• Головна
  • Чому закликають тернополян прибути у військкомат навіть без повістки?
14:00, 1 лютого 2015 р.

Чому закликають тернополян прибути у військкомат навіть без повістки?

На Тернопільщині розпочалася четверта черга мобілізації. Початковий її етап триватиме 90 днів, він поділений ще на два: перший стартував із 20 січня, другий розпочнеться 19 лютого, закінчиться 19 квітня.

Як пояснює т. в. о. військового комісара Тернопільської області Володимир Катинський, це потрібно для того, щоб уникнути значного напливу людей. Спочатку військовозобов’язаних оповіщають, до 7 днів триватимуть медичні огляди, 5 днів виділяють на доставку мобілізованих до навчальних військових частин, потому проходитиме підготовка. До 25 діб виділяється на індивідуальне навчання, ще до 25 діб – злагодження в підрозділі.

Скільки саме осіб мобілізують з нашої області – таємниця, але цифра буде більшою, ніж за попередніх черг. Як відомо, упродовж першого етапу четвертої черги (січня-квітня) зі всієї території України покличуть до лав війська близько 50 тисяч осіб, пише «Номер один».

- У кожну область, залежно від наявності мобілізаційних ресурсів, видано планове завдання. Призиватимуть людей пропорційно до кількості населення у кожному районі, - заявив полковник.

Воєнком закликає жителів області не уникати призову і каже, що готовий подати списки тих, хто «косить». Тих, хто ухилятиметься, подаватимуть у розшук.

- Нема чого боятися, забезпечення зараз досить потужне. Браку у формі, харчуванні, індивідуальному захисті немає. Це наша держава, і ми повинні її захищати, щоб ворог не міг просунутися далі. Крім того, потрібно дати можливість військовослужбовцям з передової відпочити і побути з сім’ями, – зазначив обласний воєнком.

Виїжджати за кордон військовозобов’язаним не заборонено, але у військкоматі кажуть, що співпрацюватимуть з міграційною службою, щоб знати, хто коли виїхав і коли повернеться. Чоловіки, які під час призову подаються в інші країни, теж ризикують нести адміністративну, а можливо, і кримінальну відповідальність. Для перетину меж держави довідки з військкомату на даний час брати не потрібно.

Що ж до отримання повісток, за процедурою її мають передати призовнику з рук у руки. Однак Володимир Катинський наголошує: «Військовозобов’язані мають прибути у військовий комісаріат і пройти медичний огляд, навіть не чекаючи повістки».

Як тільки вийде наказ Президента, в країні розпочнеться ще й призов на строкову службу. Цього року вікову межу змістили з 25 до 27 років.

- Юнаки, яким упродовж 2015 року виповнюється 17 років, мають пройти прописку  у військові комісаріати з січня по березень включно, - проінформував воєнком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #військкомат #повістка
Останні новини
Оголошення
live comments feed...