• Головна
  • Обласний архів закликає родичів загиблих допомогти в увіковічненні пам’яті про героїв
12:00, 5 лютого 2015 р.

Обласний архів закликає родичів загиблих допомогти в увіковічненні пам’яті про героїв

Збір відомостей та документів про мешканців області-героїв Майдану та антитерористичної операції на сході України проводить обласний архів.

Зібрані матеріали стануть основою документальної збірки та джерелом для вивчення сучасної історії Тернопільщини.

Відтак працівники архіву закликали родичів загиблих докластися до формування даної збірки.
«Звертаємося до рідних, друзів, знайомих наших Героїв, всіх тих, хто може допомогти зберегти документальну пам’ять про них, з проханням передавати на державне зберігання документи біографічного характеру, світлини, спомини, вірші, малюнки, листи (можливо скріншоти з смс-листування) та інший матеріал (у тому числі відеодокументи), що увійдуть до архівної збірки документів постійного зберігання. Звертатися можна за адресою: 46000 м.Тернопіль, вул.Грушевського, 8, праве крило, четвертий поверх, каб.455, контактний телефон (0352) 52-25-63, е-mail: [email protected]», – йдеться в зверненні до родичів.

Принагідно Держархів висловиви подяку тим, хто вже надав матеріали:
-п. Світлані Пугач, сестрі майора Віталія Куриловича, який загинув 29 травня 2014 року у збитому над Слов’янськом геліокоптері МІ-8;
- п. Христині Юркевич, дружині «айдарівця» Андрія Юркевича, який загинув разом з 10-ма побратимами 5 вересня 2014 року, потрапивши у пастку терористів на Луганщині. Андрій - автор яскравих споминів про події на Майдані під час Революції Гідності;
- а також тим навчальним закладам, де навчалися Герої, до яких ми зверталися, та іншим небайдужим людям.
Усі зібрані матеріали після їх оформлення будуть доступні для ознайомлення у читальному залі держархіву області. Також планується створення постійно діючої експозиції, що буде розповідати про тих, хто загинув під час буремних подій 2014-2015 років.

«На наших очах відбуваються зміни в українському суспільстві, кожний відчуває себе частиною історії: проект тої України, про яку мріяли наші предки, вибудовується на наших очах й за нашої участі. У сховищах нашого архіву зберігається багато сторінок архівних матеріалів про тих, хто присвятив своє життя мрії про єдину та незалежну країну. Ще зовсім нещодавно ми думали, що всі наші втрати у боротьбі за незалежність залишилися позаду, проте вже другий рік поспіль боротьба триває – і ми продовжуємо отримувати сумні звістки.
Проте ніхто не буде забутий! Ми зобов’язані зберегти документальну пам’ять про кожного Героя, який віддав своє життя заради майбутніх поколінь. Їхні імена мають бути вкарбовані в історію нашого краю», – наголошують в архіві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архів #матеріали #АТО
Оголошення
live comments feed...