• Головна
  • Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото)
19:15, 13 серпня 2011 р.

Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото)

Цими днями ювілей святкує тернопільський художник Богдан Ткачик. Вчора у Тернополі відкрилися одразу дві персональні виставки заслуженого художника України, члена Національної спілки художників, голови Тернопільської організації НСХ України Богдана Ткачика.

Кілька інтернет-джерел вказують рік народження митця – 1952. Однак, як пояснив  кореспонденту 0352.com.ua художник, це – помилка. 12 серпня Богдан Іванович відзначив свій 60-літній ювілей. Хоч пан Богдан народився у м. Самбір Львівської області, доля пов’язала його життя із Тернополем, і наше місто стало для художника рідним.

«Моїм творчим кредо, яке стало назвою для нової виставки, є слова «Дорога з дитинства – дорога до себе». Я завжди так кажу, а зараз особливо починаю розуміти, що звідки ми усі приходимо, туди й підемо. Моя дорога – шлях від найпершої картини до останньої».

А малювати Богдан Іванович почав ще з дитинства, каже, це йому передалося від матері. Особливі здібності Богдана Ткачика помітив вчитель художньої школи. Тому він запропонував матері свого талановитого учня продовжити його навчання. Прислухавшись до цієї поради, жінка повезла сина у Київську мистецьку школу-інтернат, коли той перейшов у п’ятий клас. І цей крок визначив подальшу мистецьку долю Богдана Ткачика. Він успішно закінчує навчання у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. І. Труша, працює у галузі монументального та станкового малярства. Бере активну участь у збірних та персональних виставках, стає лауреатом мистецької премії ім. М. Бойчука.У творчому доробку художника понад 1000 творів, не враховуючи ікон. Його полотна зберігаються у приватних колекціях Канади, США, Великобританії, Італії, Словаччини, Болгарії, Польщі, хоча багато картин закуповують державні музеї у Києві, Черкасах, Запоріжжі, а ще більше – автор подарував своїм друзям. Він розписав більше десятка церков, у тому числі любу тернополянам давню Хрестовоздвиженську церкву над ставом.

У цей сонячний літній день творця самобутніх полотен, відомого громадського діяча, члена  Народного Руху України із ювілеєм вітали близькі, друзі, учні, представники влади, громадськості. Художнику вручили грамоту Тернопільської обласної ради за вагомий особистий внесок урозвиток української національної культури, визначну громадську діяльність.

«12 серпня я народився, а через 12 днів – святкуємо незалежність України. Ось така магічна цифра. – каже Богдан Ткачик. - У мене було вже багато персональних виставок, і завжди виставки я присвячую тому дню, коли моя рідна земля стала вільною. Адже я – український художник, люблю безмежно свою Батьківщину, і більшість моїх полотен висвітлюють саме історичну тематику».

Ми бажаємо митцеві міцного здоров’я і довгих років життя, сповнених радості, творчості та яскравих вражень. Оглянути натхненні високою духовністю полотна Богдана Ткачика можна у Художньому музеї та Тернопільській картинній галереї.

Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-1
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-2
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-3
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-4
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-5
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-6
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-7
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-8
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-9
Дорога тернопільського художника Богдана Ткачика (фото), фото-10
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...