• Головна
  • Пільги у тернопільському громадському транспорті можуть скасувати
20:00, 26 грудня 2014 р.

Пільги у тернопільському громадському транспорті можуть скасувати

Скасування пільгового проїзду для громадян завершиться крахом галузі, кажуть транспортники.

Законопроект 1577, який днями розглядали у Верховній Раді, містить положення про скасування пільг на проїзд у громадському транспорті для інвалідів, розповів директор КП “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх.

 - Наразі цей законопрект відхилили та відправили на доопрацювання, - каже пан Мастюх. - Однак імовірність того, що його таки утвердять, залишається.

Окрім цього на наступний рік наразі не передбачено жодних державних субвенцій транспортникам щодо пільгових перевезень.

 - Якщо держава не буде відшкодовувати транспортникам перевезення пільгових категорій громадян, це означатиме, що безкоштовного проїзду не буде взагалі, - каже пан Андрій. - І особливо ця проблема позначиться на електротранспорті.

Адже саме тролейбуси в нашому місті є тим видом транспорту, яким найчастіше користуються пільговики, зокрема, пенсіонери, розповіли 20хвилин транспортники.

 - Як можна раптом сказати 70-річній бабусі, що вона повинна платити за проїзд? - каже пан Мастюх. - Якщо пенсіонери в нашій країні ніколи за нього не оплачували, та ще й враховуючи розміри їх пенсій.

В Україні у сфері електротранспорту працює близько 120 тисяч людей, розповів пан Мастюх.

 - Вони ж усі залишаться без роботи, - каже пан Андрій. - . Окрім того, якщо зобов'язання по відшкодуванню пільгового проїзду покладуть на місцеві бюджети, то я не впевнений, що Тернопіль це витримає. Тому пільговий проїзд доведеться скасувати взагалі. Інакше це завершиться повним крахом нашої галузі.

Перш ніж приймати такі закони, необхідно зустрічатися із представниками міських рад і проводити обговорення для з'ясування даного питання, впевнений пан Мастюх.

 - Потрібно буде розрахувати відповідний тариф, а тоді проводити роз'яснювальну роботу серед пасажирів, - продовжує розповідати пан Андрій. - Тобто, це повинно бути не одномоментним рішенням і має впроваджуватись поступово.

Однак транспортники все ж сподіваються, що скасування пільгового проїзду залишиться лише на стадії ініціативи і його не затвердять.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #громадський транспорт #пільги на проїзд
Оголошення
live comments feed...