• Головна
  • Тернопільська ДАІ вивчатиме медицину?
10:32, 24 серпня 2011 р.

Тернопільська ДАІ вивчатиме медицину?

З абревіатурами це звучить, як шифровка: МНС просить МВС разом з ТЧХ забезпечити медичну підготовку підрозділів ДАІ, котрі виїжджають на ДТП. Насправді все серйозніше: у ході відпрацювання дій за раптовими ввідними, фахівці Державтоінспекції показали недостатній рівень знань із медичної підготовки, хоча саме вони виїжджають на всі ДТП.

Саме тому, повідомляє прес-служба МНС, Міністерство надзвичайних ситуацій просить Прем’єр-міністра України Миколу Азарова доручити МВС спільно із МНС, іншими зацікавленими органами виконавчої влади та Товариством Червоного Хреста України забезпечити навчання основам першої медичної допомоги особового складу підрозділів, які залучаються до реагування на ДТП, та укомплектувати екіпажі необхідним медичним майном і препаратами.

Відповідне звернення на адресу Глави Уряду направив Міністр МНС Віктор Балога.

Як йдеться в листі, Міністерство надзвичайних ситуацій вкрай занепокоєне ситуацією з безпекою на українських дорогах, де щороку гине майже 5 тисяч і до 40 тисяч людей зазнають травм різного ступеня важкості. За підрахунками Світового банку, економічні збитки України від аварійності на дорогах становлять близько 40 млрд. грн. на рік.

У ході навчань та тренувань МНС здійснено аналіз дій спеціалізованих служб, які залучаються до ліквідації наслідків ДТП. Термін прибуття зазначених служб до місця пригоди в середньому складає для підрозділів: оперативно-рятувальної служби (МНС) від 10 до 25 хв., швидкої медичної допомоги (МОЗ) – від 20 до 50 хв. та Державтоінспекції (МВС) – від 25 хв. до 60 хвилин.

У ході відпрацювання дій за раптовими ввідними, фахівці Державтоінспекції показали недостатній рівень знань із медичної підготовки, хоча саме вони виїжджають на всі ДТП. Також аналіз вказує на слабку взаємодію між цими службами, а стан їх матеріально-технічного забезпечення не дає змогу швидко та якісно провести рятувальні, медичні та інші невідкладні роботи.

Наказами МОЗ передбачено навчання фахівців, які не мають медичної освіти та беруть участь у ліквідації наслідків катастроф (аварій), в тому числі ДТП. Але зазначеним міністерством не вирішено питання щодо видачі їм після завершення навчання Сертифіката про підготовку немедичного працівника з надання першої невідкладної медичної допомоги.

У системі МНС згідно з відповідними нормативно-правовими актами організовано та впроваджено медичну підготовку рятувальників.

Враховуючи вищезазначене, МНС просить Прем’єр-міністра доручити:

- МОЗ розробити та затвердити протоколи надання працівниками Державтоінспекції та рятувальниками першої невідкладної медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях, у тому числі в ДТП. А також вирішити питання надання за результатами підготовки немедичних працівників Сертифіката про підготовку з надання першої невідкладної медичної допомоги.

- МВС спільно із МНС, іншими зацікавленими органами виконавчої влади та Товариством Червоного Хреста України забезпечити підготовку (перепідготовку) особового складу підрозділів, які залучаються до реагування на ДТП, з питань надання першої медичної допомоги та укомплектувати екіпажі необхідним медичним майном і препаратами. А також розробити нормативно-правовий акт, що удосконалить порядок спільних дій у разі виникнення ДТП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК підготували для водіїв жорсткі заходи на дорогах, 500 000 чоловіків із цими ознаками мобілізують": штрафи, повістки
"Ці 6 категорій чоловіків втратять бронювання і будуть мобілізовані, йде тотальне скасування відстрочки": повістки і ТЦК
"Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов'язково": літні українці мають проблему, залишилося мало часу
"Злива та навіжений снігопад вируватимуть в Україні, дощ і холод накриють регіон": де чекати на мороз у -28 градусів?
Оголошення
live comments feed...