• Головна
  • На Тернопільщині 12 тисяч людей стали безробітними
19:00, 1 січня 2015 р.

На Тернопільщині 12 тисяч людей стали безробітними

Протягом 9 місяців  2014 року кількість працюючих в області скоротилася на 11,8 тис. осіб. Про це повідомив голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний. Поряд з тим, чисельність безробітних, які знаходяться на обліку в центрі зайнятості, збільшилась на 2,2 тис. громадян. Виходить, решта або пішли у тінь, або не мають права перебувати на обліку.

- Кількість працюючих могла збільшитись у четвертому кварталі, - зазначає Андрій Присяжний -. Відбутися це може за рахунок тих, хто працював на виборах. Під час кампанії близько 4 тис. осіб офіційно працювали у дільничних виборчих комісіях. Ця цифра також увійшла в середню облікову чисельність працюючих.

За даними 9 місяців 2014 року, кількість працюючих в області становила 198 тис. осіб, при загальній кількості населення 1, 07 тис. громадян. Фактично на Тернопільщині офіційно працює лише кожен п’ятий.

З початку 2014 року послугами обласної служби зайнятості скористались понад 78,5 тис. осіб, з них 40640 мали статус безробітного. За направленням місцевих центрів зайнятості було працевлаштовано 24457 краян, серед яких 5992 особи належали до соціально-вразливих верств населення.

Серед тих, хто скористався послугами обласної служби зайнятості, 243 внутрішні переселенці. 75-ти таким особам за сприяння базових центрів надано місця праці, 9 проходили професійне навчання, 7 брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 грудня 2014 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 12478 безробітних, що на 0,4% більше, ніж на відповідну минулорічну дату. Серед них частка жінок складала 55,9%, молоді віком до 35 років – 51,2%, жителів сільської місцевості – 47,2%, робітників – 43,1%, службовців – 42,1%, осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні – 32,4%.

Упродовж поточного року в повному обсязі ліквідували заборгованість із заробітної плати на 35 підприємствах та організаціях на суму 8782,9 тис. гривень, частково зменшили заборгованість 24 підприємствам на суму 11562 тис. гривень.

Зокрема, Пенсійному Фонду вдалось зменшити заборгованість по страхових внесках на 6,3 мільйона гривень, заборгованість підприємств-банкротів  – на 5,3 мільйона.

«Загальна сума заборгованості підприємств щодо сплати внесків до Пенсійного Фонду становила 8,6 млн. грн., виплатили борг на 5,3 млн., а це 62,4%», - повідомила перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Алла Якубовська.

Згідно з виконавчими провадженнями шляхом стягнень заборгованості з заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду України з підприємств-боржників вдалося погасити борг у розмірі понад 13 млн. грн, пише Номер один.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #12 тисяч людей #безробітні
Останні новини
ТОП новини
"В Україні ніхто не чекав такої зміни погоди, прогноз приголомшив навіть синоптиків": чи буде мороз у -23 градуси і снігопад
"Чоловіків відправлять у ТЦК масово за новим способом, цих людей призвуть прямо з 1 березня": відстрочка і мобілізація
"В Україні видаватимуть тимчасові посвідчення замість паспортів": що відбувається і кого це стосується?
"Потужний холод пре в Україну, лютий снігопад накриє цю область": де буде мороз у -22 градуси та дощ?
Оголошення
live comments feed...