Квітує вишиванками Тернопіль (фото)
Біля оновленого та реконструйованого «Українського дому - Перемога» вишукувалися стрункими рядочками намети. У кожному – барвиста феєрія вишиванок, фасонів, візерунків. Тут не лише сорочки, костюми, сумки, хустки, рушники, скатертини і серветки, а й картини, килими, гобелени, ікони, прикраси.
Широкий асортимент ремісничих ( вироби з дерева, біжутерія, іграшки) виробів здатен задовольнити будь-які забаганки. Можна придбати тематичні книги і навіть скуштувати меду!
Містом святково лунає українська музика, пісні виконують як місцеві, так і запрошені вокалісти, а запальні мелодії чергуються із запальними гуморесками.
На фестивалі свої вироби представили близько півсотні майстрів з Тернополя та районів, Івано-Франківська, Городенки, Косіва, Коломиї, Львова, Вінниці, Чернівців…
Тернополяни гуляють з сім’ями, з друзями і демонструють всім перехожим свої вишиванки. Охочі приміряють білосніжні сорочки з кольоровими оздобами тут же, радяться з продавцями, консультуються в майстрів.
Тернополянка Марія Іванівна красується у вишиваному костюмі, а сюди прийшла, аби підібрати найкрасивіший візерунок для майбутньої вишивки:
«Я вишиваю сама, бо на пенсії, а зима – довга. Та й грошей не особливо маю. Але не могла не прийти подивитися на цю красу! Таке розмаїття… Вибираю найкращий на мій смак орнамент, щоб мати чим зайняти руки на дозвіллі»
Волонтери Оксана і Катерина підбирають собі сорочки, однак їх уподобання різняться: одна захоплюється вишивкою бісером, інша не приховує захвату від багатих борщівських візерунків. Дівчата з товариства «Молода Просвіта» ще з вечора допомагати організаторам заходу встановити палатки, розмістити учасників, а зараз мають нагоду помилуватися витворами народних майстрів.
Гості з Криму Ніяра та Февзі Аблаєв гуляють по місту зі своїми тернопільськими друзями. Приїхали випадково, а потрапили на таке свято! Ніяра була приємно вражена регіональним різноманіттям вишивки і постановила й собі обов’язково підібрати вишиване вбрання. Ціну вважають відповідною, адже неповторна ручна робота українських майстринь насправді безцінна, а сорочка і вишитим орнаментом стане берегом на довгі роки і буде передаватися від покоління до покоління, бо зроблена з душею.
Модна футболка з вишивкою на грудях обійдеться Ніярі у 120-140 грн. Вишита сорочка – від 150-200 грн.
Продавець Люда пропонує покупцям давню буковинську вишивку від Івано-Франківських авторів (до слова, тут свої вироби представляють подружжя, родини й цілі покоління майстрів). Каже, що найдешевша сорочка у неї коштує 300 грн.
«А найдорожчий – костюм за вісім тисяч. Ціна залежить від техніки, від об’єму вишивки. До прикладу, бісер – дорожчий (однак деякі майстрині кажуть, що вишивка бісером у виконанні простіша, аніж класичні візерунки хрестиком – авт.)»
Фестиваль продовжується, і завтра відвідати його можна буде вже у парку Національного відродження.



Гості з Криму Февзі та його сестра Ніяра Аблаєви






Волонтери Катя та Оксана з товариства "Молода просвіта"

Коментарі