• Головна
  • Тернополяни вважають, що акції протесту та страйки можливі за допомогою соціальних мереж
22:11, 15 серпня 2011 р.

Тернополяни вважають, що акції протесту та страйки можливі за допомогою соціальних мереж

Чимало тернопільських інтернет-активістів та користувачів соціальних мереж переконані, що «Вконтактах», «Facebook», «Titter» та решту популярних соціалок можуть стати плацдармом, де будуть розмірковуватись та плануватися акції протесту, страйки та навіть революції. Головне, що про таку, здавалося б, нереальну ідею, все частіше говорять впливові політтехнологи, журналісти та нардепи від окремих політсил.

Відомі особистості країни посилаються на нещодавні події в Лівії, Єгипті, Білорусії, аргументуючи свою думку про імовірність масових протестів в Україні, організовані через соціальні мережі та світову павутину.  Політологи та кваліфіковані експерти пояснюють, що українців можуть наштовхнути на хвилі масових невдоволень низькі заробітні плати, слабка економічна та політична ситуація в країні, високий коефіцієнт безробіття, тощо. Тобто, підстав - більш ніж вдосталь. Крім того, акції протестів можуть виникнути не обов’язково на загальнонаціальному рівні, а навіть на місцевому, провінційному.

Приміром, цього року в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему: «Чи можлива ТВІТТЕР-революція в Україні?». До дискусії були запрошені письменники, представники влади, фахівці з інформаційних технологій, де кожен з присутніх висловлював свою точку зору.

- На мою думку ТВІТТЕР-революція в Україні можлива, але не раніше як за два-три роки. Цей період необхідний для можливих організаційних дій тих, хто хотів би щось таке погане організувати. А цей час ми будемо перебувати «в очікуванні»…, - каже письменник та політтехнолог Володимир Єшкілєв.

- Щодо неготовності України до інтернет-революції в плані технологій хочу зауважити, що в Україні вже два роки тому була така ж кількість користувачів інтернету, як зараз в Тунісі чи Лівії. Тому твердження про «недорозвиненість» України в плані доступу до інтернету та соціальних мереж – це ілюзія. Критична маса користувачів інтернету в Україні є. Більше того, можна сказати, що ми вже є в стані революції в інтернеті, - пояснює завідуючий кафедрою інформаційних технологій Прикарпатського університету Павло Федорук.

Тернопільський активіст анархістського руху (ім’я та прізвище просив не називати) вважає, що соціальні мережі - це лише сфера поширення революційної пропаганди, і нічого більше:

- Революцій ніхто спланувати чи організувати не може, бо це, здебільшого, стається стихійно і без всякого контролю. Можна організувати протестне дійство в соц. мережі (що зараз дуже поширено), але за умови, що воно буде легально зареєстроване в органах державної влади.  В іншому випадку, за організацію несанкціонованих зібрань можна очікувати різного роду репресії з боку держави.

Кореспондент 0352.com.ua провів власне соцопитування щоб дізнатися, чи справді в тернопільських інтернет-користувачів присутні революційні настрої. Із 70 опитаних «вконтактерів» та юзерів «Facebook» 39 - готові долучитися, в разі потреби, до акцій протесту та навіть революції через соціальні мережі, 20 - не готові піти на таке, решту 11 - не оприділилися з відповіддю, або вважають таку ідею абсурдною.

На замітку, «Арабські революції: уроки для України» від «Української правди».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...