• Головна
  • Тернополянин-замміністра освіти заявляє, що відтепер науковців за плагіат каратимуть
14:30, 22 грудня 2014 р.

Тернополянин-замміністра освіти заявляє, що відтепер науковців за плагіат каратимуть

Позбавляти вчених звань науковців у випадку, якщо виявиться, що їхня наукова робота списана, обіцяє заступник міністра освіти і науки, виходець з Тернополя Андрій Гевко.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Освіта України».

Він зазначив, що міністерство оголосило боротьбу з плагіатом у наукових роботах.

«Хоча ми добре розуміємо, що плагіат починається не з дисертації! Думаю, передумови цього явища закладаються ще у школі, коли дитина списує в однокласників чи, скажімо, користується книжками з уже розв’язаними задачами. Або коли готує реферати, просто списуючи текст з одного джерела», – зауважив Гевко.

За його словами, зараз все більше науковців «здають» одне одного, коли бачать, що їхній колега наукову роботу банально списав.

«До нас звертаються все більше представників академічного середовища, які стикаються з такою проблемою. Те, що кількість звернень зростає, – добрий знак. Адже міністерство не може перевірити всі без винятку наукові роботи. Тим більше, що саме представники академічної спільноти краще розуміються на нюансах конкретних досліджень. Все більше представників академічної спільноти починають розуміти: замовчування фактів плагіату в науковій сфері шкодить науці країни в цілому, зменшує рівень її конкурентоздатності, та й упливає на ставлення до неї взагалі. Частина вчених сказали собі: стоп, покривати плагіат – це просто ганебно! Зараз на розгляді в міністерстві перебувають сумнівні наукові роботи, про які повідомили небайдужі громадяни. МОН не може не реагувати на такі звернення, тож робота триває. Під час засідань атестаційної колегії ми доручатимемо установам проаналізувати оригінали таких робіт і надати професійні висновки. Якщо факт плагіату підтвердиться, автори робіт позбавлятимуться вчених звань», – запевнив Андрій Гевко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#плагіат #ГЕвко #освіта

Коментарі

Оголошення
live comments feed...