• Головна
  • Чому тернопільські водії не платять за парковку через термінал?
14:30, 22 січня 2015 р.

Чому тернопільські водії не платять за парковку через термінал?

У Тернополі нарешті почали упорядковувати систему паркування. Оператор, який кілька місяців тому отримав для обслуговування більшість майданчиків міста, запровадив систему банківської оплати за надану послугу.

Механізм доволі простий і прозорий. Заплатив – отримав чек. Усі кошти надходять на рахунок, контролювати який можуть фіскальні органи області. Та, на жаль, не обходиться без труднощів. Звиклі до «халяви» тернополяни продовжують ігнорувати встановлені у місті порядки.

Працюють прозоро

Нагадаємо, наприкінці вересня тернопільська мерія уклала новий договір на обслуговування майданчиків для паркування. Оператором, який тепер надає цю послугу, став корінний тернополянин Микола Мисенко. Підприємець одразу пообіцяв городянам змінити механізм оплати за надану послугу і зробити її автоматизованою. Передбачалося, що оператор обладнає майданчики паркоматами, однак, як виявилось, це обладнання не виправдало очікуваного результату.

– Розміщення кожного паркомата є дуже затяжним та складним процесом. Потрібно багато дозвільної документації, на виготовлення якої треба багато часу. До обладнання необхідно підвести світло, встановити систему захисту тощо. А ефективність використання таких засобів дуже низька, тому що тернополяни поки не надто самосвідомі і не спішать добровільно оплачувати вартість паркування. Тому потрібно працівника, який контролював би цей процес. Виходить, їх функції дублюються. А на обладнання і заробітну плату треба витрачати кошти. Та й конструкція паркоматів не вписується у концепцію зовнішнього вигляду міста, - пояснює Микола Мисенко.

Відтак підприємець вирішив піти іншим шляхом і запровадити банківський розрахунок на отриману послугу.

– Кожен паркувальник має платіжний банківський термінал. Водій може розраховуватись карткою будь-якого банку, при цьому не сплачуючи комісії. У випадку, коли у водія немає картки, він сплачує кошти паркувальнику, а той вносить суму із власної технічної картки і видає клієнту чек. Гроші, внесені через термінал, одразу потрапляють на рахунок, з якого сплачуються усі платежі: відрахування до міського бюджету, податки тощо, – каже пан Мисенко. – Цей рахунок контролюють усі фіскальні органи, а роботу терміналів погодили всі контролюючі служби.

Підприємець розповідає, що не планує зупинятися на досягнутому і розглядає різні варіанти покращення обслуговування. Як варіант, Микола Мисенко розмірковує над впровадженням у Тернополі мобільного паркування. Аналоги такої системи оплати є лише у Києві. Більше того, майданчики для пакування під час облаштування пристосовували саме до роботи в такому режимі.

– Впровадження мобільного паркування - доволі тривала процедура, тому мені важко сказати, коли саме зможемо запровадити такий механізм, – каже оператор паркування. – Більше того, він не зовсім виправдовує себе, тому наразі вивчаємо це питання. Натомість варіант банківського розрахунку є оптимальним. За аналогічною схемою почали працювати працівники ДАІ. Так водії можуть одразу на місці сплатити штрафи за порушення. Причому зробити це офіційно, а не працівнику автоінспекції в кишеню.

Чиновники «майорять» посвідченнями

Миколф Мисенко зазначає, що робить усе можливе, аби впорядкувати процес паркування у місті, але без допомоги контролюючих органів тут не обійтися. На жаль, свідомість тернополян ще не настільки висока, тому вони часто намагаються схитрувати, аби не платити за надану послугу.

Аби перевірити, так це чи ні, «Номер один» здійснив рейд центральними паркувальними майданчиками міста і виявили чимало суперечливих моментів. Тільки-но я опинилась на майданчику, що поблизу магазину «Молоко», на горизонті з’явився автомобіль. З нього вийшов молодий чоловік у міліцейській формі. Водій, навіть не замислюючись, замкнув автомобіль (без спеціальних розпізнавальних знаків) і пішов у потрібному напрямку. Паркувальник знаходився буквально за десять метрів від автомобіля. Він намагався наздогнати водія, але марно.

– Така ситуація є типовою, особливо для майданчиків у центрі міста. Тут знаходиться багато адміністративних будівель, і їх працівники часто вважають, що мають право не платити за паркування. Можливо, думають, що їхній статус дозволяє цього не робити, - каже Микола Мисенко. – Але закон - один для всіх, тому ми стараємось боротися з цією проблемою і просимо водіїв бути більш дисциплінованими.

Ще одним «проблемним» майданчиком у цьому плані є парковка на вул. Коперника. Там також знаходиться багато державних структур, у тому числі й підрозділи міської ради, які ігнорують плату за паркування. Микола Мисенко зазначає, що вже звертався до керівництва міста з цим питанням. У мерії йому пообіцяли, що подібних випадків з їхніми працівниками більше не буде. Мовляв, працівники міської ради платитимуть за паркування як і інші тернополяни.

До речі, серед останніх також є чимало любителів схитрувати. Знову ж повертаємося на майданчик біля «Молока». Працівник парковки пояснює, що паркуватися водії можуть лише по ліву сторону, тобто навпроти медуніверситету та навпроти РАЦСу. Натомість вони стають по праву сторону, де залишати автомобіль заборонено. Більше того, там розміщено знак «стоянка заборонена». Тернополяни залишають тут автомобілі, аби не платити за паркування. При цьому не думають ані про власну безпеку, ані про безпеку інших учасників руху.

«Даївці» не справляються з порушниками правил паркування

За іронією долі, поблизу майданчика стояв наряд працівників ДАІ. Журналіст «Номер один» поцікавилась, чому працівники інспекції ігнорують порушення.

– У нас немає виходу, - пояснює службовець. – Справді, біля медуніверситету водії порушують правила і залишають автомобіль під знаком. Однак водія немає на місці, тому не можливо скласти протокол. Раніше такі автомобілі евакуювали. Зараз робити цього немає можливості. Тут часто чергують наші патрулі, але людей не вистачає. Ми намагаємось врегулювати ситуацію, але, повірте, насправді зробити це дуже складно.

Майже аналогічна ситуація з іншої сторони майданчика – біля «Ощадбанку». Там теж встановлено знак «стоянка заборонена», але водії не зважають на нього.

– Справа навіть не у сплаті за паркування, а в тому, що водії перешкоджають доїзду до будівель, – пояснює Микола Мисенко. – До будинків не може під’їхати ані «швидка», ані міліція. Більше того, за тиждень-два випаде сніг і нам необхідно буде очищувати вулиці. Але через те, що автомобілі стоять з двох боків, сюди жодна техніка не зможе заїхати.

Зважаючи на ситуацію, «Номер один» планує провести не один рейд парковками міста і поіменно з’ясувати, хто із службовців мерії, держслужборвців та представників правоохоронних органів, користуючись своїм статусом, намагається зекономити 4 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільські водії #парковка #термінал
Останні новини
ТОП новини
У травні в Україні вдарить потужний мороз, навіть експерти налякані такою температурою: гроза і град сунуть на тлі шквалів
Малюк, якого мама на Великдень покинула напризволяще, вже має ім'я і прізвище
Мороз вдарить раптово прямо завтра, в Україні такого стрибка температури не чекали: в якій області рине дощ і злива?
"120 000 гривень втратила жінка, яка хотіла придбати авто для ЗСУ": поліцейські Тернопільщини встановлюють особу афериста
Оголошення
live comments feed...