Євангельські християни, які живуть на Тернопільщині: хочемо жити на рідній землі

Як свої громади, так і лікарні, сиротинці, геріатричні будинки, навіть далекі Африка та Азія - місця діяльного проголошення Слова Божого для християн віри євангельської із Тернопільщини.

Церква - це зібрання віруючих, а не просто споруда, у якій моляться. Відтак церква має жити й активно відгукуватися на проблеми сучасності. Такої позиції дотримуються євангельські християни.

Віруючі цієї конфесії заохочені щодень звіряти свої вчинки з вченням Ісуса, розповідає старший пресвітер об'єднання церков християн віри євангельської Тернопільської області Віталій Яцюк. А тому релігійне життя і соціальне служіння євангельських християн, за його словами, дуже насичене, пише 20 хвилин.

- Скільки громад ХВЄ є на Тернопільщині? Скільки пастирів?

- Зареєстрованих громад у нас є 95. Ще частина перебуває на стадії реєстрації. Пресвітерів є приблизно стільки ж, скільки громад. Євангельське християнство в нашій області має глибоке коріння, починаючи з 1917-1919 років. Це були люди, які поверталися з-за кордону - США, Канади. Які читали Біблію і старалися жити за її істинами. Я належу до церкви, несу служіння уже в четвертому поколінні: мій прадід служив, дід, батько... Мої діти служать уже у п'ятому поколінні. Але служіння - це не обов'язково бути пастором. Кожен несе служіння. В радянські часи євангельських християн переслідували, садили в тюрми, забороняли. Наприклад, рідного брата мого діда згноїли у таборі в Сухобезводному, що у Горьківській області Росії.

- У якій частині області громад найбільше?

- Так склалося, що це Шумський, Кременецький, Лановецький і Збаразький райони. Практично всі громади забезпечені молитовними домами, деякі добудовують їх.

- Ви згадали, що кожен несе служіння. Як щодо жінок?

- У нас жінки не несуть служіння священнодії. Вони покликані Господом бути помічниками чоловіків і вихователями молоді. Вони - вчителі недільних шкіл. Жінки мають також зібрання, на яких обговорюють власне служіння, передають і переймають досвід. У Тернополі жінки, зокрема, несуть служіння в лікарнях. В онкологічній щотижня проголошують Слово Боже, несуть туди продуктові набори, ліки.

- Оскільки у нас не завжди розуміють відмінності між конфесіями у протестантизмі, поясніть, у чому особливості ХВЄ...

- Я не скажу, що ми - особливі, найкращі. Головна наша особливість, що ми віримо у все, що написано у Євангелії, намагаємося практикувати його істини, проповідувати їх і втілювати щоденно. Святе Писання - основа, пріоритет у ньому належить вченню Ісуса Христа, Євангелію. У нас пастори, як і диякони, - з правом священнодії (рукопокладаються, тобто висвячуються відповідно до вчення Євангелії). Хрещення у нас приймають у дорослому віці, як свідомий акт віри та приналежності до церкви, як Тіла Христового. Переважно хрестяться з 16 років. Водне хрещення - обітниця служити Богові у добрій совісті до кінця свого життя. Тож під час хрещення віруючим ставлять два питання: 1) Чи ви віруєте в те, що Ісус Христос є Божий Син? 2) Чи ви обіцяєте служити Богові у добрій совісті до кінця свого життя? Хрещення віруючі з Тернополя зазвичай приймають у Тернопільському ставі. Це відбувається щороку у першу неділю липня. Збираються дві-три тисячі людей. Щодо свят, то ми святкуємо всі, що пов'язані із життям та діяльністю Ісуса Христа. Як-от Різдво, Преображення, Пасху... В Україні святкуємо за юліанським календарем. Тобто Різдво - 7 січня. Про сповідь: завжди рекомендуємо сповідатися перед Богом. І тільки тоді, коли людина не може перемогти той чи інший гріх, радимо сповідатися перед пастором. Щоб допоміг у молитві і дав наставлення, як боротися з гріхом.

- Християни віри євангельської дуже близькі із Євангельськими християнами баптистами. У чому різниця?

- Головна різниця - у трактуванні дару П'ятидесятниці (молитви різними мовами), який уперше зійшов на апостолів, як знаємо з Євангелія. Загалом же ми маємо дуже теплі відносини, відвідуємо одні одних, молимося разом.

- Як щодо національних традицій у церкві?

- Ми всі – українці, і українське для нас дороге. Люди ходять у вишиванках. Наші емігранти за кордоном - навіть більше. Далеко від батьківщини відчуття приналежності до неї загострюється.

- Що особливо турбує (у доброму розумінні слова) конфесію на місцевому рівні?

- Актуальними є теми виховання дітей і молоді. Щоб вони були достойними християнами. Щоб мали хороший вплив уже на своїх наступників. Теми моралі і сім'ї надзвичайно важливі - розуміємо сім'ю, як домашню церкву. Маємо недільні школи, проводимо молодіжні конференції. Щороку приєднуємося до всеукраїнського молодіжного табору у Малині Житомирської області. Там збираються п’ять-шість тисяч учасників!

- Як зачепили конфесію події в Україні революція, окупація Криму, війна?

- Євангельські християни з релігійних переконань не беруть у руки зброю. Ми постимо і призначаємо молитви за Україну. От минулий тиждень був таким. Служіння у церквах (громадах, бо церквою євангельські християни називають виключно збір віруючих, а не споруду. Споруда - храм, дім молитви - прим. ред.) відбуваються щодня. У нашому братерстві діє інститут капеланства. Працюємо, щоб допомагати військовим, постраждалим у зоні АТО. Тільки з нашого тернопільського об'єднання зібрали і відправили 150 тонн гуманітарної допомоги; зібрали також близько 200 тисяч гривень пожертв. Закупили берці військовим. Допомогли Дніпропетровському і Київському військовим госпіталям. Ми із заступником двічі були на Сході: під Горлівкою на Донеччині і селом Тошківка на Луганщині. У другому випадку наші військові попросили, щоб продукти, які ми привезли, передати до місцевої школи. Це ми і зробили. Люди там приймають допомогу з любов'ю, вдячністю і сльозами. У нашому об'єднанні є біженці. Вони моляться у громадах нашої області і чекають, щоб можна було повернутися додому. На Різдвяні свята ми розвозили біженцям продуктові набори.

- Які ще проекти втілюєте?

- Окрім названого, це передусім освітній напрямок. Із 1991 року у нас діє Тернопільська Біблійна семінарія, де можна здобути теологічну освіту, ступінь бакалавра. Із 2004 року працює Тернопільський місіонерський інститут «Серце допомоги», що готує місіонерів для країн Європи, Африки, Азії. Тільки у Кенії, наприклад, працюють 10 місіонерів-випускників Тернопільського місіонерського інституту, у Руанді - двоє, Непалі - п'ятеро, Індії - одна сім'я. Маємо місію в Ізраїлі. Дуже багато наших місіонерів є у країнах Центральної Азії. Місійне служіння на лідерській позиції триває п'ять років, на простій - не менше двох. Там вже є збудовані силами місіонерів школи, притулки, сиротинці, місії, молитовні доми.

Працюємо у всіх тюрмах області, з будинками престарілих, сиротинцями, інтернатами.

Також церкви нашої області приєднаються до фестивалю «Надія», який пройде у Львові на стадіоні «Львів Арена» 20 червня цього року.

- Які проблеми маєте в області?

- Особливих проблем немає. Нашу Церкву іноді плутають з іншими організаціями. Також є люди, які зловживають словом «секта».

- Як складаються взаємини з іншими конфесіями?

- Досить позитивно. Маємо спільні служіння з римо- і греко-католиками, православними, протестантами інших конфесій. Зокрема, це молитви за Україну на громадських зібраннях, майданах, урочистостях. У селах, де є по дві конфесії, все залежить від священиків. Якщо вони хочуть добрих стосунків, то це обов'язково буде. Ми відкриті до всіх і не вбачаємо у комусь конкурентів чи ворогів. Сповідуємо позицію любові і прийняття.

- Чи є у вас місцеві друковані ЗМІ? Інтернет-сторінки?

- Друковану газету «Слідом за Христом» видає громада села Колодно Збаразького району. Щодо сайтів, то передусім варто згадати kvitova.te.ua - сторінку нашої громади на вул. Квітовій, 19 у Тернополі. Окрім інформації про життя церкви, там можна переглядати прямі трансляції служінь. Також є інтернет-сторінка Церкви християн віри євангельської України: http://www.chve.org.ua/. Є канал на Youtube: Shved4, Prytyka Yuriy. Наші віруючі активні у соцмережах.

- Чимало українців, членів ХВЄ, емігрували. Чи підтримують вони зв'язок із церквою на Батьківщині? Чи простежується далі тенденція до еміграції?

- Вони дуже сильно підтримують, особливо з часу, коли почалася війна. Євангельські християни за кордоном збирають допомогу для України. Якраз очікуємо на черговий великий вантаж: два рентген-кабінети, військовий одяг, речі першої необхідності. Коли ми призначаємо піст і молитву за Україну тут, наші емігранти призначають її, наприклад, в Америці. Але з часу, коли в Україні запанувала свобода і припинилися гоніння, еміграція зійшла нанівець. Люди хочуть жити на рідній землі.

Євангельські християни Тернопільщина рідна земля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
29-річний Василь Штанграт загинув у Франції. Він зник безвісти 8 вересня, а тіло знайшли 2 жовтня. Згорьовані батьки хочуть поховати сина в Україні, уникнувши кремації, однак на це потрібні чималі кошти. Просять допомогти. Таке повідомлення поширюють у Фейсбуці. Підтвердження інформації є на сторінці франко-української спільноти "ART culture et créativité.
Кримінал
Житель Тернополя припаркував автівку на ніч в дворі свого будинку, а вже вранці виявив, що там погосподарював злодій. За допомогою звернувся до співробітників поліції.Зловмисник проник до автомобіля марки «ВАЗ-2110», пошкодивши замок дверцят.Легківка не була обладнана жодною системою захисту. Тож він безперешкодно викрав з салону планшет та барсетку, в якій знаходилися золоті вироби та гроші. За підрахунками власника, крадій завдав йому збитків на 6 тисяч...
Суспільство
Для тих людей, які нелегально працюють у Польщі, є можливість заплатити єдиний соціальний внесок в Україні за три місяці Про це повідомоляє "Еспресо" зі слів міністра соціальної політики України Андрія Реви. "Якщо ми беремо заробітчан у європейських країнах, то у Польщі їх проживає 2 млн людей. З них мільйон працює легально. З тих, хто працює легально внесок у пенсійний фонд Польщі платять 300 тисяч. Коли я був у Польщі, то звернув увагу польських колег на...
Пригоди
У Центрі Тернополя мотоцикліст обігнавши всю колону автомобілів по вулиці Замковій різко повернув праворуч. Своїми діями він ледь не спричинив аварії.  Відеореєстратор  з авта Yaroslav Kurus зафільмував усі маневри екстремала. Чоловік виклав відео у мережу, й так прокоментував подію: «Прошу репоста для всенародної слави одному мотопедерасту на жовтому пепелаці. Вважаю, що такі безвідповідальні хрусти не повинні їздити файним містом, та й взагалі їздити. В...
Кримінал
Звук увімкненого мотору та відсутність на подвір'ї самого господаря привернув увагу сусіда. Коли чоловік зайшов на територію господарства, то побачив заведений мотоблок, а під ним свого знайомого. Останній ознак життя не подавав і сусід викликав поліцію.   Нещастя трапилося в селі Ілавче Теребовлянського району 22 жовтня близько 14:40, повідомляє прес-служба ГУ НП в Тернопільській області. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група.   Правоохоронці в...
Суспільство
Відеоспостереження у навчальних закладах з кожним днем ​​стає все актуальнішим. У зв'язку з Керченською трагедією збільшилась увага до безпеки у садках, школах, коледжах. 17 жовтня у Керчі 18-річний хлопець влаштував теракт у коледжі. Як повідомляє "20 хвилин", тернопільські матері на запитання про їхнє ставлення до відеоспостреження у навчальних закладах відповідають здебільшого схвально. "Добре, коли батьки у будь-який момент мають доступ до відеонагляду...
Суспільство
Незабаром на Шептицького побільшає МАФів. Про це у Facebook написав Vitalij Kudlak. Він же виклав фото. "Готується до введення в експлуатацію друга черга халабуд на тротуарі по вул. Шептицького, біля "Збруча", - йдеться в дописі. Користувачі соцмережі відреагували на ситуацію. "це взагалі жах, таке враження що "кінець вже близько" і всі живуть "останнім днем", Тернопіль масово на кожній зупинці громадського транспорту заполоняють залиті фундаменти нових хл...
Суспільство
Шоумен з Тернопільщини, засновник гумористичного шоу "Вар'яти", відомий жартівник  Сергій Притула, зайшовши на сайт німецьких авіаліній "Lufthansa", був прикро вражений відсутністю там на електронній карті будь-яких позначок щодо існування Тернополя. На своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук Сергій Притула опбулікував пост, в якому звернувся до громадськості: "Вимагаю у Тернопільська міська рада заборонити діяльність Lufthansa у Тернополі за неповагу! О...
Суспільство
У Тернополі на вулиці Живова у майбутньому планують встановити спеціальні турнікети, аби пішоходи переходили дорогу правильно та не ставали учасниками ДТП.Про це на обговоренні "Діалог задля безпеки" повідомив начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук.— По місту ми провели спеціальний аналіз, де найбільше у нас трапляються ДТП з потерпілими за участю пішоходів. Часом пішоходи тяжко травмуються, а часом доходить до летал...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!