вечорницям на Андрія, святій Маланці чи Водохрещу. Іграшки пошиті з натуральної тканини, наповнені синтепоном. Ми їх спеціально обробляємо кавою, корицею, ваніллю, оскільки ці аромати асоціюються з зимовим періодом, чимось теплим і затишним. Потім покриваємо їх розписом, - розповідає менеджер етно-майстерні «Коза-Дереза» Софія Дольна. – Це колективна творчість дизайнерів нашої майстерні.

До речі, ця колекція прикрашала ялинку на міжнародній професійній виставці різдвяного декору у Києві, де збиралися виробники цього бізнесу зі всієї України і з-за кордону. Ялинка  тернополян перемогла на цій виставці.

Вартість зірки – 120-150 грн. Також з цих зірок складають подарункові набори. Так, дерев’яна скринька з зірками, варенням, сіном, чаєм, спеціями, пряниками коштує 1449 грн. Пряники теж можуть бути ялинковими прикрасами.

А символи року – баранчика чи вівцю у майстерні зробили у вигляді іграшки, яка сидить. Вони зроблені з натуральної тканини, вкритої розчином кави, ванілі і кориці, і розписані фарбами. А щоб іграшки добре тримали баланс, їх наповнюють очищеним гречаним лушпинням. Вартість іграшки – 150 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #штучні ялинки
Оголошення
live comments feed...