В тернопільській міліції пояснили, чому не можуть побороти «валютників»

Боротьба з валютниками у Тернополі результатів високих не дала.

У цьому сьогодні зізнався начальник обласного управління міліції Олександр Богомол.

При цьому додав, що робота в даному напрямку ведеться.

«Ми відкривали кримінальні провадження щодо касирів. Бо фіксували випадки, коли людина здає 100 доларів, наступний у черзі хоче купити ті самі 100 доларів, а йому кажуть, що валюти немає. Але потім виявилося, що банки, аби себе захистити, озброїлися інструкцією, яка дає можливість притримати валюту», – розповів Олександр Богомол.

Він пояснив, що притягнути до кримінальної відповідальності валютників не вдається, оскільки за таке передбачена лише адміністративна відповідальність.

«У випаду купівлі валюти на «чорному ринку» є вина двох осіб: того, хто продає, і того, хто купує. Обидві сторони намагаються приховати свої дії. А щоб мати доказову базу, потрібно все належним чином зафіксувати, в цьому є складність. Якщо підіслати правоохоронця, який купуватиме валюту, то це вже вважається як провокація», – каже головний міліціонер області.

За його даними, загалом минулого року було складено близько 60 протоколів, які передбачають штраф та вилучення тої суми, яку валютник продавав. Сума штрафу залежить від того, яку суму було продано.

Судячи з того, що валютники і далі стоять на ринках, ці штрафи особливо по кишені їм не вдарили.

«Ми не зможемо побороти це явище, доки не вирівняється курс», –  підсумував Олександр Богомол. 

Богомол валюта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі