• Головна
  • У Тернополі через будівництво магазину 64 сім’ї можуть опинитися на вулиці
11:00, 28 грудня 2014 р.

У Тернополі через будівництво магазину 64 сім’ї можуть опинитися на вулиці

Мешканці будинку №4, що на вулиці Миру в Тернополі, повстали проти будівництва в їхньому підвалі магазину зоотоварів. Терпець увірвався тоді, коли одного дня від гучного удару затряслися стіни і з’явилися тріщини на фасаді будинку та в кімнатах.

Попри всі намагання людей втрутитися та розібратися в ситуації, до підвального приміщення їх не допускали. Начальник ЖЕКу взагалі сказав, що нічого не знає про будівництво. І лише згодом вдалося здобути інформацію, що директор фабрики меблів «Нова» Олег Козак має намір відкрити в будинку зоомагазин. Втім, що-небудь пояснювати він не захотів, мотивуючи це тим, що у нього є всі документи на початок будівельних робіт, а решта – не його клопіт.

– Ми не збираємось так просто опускати руки, – каже одна з мешканок, – а добиватимемося справедливості. Наш будинок зданий в експлуатацію 1963-го року, йому вже більше 60-ти літ, такого перепланування і знесення капітальних стін він може просто не витримати, а що тоді? 64 сім’ї, які тут проживають, просто опиняться на вулиці? Тоді буде пізно бити на сполох, наше завдання – припинити це безчинство.

З незаконним будівництвом у підвалі їхнього будинку люди ведуть боротьбу вже від початку листопада. Для цього вони написали низку колективних звернень і заяв на ім’я начальника міського управління з питань містобудування та архітектури, в прокуратуру Тернополя, голові облдержадміністрації, в управління державної архітектурної будівельної інспекції по Тернопільській області, а також в міліцію та міську раду. Натомість, отримали відповіді, що «ПП «Фабрика меблів «Нова» були надані дозволи на реконструкцію нежитлових приміщень під магазин промислових та зоотоварів з облаштуванням окремого входу. У відповіді начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Василя Бесаги вказувалось і про те, що тепер «органи місцевого самоврядування, в тому числі органи містобудування та архітектури, усунуті від проведення перевірок та вжиття заходів реагування щодо здійснення особами містобудівної діяльності», а будь-які перевірки щодо законності виконання будівельних робіт відтепер є компетенцією державного архітектурно-будівельного контролю і тільки.

Люди шоковані такою бездіяльністю влади, адже будівельні роботи порушують фундамент та конструкцію будинку. Сам факт проведення таких робіт, кажуть мешканці будинку, з ними не погоджували. Люди також з’ясували, аби зробити аварійний вихід, будівельники мають зруйнувати частину капітальної стіни та самого фундаменту і зробити 40-сантиметровий підкоп. Таке активне втручання в основу багаторічний будинок може не витримати. Та людей з їхніми проблеми відправляють від однієї до іншої інстанції і ніхто нічим допомогти їм не може, адже підприємець має стоси паперів з дозволами.

І все ж наполяганнями мешканців та громадських організацій 25 листопада відбулася зустріч зацікавлених сторін. Олег Козак розповів, що він особисто не є власником приміщення, оскільки документи на право власності належать ПП «Фабрика меблів «Нова». А заступник начальника управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області А.А. Плевачук повідомив, що перед початком реконструкції була проведена експертиза, яка надала висновок про готовність цього приміщення до таких ремонтних робіт. А от директор ДП «Дружба-сервіс-житло-2» М.Б.Лемега чомусь відмовився надавати людям план-схему підвальних приміщень та першого поверху їхнього ж будинку і навіть не з’явився на зустріч.

Цікаво, що після того, як люди почали щодня патрулювати місце проведення реставраційних робіт, Олег Козак встановив поряд з майбутнім магазином камеру відеоспостереження. Як тільки люди розходяться – будівництво знову розгортається.

– Якщо наданий дозвіл, то це не означає, що там можна будувати, як заманеться. Так, дозволи у підприємця є, але чи законно вони були видані? Скільки таких фактів уже мали місце в Тернополі… – обурюються мешканці.

Втім, їх уже і не дивує, що позовні заяви та численні колективні звернення залишилися поза увагою правоохоронців і влади. Літні люди, які вийшли на акцію протесту, ледь стримують сльози – деякі з їхніх синів та онуків зараз несуть службу в зоні проведення АТО. То виходить, що поки одні воюють за нашу свободу і незалежність, за право жити в демократичній, не корумпованій державі, інші зневажають права людей і думають лише про власне збагачення.

І ще одне. Куди повернуться хлопці з фронту, якщо станеться найгірше і мешканці будинку №4 опиняться на вулиці? Чи не відкриється у Тернополі інший фронт – античиновницький, антикорупційний?

#Тернопіль #будівництво магазину #протест

Коментарі

Оголошення
live comments feed...