• Головна
  • У Тернополі планують відкрити ще дві амбулаторії
13:00, 8 лютого 2015 р.

У Тернополі планують відкрити ще дві амбулаторії

Галузь охорони міста у 2015 році працюватиме в умовах дефіциту. Однак ситуація не така критична, як торік, зазначає начальник відділу охорони здоров’я міськради Ростислав Левчук. Планується, що галузь отримає близько 150 млн. грн. - левову частку у вигляді субвенцій із державного бюджету і решту - з міського бюджету. Загалом сума дещо менша, ніж потребує галузь, але для найнеобхіднішого вистачить, стверджують фахівці.

Не вистачає 17 мільйонів

Сфера медицини належить до тих галузей,  які отримують субвенцію з державного бюджету. Як передбачено законодавством, ці кошти будуть спрямовані на захищені статті: заробітну плату, енергоносії та поточне утримання (медикаменти, вироби медичного призначення тощо). Розмір медичної субвенції визначається за формулою з розрахунку на кількість жителів. Відповідно до фінансового нормативу на 217 тис. населення, яке проживає у Тернополі, уряд мав виділити 154 млн. грн. Натомість надійшло лише близько 138 млн. грн. Виходить, галузь недоотримала суттєву суму коштів – майже 17 млн. грн. Відтак очільник галузі не виключає, що впродовж року в місті виникатимуть проблеми з утриманням закладів охорони здоров’я.

- У цілому бюджет суперечливий. З однієї сторони, ми закриваємо питання по заробітній платі та енергоносіях. На заробітну плату не вистачає 30% місячного окладу. Це допустимий розмір дефіциту. А ось що стосується поточного утримання, то кошти закладені з розрахунку цін на початок 2014 року. Тоді курс долара був по 8 грн. Зараз він зріс більш ніж удвічі, тому в нас виникає проблема з забезпеченням виробами медичного призначення, розхідними матеріалами, - каже Ростислав Левчук.

Запустять електронну систему документообігу

Втім, зазначає керівник галузі, медицина має потужну підтримку міської ради. Цьогоріч у міському бюджеті на 1,5 млн. грн. збільшено видатки на безкоштовні рецепти для хворих на фенілкетонурію, розхідні матеріали, безоплатне протезування тощо.

- Додатково з резервів міського бюджету виділено майже 1 млн. грн. на поточні видатки. З них 360 тис. грн. - на систему електронного документообігу в закладах охорони здоров’я. В цілому це велика програма і ми робимо лише перші кроки. Торік започатковано у лікувальних закладах міста електронний запис пацієнтів. Тепер переходимо до інших етапів. Спершу потрібно оцифрувати всю інформацію. Потім налагодити обмін даних між учасниками процесу. Дуже важливим у цьому процесі є захист персональних даних хворого. Тому для запуску проекту потрібні спеціальні ліцензовані програми. У світі є кілька фірм, які займаються такою діяльністю. Такими системами користуються, як правило, приватні клініки. В ідеалі це має виглядати таким чином. Хворий повинен мати електронний банк своїх даних. З дитинства у цей банк заносяться всі показники здоров’я. Він при потребі має бути доступний для всіх учасників лікувального процесу. Наприклад, при поступленні хворого у відділення спеціаліст може взяти рентген-знімки та аналізи з іншого лікувального закладу. Це проект, який розвиватиметься роками, але перші кроки ми вже зробили, - каже Ростислав Левчук.

У міській раді підрахували, що вартість одного робочого місця лікаря у цій системі коштує від 180 до 800$. Для початку в бюджеті заклали кошти для закупівлі програми для сотні тернопільських медиків. Звичайно, розрахунки проводили із врахуванням мінімальної вартості.

150 тис. грн. планують спрямувати на боротьбу з серцево-судинними захворюваннями. 350 тис. грн. - на поточні ремонти закладів охорони здоров’я. Мова йде про коридори у поліклініках, кабінети тощо. У першій лікарні заплановано ремонт операційного блоку та рентгенологічного кабінету. У другій -  ремонт кардіохірургії. Передбачено кошти на ремонт фасаду жіночої консультації №2 на вул. Замковій. А у третій лікарні відремонтують пральню. Її модернізують у рамках програми енергозбереження. Стара пральня працює на пару і є дуже затратною. Тому її планують зробити електричною. Закупити нові пральні машини та інше обладнання. Це, на думку фахівців, дозволить зекономити чимало коштів.

Відкриють дві амбулаторії

Крім того, 4,3 млн. грн. мерія виділила на розвиток та модернізацію закладів охорони здоров’я, пише Номер один.  Пріоритетом у цьому році буде первинна ланка, центр первинної медико-санітарної допомоги, наближення первинної ланки до жителів міста.

- Плануємо відкрити як мінімум дві лабораторії, - каже Ростислав Левчук. -  Вони будуть розташовані у місцях компактного проживання населення. Одна - на Східному масиві, інша – на вул. Бродівській (в районі колишньої поліклініки комбайнового заводу).  Також у цьому році пріоритетом буде розвиток материнства та дитинства. Планується відновлення та модернізація пологового відділення міської лікарні №2, а також створення перинатального центру другого рівня. Тобто ми будемо вдосконалювати службу, яка сьогодні існує. Однією з новинок є створення відділення малоінвазивної кардіології. Третій рік у нас функціонує ангіограм, що дало можливість в рази зменшити смертність від гострих захворювань серця. Тепер виникла потреба у створенні відділення ендоваскулярної хірургії. У бюджеті передбачено кошти на створення відділу та придбання необхідної для його функціонування апаратури.

У рамках міських програм галузь охорони здоров’я працюватиме над модернізацією системи опалення. Планується перехід частини закладів галузі на альтернативні види палива. У рамках програми енергозбереження передбачено кошти на заміну вікон, заходи щодо зменшення енерговитрат і перевід їх на енергозберігаючі технології.

Як і інші галузі, із врахуванням воєнної ситуації в країні медицина готується до роботи в екстреному режимі. У рамках програми - підтримка обороноздатності міста, на яку з міського бюджету виділили понад 2 млн. грн., частину коштів отримає сфера охорони здоров’я. Відповідно до цієї програми лікувальні заклади міста мають забезпечити п’ятиденний запас медикаментів, бути готовими до оперативного перепрофілювання відділень та розгортання у випадку необхідності додаткових ліжок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #амбулаторія #медицина #бюджет

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...