
21:31, 16 серпня 2011 р.
На Тернопіллі монахинь били ногами?
Днями єпископ-секретар УПГКЦ Маркіян Гітюк від імені Української Правовірної Греко-Католицької Церкви надіслав Відкритий лист Президенту України, а також Сенатору США Р. Уікер, Депутату Європарламенту Н. Ферейджу, Депутатам Верховної Ради України та Представникам Православної Церкви в Україні. У листі, зокрема, йдеться про релігійну дискримінацію та розпалювання релігійної ненависті, в тому числі на Тернопіллі.
Наводимо лист повністю.
Президенту України
В. Ф. Януковичу
Відкритий лист Президенту України
Шановний пане Президенте!
В Україні порушуються закони стосовно релігійної дискримінації та розпалювання релігійної ненависті. Цих кримінальних вчинків допускаються органи державної влади, а саме: ОДА у Львові (Р. Кураш) і ОДА в Тернополі (І. Кульчицький). Разом з ними цих злочинів допускається міліція Львові та в Чорткові (Тернопільська область).
30.7.2009р. міліція у Львові скоїла насильне викрадення повнолітньої кандидатки з монастиря сестер-монахинь УПГКЦ в присутності пана Кураша. В Чорткові (Тернопільська область) напали і фізично поранили сестер-монахинь Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ), які йшли на Богослужіння. Присутня при цьому міліція дозволила, щоб над сестрами знущалися. Була серйозна небезпека навіть смертельного поранення. Одна сестра має пухлину в печінці. Її кинули на землю і копали. Якщо б удар засягнув пухлину, то їй загрожувала б смерть. Інша сестра була щойно після операції і нападники копали її теж. Міліція нікого з нападників не покарала, але, навпаки, – захищала агресорів.
Подібне сталося 19.7.2011 у Львові. Люди зманіпулювані очорненнями, які поширює ієрархія УГКЦ, зірвали з нашого храму хрест і кинули його на землю. Цим допустилися кримінального злочину осквернення релігійного символу. Хрест – це загальноприйнята релігійна святиня, яку визнають усі конфесії (ст. 179 КК України). Коли на місце злочину приїхали сестри і сам Патріарх Візантійського Католицького Патріархату, міліція на замовлення Львівської архиєпархії УГКЦ не захищала Патріарха Іллю від нападників, але, навпаки, – захищала агресорів, а Патріарха відвезла у відділення міліції. Там його тримали протягом 14 годин. Потім його відвели в суд за вигадане поранення нападниці, яку відштовхнув, коли обороняв сестру-монахиню від нападу. Ця акція була запланована Львівською архиєпархією. Її інструментом стала Львівська міліція з відома керівництва ЛОДА (п. Кураш). Також на замовлення УГКЦ намагалися здійснити план Гузара – депортувати Патріарха Іллю з України. До того ж ЗМІ на замовлення ієрархії УГКЦ систематично очорнюють нашу правовірну Церкву, називаючи її сектою, а це є груба образа.
Шановний пане Президенте, вже протягом двох років порушуються закони України, тому що ієрархія УГКЦ нам підступно перешкоджає в законній реєстрації. Запитуємо: «Чи в Україні діють закони, або чи державні органи стали інструментом Греко-Католицької Церкви на чолі з Гузаром, який на них вже 2 роки створює тиск, щоб вони не реєстрували УПГКЦ? Ієрархія УГКЦ лицемірно зловживає Державним комітетом України у справах національностей та релігій під керівництвом Ю. Богуцького, який в результаті незаконно блокує реєстрацію УПГКЦ.
Шановний пане Президенте, віримо, що Ви особисто втрутитеся, щоб закони України були дотримувані, винуватці покарані та релігійна свобода в Україні респектувалася.
Від імені УПГКЦ
+ Маркіян Гітюк, ЧСВВр
єпископ-секретар
Львів, 11.8.2011 р.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:15
Вчора
ТОП новини
Оголошення
13:01, 16 квітня
21
10:40, 28 квітня
27
11:25, Вчора
31
16:44, 18 квітня
live comments feed...