• Головна
  • Спати чи не спати - ось у чому питання…
20:53, 28 серпня 2011 р.

Спати чи не спати - ось у чому питання…

Мабуть кожному з нас не раз доводилось вимінювати мяке ліжко та години здорового сну знаючи, що слабкість та неуважність обов’язково зявлялися з приходом наступного дня. Причини вдаватися до такої безсонної авантюри в кожного свої.

Студент Тернопільського національного технічного університету Андрій Войтович каже, що для нього сон – не що інше, як перешкода, яку щоночі потрібно долати.

- Мені подобається не спати до 5-6 ранку. При чому, я себе почуваю доволі бадьоро, - каже хлопець. – За цей час я встигаю зробити те, чого не вдається завершити за день. Дочитую книги, спілкуюся з друзями-безсоньками через інтернет, переглядаю фільми. Вночі, зазвичай, готуюся до навчання. Хоча, безсонна ніч для студента – звичне явище.

Також Андрій Войтович пояснив, що залишатися більш-менш бадьорим йому допомагає чашка міцного чаю.

- Достатньо випити одну-дві чашки чаю, щоб відігнати від себе сонливість. Кави не полюбляю, вона навпаки наганяє на мене дрімоту.

В свою чергу, дев’ятнадцятирічний Тарас Цисарюк притримується зовсім іншої думки. Він каже, що без 8-9 годин сну – просто не може.

- Зазвичай я йду спати близько 22:00, а прокидаюся о 7-й ранку. Якщо не порушувати цього режиму, то весь день я почуваю себе зручно та комфортно. А тих, хто сидить доти, як зійде сонце - просто не розумію, - розповідає юнак. – Навіщо мені себе мучити безсонням і робити щось неакуратно та неуважно вночі, коли я можу все це успішно завершити наступного дня?

- Влітку я часто гуляю. Трапляється, що до пізньої ночі чи навіть до ранку. А коли повертаюся додому, то одразу заснути доволі важко. Проте, вдень я досхочу відсипаюся, - каже студентка Вікторія Блаженно.

Чим люди займаються коли не сплять, доволі цікаве питання. Хтось клеїть дерев’яні кораблики, хтось пише сонети для скрипки, хтось готується до чергового іспиту, а хтось покращує демографічну ситуацію в країні. Тим не менше, за регулярну безсонність медики можуть не лише накивати пальцем, а й організувати місце в палаті стаціонару.

Будь-який лікар-початківець може пояснити, які наслідки варто очікувати від недосипання. Що головне, сидіння за комп’ютером до ранку, чи цікаве чтиво до перших півнів може стати причиною не лише ожиріння, сприянню розвитку діабету чи гіпертонії.., а й ДТП. Як свідчить статистика, безсоньки у 2,5 рази частіше стають жертвами дорожньо-транспортних пригод або ж їх провокаторами.

В той же час, люди в білому радять безліч способів та виписують масу медичних рецептів для лікування безсоння. Але є засоби цікавіші за звичні медстандарти. Приміром, засинати під звуки природи: шум дерев, цвірінькання пташок…Словом, керуючись народною медициною та журналом «Здоров’я».

Тому спати чи не спати – особисте діло кожного. Головне, щоб статистика ДТП та захворювань на діабет від цього не поповнювались.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...