• Головна
  • «Самопоміч» привчає маленьких тернополян до спорту
11:25, 22 грудня 2014 р.

«Самопоміч» привчає маленьких тернополян до спорту

Юний вік — не перешкода спорту. Це доводять дітлахи з федерації бойового гопака. Хлопці віком від п'яти з половиною до одинадцяти років демонструють учням дитсадків свої навики. “Розігрівають“ же малят аніматори з центру свята “Коровай”.

Такі візити в дитячі садки - акція “День здоров'я”, яку започаткувала в Тернополі “Самопоміч”. Діткам та батькам показують, що займатися спортом можна і навіть треба з дитинства. Крім видовища і цікавого дозвілля малята й батьки отримують корисну інформацію про гуртки, секції та заклади де можна займатися спортом. Для дітей з соціально незахищених родин в багатьох гуртках заняття безкоштовні.

Цього разу “День здоров'я” завітав в садок № 26, на Східному.

- Займатися можна від п'яти років, - розповідає тренер тернопільського осередку бойового гопака Ігор Іщук. - Були випадки коли приходили люди після 70 років (посміхається). Хоч бойовий гопак є контактним бойовим мистецтвом, боятися за дітей не варто. Програма розроблена так, що спочатку діти займаються “однотаном” — “боєм” без супротивника. Тобто відпрацювання прийомів та усвідомлення можливостей. Далі освоюють “тан-двобій” — безконтакну взаємодією, тобто спільні трненування з шнурами й тому подібним. Потім тренуються “забаві”. По суті це двобій, але без ударів. Рука чи нога зупиняється за декілька сантиметрів до цілі. Сьогодні, наприклад, виступатиме Назар, якому п'ять з половиною років.

Лише коли вчаться “борні”, дітлахи ведуть контактний бій. Проте за плечима в них теорія, а сам двобій в захисному обладнанні та під наглядом тренера. Бойовий гопак покликаний не лише зміцнити здоров'я та покращити фізичний стан, а вчить дружбі, підтримці, відповідальності та патріотизму.

Аніматори, які працювали з дітьми перед показовими виступами федерації бойового гопака, визнають, що втримати увагу такої аудиторії не просто. Та коли діток правильно зацікавити, вдячнішого глядача годі й шукати. До речі декілька номерів з виступів центру свята дуже патріотичні — з українськими піснями, великим прапором, розповідями про Україну. В ігровій формі діти засвоюють все як губка.

- В нас самих є дітки, які навчаються в садку, - каже представниця “Короваю” Надія Буяк, - саме тому зголосилися пітримати акцію “День здоров'я”. Ми вболіваємо аби дітки росли активними, спортивними та здоровими. Працювати з такими глядачами не просто, але коли це приносить задоволення то втома не відчувається. Діти дуже відкриті і щирі. Робота з ними це стовідсоткове задоволення.

Організатори “Днів здоров'я” в садках переконані, що частина батьків, які побачать виступи, таки надумають привчати дітей до спорту.

- Спорт повинен бути невід'ємною частиною виховання дітей, - каже голова міської громадської організації “Об'єднання “Самопоміч” Андрій Грицишин. - Мова не йде про професійний спорт. В Європейських країнах прикладають зусиль аби розвиток дітей був гармонійним та різностроннім. Вчасне формування світогляду, розуміння що таке добре, а що таке погано, розвиваючі та фізичні навчання — основи, які формують добрих та розумних людей. Тому ми й популяризуємо спорт та підказуємо батькам ті можливості, які є. Відвідати хочемо, якщо вдастся, всі садки міста і не один раз.

ДОВІДКА

З питань організації зустрічі чи співпраці можна звертатися в офіс громадської організації по вулиці Руській, 52 (2 поверх) та за номером 52-27-27.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопільська Самопоміч #"Самопоміч" Тернопіль

Коментарі

Оголошення
live comments feed...