У Тернополі шалені черги за біометричними паспортами

Із 12 січня в Україні почали видавати біометричні паспорти.  Поки що здати документи та біометричні дані можна лише у обласному управлінні міграційної служби України, обладнання для інших точок вже встановлюють та тестують.

Вчора тут охочих отримати закордонний паспорт нового взірця приймали до дев’ятої вечора – до останнього відвідувача. Переносити чергу на наступний день, кажуть, не варіант, бо черги і так немалі.

Документи на виготовлення біометричних паспортів у Тернополі лише почали приймати, проте черги вже шалені. У Тернопільському управлінні міграційної служби України радять тим, кому за кордон їхати не терміново, не поспішати. Поки що такий паспорт не надає ніяких переваг при виїзді за кордон, хоч і є однією з умов впровадження безвізового режиму із країнами Євросоюзу

– Діяти паспорт саме буде після того, як Україна і ЄС підпишуть угоду про безвізовий режим, – говорить TV4 заступник начальника управління державної міграційної служби України в Тернопільській області Іван Чубатий/.Процес оформлення документів займає в середньому 20 хвилин. Для того, щоб подати документи на біометричний закордонний паспорт, потрібен паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та закордонний паспорт, якщо такий є.

 – Коли наші працівники вже заповнюють заяву-анкету, тоді і вносяться дані. Це відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис і відцифровані відбитки пальців рук.

 Відбитки пальців після видачі документа знищують. За бажанням із релігійних переконань інформацію до електронного чіпа, в тому числі і відбиток пальця, не вноситимуть. Такі люди можуть отримати закордонний паспорт нового взярця без електроного носія. Поки що докумети на виготовлення біометричних паспортів приймають тільки в обласному управлінні міграційної служби України, де є відповідне обладнання. Таке вже встановлюють по районах області.

 – Встановлюється відповідне обладнання і проводиться його тестування. Згодом можна буде такі ж самі документи і в тих підрозділах наших територіальних, де попередньо приймались документи на виготовлення закордонних паспортів. Це буде Бучач, Борщів, Чортків, Кременець і, звичайно ж, Тернопіль.

 Закордонні паспорти які були видані до 1 січня 2015 року продовжують бути дійсними на той термін дії, на який видані. Поміняти звичайний закордонний на біометричний також дозволяється. Вартість біометричного паспорта, якщо його робити за 20 днів – 518 грн.15 копійок, за 7- 775 гривень 30 копійок. Без електронного носія 461 гривня 15 копійок за 20 днів та 718.30 за сім.

Тернопіль шалені черги за біометричними паспортами
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі