• Головна
  • На Новий рік феєрверків не буде лише у Тернополі, стверджують в Асоціації піротехніків
16:30, 26 грудня 2014 р.

На Новий рік феєрверків не буде лише у Тернополі, стверджують в Асоціації піротехніків

У новорічну ніч використовувати феєрверки можна по всій території України, окрім Тернополя.

Про це  УНІАН заявив член правління Асоціації піротехніків України Дмитро Кучугура.

"Хотілось би зупинитися на тому, що стосується новорічної ночі. По всій Україні всю новорічну ніч стріляти феєрверки можна. Є закон України, де це чітко регламентується", - сказав Кучугура.

Він нагадав, що впродовж року стріляти з феєрверків дозволено тільки до 22:00, але в новорічну ніч - протягом всієї ночі. За його словами, ні Верховна Рада України, ні Кабінет міністрів України не приймали рішень про заборону використання феєрверків по Україні.

При цьому Кучугура відзначив, що у зв'язку з проведенням АТО на сході України сім міських рад в різний час ухвалили рішення про заборону використання феєрверків на території міста. До цих міст відносяться Київ, Дніпропетровськ, Черкаси, Тернопіль, Львів, Суми та Чернівці. Але, говорячи про новорічну ніч в цих перелічених містах, він зазначив, що "стріляти феєрверки в цих містах не можна тільки в Тернополі".

Кучугура пояснив, що в інших 6 містах дія заборони або закінчилась, або окремо приймались рішення, що в новорічну ніч можна використовувати феєрверки у звичайному режимі.

Окрім того, він торкнувся теми можливих штрафів за використання феєрверків у випадку заборони.

"Ми всі знаємо, юристи знають краще за всіх, що міськради не мають права приймати рішення про штрафи, про нові податки і т. д. Тому в жодному рішенні міськрад про це нічого не сказано", - наголосив Кучугура.

На його переконання, в такій ситуації існує колізія: коли є заборона, але немає санкції, за якою можна карати за порушення. Він додав, що штрафи можуть приймати тільки центральні органи влади - уряд або парламент, а міліція, у свою чергу, - виписувати протоколи.

Нагадаємо, ряд міст заборонили використання салютів та феєрверків одночасно з проведенням Антитерористичної операції на сході країни, оскільки це суперечить нормам суспільної моралі та викликає суспільну напругу.
#салюти

Коментарі

Оголошення
live comments feed...