• Головна
  • У Тернополі ліквідують представництво Нацбанку України
17:30, 22 грудня 2014 р.

У Тернополі ліквідують представництво Нацбанку України

Національний банк України (НБУ) планує трансформувати свою регіональну мережу в чотири макрорегіони з центрами у Києві, Львові, Одесі та Дніпропетровську, повідомив виконувач обов'язків заступника голови НБУ Владислав Рашкован, представляючи журналістам проект організаційної трансформації центрального банку.

За його словами, пілотний проект реорганізації теруправлінь стартує в січні у східному регіоні: Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кіровоград, Харків, Суми, Полтава, Донецьк, Луганськ.

Згідно з проектом, також планується формування управлінського центрального макрорегіону (Київ, Вінниця, Чернігів, Житомир, Черкаси), західного (Львів, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Івано-Франківськ, Луцьк, Ужгород, Рівне) і південного (Одеса, Миколаїв, Херсон, Крим).

В.Рашкован пояснив, що центри макрорегіонів відповідатимуть за кілька областей, але функції касової підтримки та інкасації залишаться на рівні нинішніх теруправлінь.

Регіональна мережа НБУ на сьогодні нараховує 25 теруправлінь.

За планами НБУ, оновлена структура центрального апарату передбачатиме пряме підпорядкування голові НБУ юридичного департаменту, департаментів банківської безпеки, управління ризиками, персоналу, з корпоративних питань і зовнішнього аудиту.

Компетенцією першого заступника голови НБУ визначено пруденційний нагляд: він курируватиме департамент банківського нагляду, інспектування банків, нагляду за небанківськими установами, фінансового моніторингу, реєстраційних питань ліцензування, методології, міжнародних зв'язків.

Заступник голови НБУ, що відповідає за монетарну стабільність, курируватиме роботу департаментів монетарної політики й економічного аналізу, статистики та звітності, фінансової стабільності.

У зоні відповідальності заступника голови НБУ, що відповідає за ринкові операції, - робота департаментів супроводу кредитів і відкритих ринків.

Заступник голови, відповідальний за фінансово-адміністративні операції, курируватиме роботу департаментів бухгалтерського обліку, фінансового контролінгу, а також забезпечення діяльності НБУ.

За словами В.Рашкована, реорганізація центрального апарату, теруправлінь і структурних підрозділів НБУ супроводжуватиметься скороченням штату: заплановано не лише звільнення, а й переведення персоналу до зони відповідальності інших відомств.

За його даними, штат Нацбанку на сьогодні передбачає 11,5 тис. персоналу, з яких 6,3 тис. виконують функції, не пов'язані з діяльністю центрального банку або непритаманні йому. За підсумками трансформації персонал НБУ може скоротитися майже вдвічі.

"Думаю, що 2015 рік ми закінчимо цифрою приблизно 6,1 тис. - 6,2 тис осіб", - зазначив він.

Як повідомив журналістам перший заступник голови НБУ Олександр Писарук, завершення проекту трансформації очікується за 1,5-2 роки.

Банкір також повідомив, що НБУ планує низку законодавчих ініціатив, зокрема підвищення відповідальності менеджменту та власників банку за розкрадання, нелегальне виведення активів, протизаконну діяльність і викривлення звітності.

"Звітність малюють всі без винятку - ступінь різна", - охарактеризував він поточну ситуацію.

За його словами, реакція парламенту на цю ініціативу покаже реальну готовність законодавчого органу до реформ: аналогічну ініціативу вже пропонував попередній склад парламенту, але її було відхилено.

О.Писарук також зазначив, що куратори НБУ працюють майже в 40 банках – у тих кредитно-фінансових установах, яким надавали кредитне рефінансування.

Крім того, О.Писарук висловився за посилення незалежності центрального банку.

"Ми, по факту, фінансуємо дефіцит бюджету... У нас немає незалежної грошової політики. Ми хочемо її побудувати", - сказав він.

Пручалися, час від часу (фінансуванню держбюджету - ІФ). І кожного разу, коли чинили опір, з будівлі зліва (з Кабінету Міністрів - ІФ) говорили - Нацбанк ворог, злі, ми не розуміємо, що потрібно платити, а країна валиться", - пояснив він.

У цьому зв'язку він висловився за якнайшвидше реформування НАК "Нафтогазу України", дефіцит якого перевищує дефіцит держбюджету.

План оптимізації персоналу НБУ

1.08.2014 скорочення через рік

центральний апарат 1612 на чверть

територіальні управління 4916 вдвічі

структурні підрозділи 483 вдвічі

структурні одиниці 2813 на третину

навчальні заклади 1410 повне передання навчальних закладів Міносвіти

#У Тернополі ліквідують Нацбанк

Коментарі

Оголошення
live comments feed...