• Головна
  • Тернополян запрошують на 18-й Міжнародний форум видавців (програма)
13:37, 6 вересня 2011 р.

Тернополян запрошують на 18-й Міжнародний форум видавців (програма)

14-18 вересня у Львові відбудеться 18-й Міжнародний форум видавців, у якому візьмуть участь понад тисяча учасників.

У рамках форуму пройдуть заходи у всій центральній частині міста - на площі перед палацом Потоцьких, на площі перед університетом імені Івана Франка, перед Львівським палацом мистецтв, на проспекті Свободи та на інших площах міста.

Форум видавців у Львові відбувається з 1994 року. За 1994-2010 роки форум відвідали понад 600 тисяч осіб.

Традиційно 18 Форум видавців у Львові стане періодом повсюдного читання, декламування, писання, обговорювання всіма літератури та дотичних тем. Місто з головою порине у поетичні, літературні, бізнесові, наукові, освітні та інші книжкові заходи.

 

Організатори надали перелік головних складових програми Форуму.

14 вересня відбудеться засідання журі книжкового конкурсу, на якому будуть визначені 18 «Найкращих книг Форуму-2011», а 15 вересня вони будуть оголошені на урочистій церемонії у Львівській обласній філармонії. Станом на 15 серпня на конкурс надійшло 143 книжки від 35 видавництв. Цього року на конкурс очікується близько 300 книг.

15-16 вересня відбудеться 2-ий Львівський бібліотечний форум. Тема форуму: партнерство для розвитку. До Львова прибудуть директори бібліотек Львівщини, директори обласних універсальних бібліотек України та провідні фахівці бібліотечної справи. Разом вони будуть обговорювати, як перетворити бібліотеки в сучасні інформаційно-культурні центри. Організацією цієї події займається Українська бібліотечна асоціація (УБА), президент Ірина Шевченко, разом з програмою «Бібліоміст», керівник Матей Новак.

5-ий видавничий бізнес-форум відбудеться 14-16 вересня. 14 вересня за участі Вячеслава Кириленка та інших політиків, видавців, письменників та громадських діячів відбудеться обговорення сумнозвісного законопроект «Про національний культурний продукт». Співорганізатор – Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК), президент Олександр Афонін та комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради, голова комісії Орест Шейка.

7-ий фестиваль «Молода Республіка Поетів»відбудеться 17-18 вересня(в межах Львівського міжнародного літературного фестивалю).

Літературний проект, що гуртує творчу молодь зі всієї України, надаючи їй унікальну можливість читати власні вірші перед широкою аудиторією і видавати книжки. Конкурс відбувається щороку з 15 червня до закінчення Львівського міжнародного літературного фестивалю. Вже 7 років «МРП», що проводиться за ініціативи Стронґовського, відкриває нові імена, допомагає молодим поетам знайти своїх читачів і видавців. З 2010 року учасників фестивалю відбирають на конкурсних засадах. Всього на цьогорічний конкурс надійшла 131 заявка із 19 регіонів України. Найактивнішими були представники Києва, Львові, Тернополя, Дніпропетровська, Івано-Франківська. Гала-концерти переможців відбудуться 17 і 18 вересня, о 19.30 в галереї «Дзиґа». Ім’я володаря Ґран-прі буде оголошено на відкритті Львівського міжнародного літературного фестивалю 14 вересня, о 19.00 у Львівській обласній філармонії. Буде видано збірку 20-ти фіналістів конкурсу. Персональну книгу автора – володаря Ґран-прі – буде видавати видавництво «КРОК» (м. Тернопіль), яке є головним партнером «Молодої Республіки Поетів».

17 вересня пройде «Ніч поезії і музики non-stop» – наймасштабніша і найулюбленіша акція Форуму видавців, яка проводиться ще з 1997 року. Традиційно вона відбудеться в ніч з суботи на неділю, але в новому місці – у Першому українському театрі для дітей та юнацтва. Глядачі зможуть побачити і почути близько 40 поетів і кілька музичних гуртів, серед яких «Очеретяний Кіт» та «Один в Каное».

Місця проведення: Львівська обласна філармонія, Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», Львівський Академічний Театр ім. Леся Курбаса, Перший Український театр для дітей та юнацтва, Кав’ярня «Штука», Культурно-мистецький центр «Дзиґа», галерея Музей ідей, Музей-ресторан «САЛО», Фестиваль-ресторація «Лівий Берег», Ресторан «Дім Легенд» (бібліотека), Мистецька галерея Гері Боумена, Кав’ярня-книгарня «Кабінет», Галерея «Кораллі», Книгарня «Є», Ресторан-клуб «Атмосфера».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...