• Головна
  • Оформити ДТП тернопільські водії можуть без залучення працівників ДАІ
21:00, 17 січня 2015 р.

Оформити ДТП тернопільські водії можуть без залучення працівників ДАІ

15-го січня в приміщенні УДАІ УМВС України в області пройшла  прес-конференція для обласних засобів масової інформації.

До участі в роботі були запрошені представники страхових компаній, адже одним з головних питань було використання водіями після скоєння дорожно-транспортної пригоди з матеріальними збитками Європротоколу шляхом спільного його оформлення та підписання.

Як зазначив заступник начальника УДАІ УМВС України в області Олег Турлай – водії, що скористалися цим правом та оформили «Повідомлення про ДТП»мають право залишити місце ДТП та звільняються від адміністративної відповідальності передбаченої за її скоєння. Коли водії не можуть знайти спільної згоди та не виконають хоча б однієї з обов`язкових умов Європротоколу, обов’язково повинні викликати працівників ДАІ для оформлення даної пригоди.

Начальник Центру клієнтського сервісу страхової компанії «Провідна» Євген Миц розповів історію Європротоколу та наяких умовах страхові компанії проводять виплати. Він зазначив, - що у країнах Європейського Союзу оформлення дорожніх пригод без участі представників дорожньої поліції розпочалося ще в 50-х роках минулого століття. Зараз у більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк Європротоколу для того, щоб оформити цю подію. Зразок бланку Європротоколу за структурою ідентичний в усіх країнах де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено для того, щоб водії різних країн могли швидко зорієнтуватися, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.

Перед тим як заповнювати бланк Європротоколу, також бажано сфотографувати місце події і транспортні засоби учасників ДТП. Фотографії знадобляться страховій компанії куди ви передасте заповнений бланк Європротоколу.

Після того, як кожен водій транспортного засобу заповнив та підписав бланк Європротоколу, він залишає в себе одну його частину і не пізніше 3-х робочих днів з моменту настання ДТП кожна зі сторін звертається до свого страховика зі своєю частиною документа. А страховики в свою чергу протягом 10 днів мають оглянути пошкоджені транспортні засоби і виконати всі необхідні процедури по даному страховому випадку.

Потерпілим, або іншою особою, яка має право на отримання страхового відшкодування, не пізніше 30 днів з моменту подання Європротоколу повинна бути подана заява про виплату страхового відшкодування. Виплата буде здійснена протягом 15 днів (при наявності необхідних документів), але не пізніше ніж через 90 днів з моменту отримання заяви про страхове відшкодування сума яка може бути відшкодована становить не більше 25 тисячі гривен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #ДТП #європротокол
Останні новини
ТОП новини
"В Україні ніхто не чекав такої зміни погоди, прогноз приголомшив навіть синоптиків": чи буде мороз у -23 градуси і снігопад
"Чоловіків відправлять у ТЦК масово за новим способом, цих людей призвуть прямо з 1 березня": відстрочка і мобілізація
"В Україні видаватимуть тимчасові посвідчення замість паспортів": що відбувається і кого це стосується?
"Потужний холод пре в Україну, лютий снігопад накриє цю область": де буде мороз у -22 градуси та дощ?
Оголошення
live comments feed...